Tribuna/Футбол/Блоги/Ретро/Як «Динамо» на характері перемогло «Спартак» у 1994 році. Били росіян ще до того, як це стало мейнстрімом

Річниця напруженого матчу у Києві.

Блог — Ретро
Автор — Maksim Bilan
14 вересня 2022, 16:17

Рівно 28 років назад сталася одна з найприємніших подій для українців, київське «Динамо» на характері перемогло московський «Спартак» у рамках першого туру групового етапу Ліги Чемпіонів сезону 1994/1995.

Ще з радянських часів протистояння українських та російських клубів посідали особливе місце. І виділялися серед усіх інших якраз протистояння київського «Динамо» та московського «Спартака». Так, і в Українській РСР було достатньо самобутніх клубів. Але саме футбольні битви московського «Спартака» та київського «Динамо» викликали найбільший інтерес уболівальників та спеціалістів усього Радянського Союзу.

І ось після розпаду СРСР минуло три роки. Щосезонні протистояння «Динамо» – «Спартак» якось почали забуватись. І тут невблаганний жереб Ліги чемпіонів 1994/1995 років звів киян та команду з росії в одній групі, приплюсувавши до них мюнхенську «Баварію» та паризький «ПСЖ». Стартували вони у 1 турі Ліги Чемпіонів, непримиренні суперники ще з радянських часів якраз із протистояння між собою у столиці незалежної України, місті-красені Києві на стадіоні «Олімпійський».

Матч відвідала рекордна кількість глядачів 90500 осіб! Навіть зараз на найцікавіші події не збирається стільки людей!

А що діялося після тієї перемоги в Україні – це емоції тріумфу та радість на тисячах облич. Вся країна перебувала в ейфорії! Після першого тайму кияни програвали 0:2 через голи Писарєва на 12 хвилині та Тіхонова на 38 хвилині.

А вже після фінального свистка рахунок був 3:2 на нашу користь завдяки дублю Віктора Леоненка на 48 та 76 хвилині та голу ще зовсім юного Сергія Реброва на 86 хвилині. Україна тріумфує — росія перебуває в шоці.