Tribuna/Баскетбол/Блоги/CК «Прометей»/Нова арена «Прометея» у Ризі приймала шість Євробаскетів та два ЧС. А ще на ній грає головний хокейний клуб Латвії

Знайомимося.

Автор — Basketball Blogs
29 липня 2022, 21:48
3

Як вже повідомлялося раніше, домашні матчі Єврокубку «Прометей» проводитиме на «Арені Рига» у латвійській столиці.

Розповідаємо про новий домашній зал української команди.

«Арені Рига» нещодавно виповнилося 16 років. Одразу після відкриття вона прийняла чемпіонат світу з хокею-2006, а торік вдруге стала місцем проведення світової першості.

Першими великими баскетбольними подіями після відкриття стали Матч усіх зірок та Фінал чотирьох Балтійської ліги сезону-2006/2007.

Окрім концертів (тут виступали Depeche Mode, Metallica, Rammstein, Стінг, Елтон Джон та інші зірки світової величини), на арені відбувається багато спортивних заходів – зокрема, тут проводить домашні матчі легендарна місцева хокейна команда «Динамо».

Цікаво, що окрім хокейних і баскетбольних ігор, «Арена Рига» щороку приймає чемпіонат світу з мотофристайлу.

На баскетбольних поєдинках зал вміщує 11 200 глядачів.

За роки існування на «Арені Рига» провели шість чемпіонатів Європи і два чемпіонати світу з баскетболу:

2008 рік - ЧЄ серед чоловічих збірних U-20

Українська молодіжка, у складі якої тоді виступав нинішній гравець «Прометея» Денис Лукашов, а також такі відомі баскетболісти, як Сергій Гладир, Олександр Кольченко, Олександр Сізов та Станіслав Тимофеєнко, посіла тоді восьме місце. MVP чемпіонату став Владімір Дашич, котрий минулого сезону грав в українській Суперлізі за «Тернопіль».

2009 рік – ЧЄ серед жіночих збірних

Наша команда брала участь у тому чемпіонаті. Однак групу ми грали в місті Лієпая, а до фінальної стадії, яка відбувалася в Ризі, не вийшли.

2011 рік – ЧС серед чоловічих збірних U-19

Молодіжні команди України поки що жодного разу не грали на першостях світу. Чемпіоном тоді стала збірна Литви, а MVP було визнано Йонаса Валанчюнаса.

2013 рік – ЧЄ серед чоловічих збірних U-18

Наші юніори, серед яких був нинішній гравець «Прометея» Ілля Сидоров, завершили той чемпіонат на 14 місці і вилетіли до дивізіону В. На тому турнірі виступали такі відомі нині представники Латвії та Литви в НБА, як Крістапс Порзінгіс і Домантас Сабоніс.

2015 рік – ЧЄ серед чоловічих збірних

Євробаскет, який мав відбутися в нашій країні, через вторгнення РФ на територію України навесні 2014 року було перенесено до чотирьох країн – Франції, Хорватії, Німеччини та Латвії. Національна збірна України проводила матчі групового етапу саме на «Арені Рига». Нагадаємо, тоді нашими суперниками були команди трьох балтійських країн – Литви, Латвії та Естонії, а також Бельгії та Чехії. У складі синьо-жовтих виступали два нинішніх гравці «Прометея», Денис Лукашов та Олександр Липовий. А збірна Чехії під керівництвом теперішнього головного тренера «Прометея» Ронена Гінзбурга посіла підсумкове сьоме місце.

2018 рік – ЧЄ серед чоловічих збірних U-18

Збірна України знову грала в дивізіоні А і знову в Латвії, і знову вилетіла до дивізіону В. Чемпіонами стали серби, а команда Латвії здобула срібло на домашньому чемпіонаті.

2019 рік – ЧЄ серед жіночих збірних

Ігри турніру відбувалися в двох країнах – Латвії та Сербії. Національна збірна України знову грала в Ризі. На жаль, тоді наші дівчата програли всі три матчі і не вийшли з групи.

2021 рік – ЧС серед чоловічих збірних U-19

Чемпіоном на «Арені Рига» стала команда США, яка в матчі за золото перемогла збірну Франції - 83:81. А MVP того турніру став другий пік цьогорічного драфту НБА Чет Голмгрен. Цікаво, що за французів грав найімовірніший перший номер майбутнього драфту, на думку експертів, бігмен Віктор Вембаньяма.

У 2025 році «Арена Рига» знову прийматиме чоловічий Євробаскет. Причому тепер не тільки груповий етап, а й фінальну стадію турніру.

Цього року «Арена Рига» стала домашньою для збірної України, у складі якої грали п’ять баскетболістів «Прометея» - Іссуф Санон, Ілля Сидоров, Іван Ткаченко, В'ячеслав Петров і Денис Лукашов. Нагадаємо, Олександр Липовий відновлюється після травми, через що не зміг допомогти національній команді. Синьо-жовті зіграли в столиці Латвії домашні ігри проти Грузії та Іспанії. А 24 серпня, у День Незалежності України, наша збірна прийматиме на «Арені Рига» команду Італії у матчі другого раунду кваліфікації на чемпіонат світу-2023.

Як бачите, Латвія дуже баскетбольна країна, яка успішно провела на «Арені Рига» величезну кількість топових міжнародних змагань з нашого улюбленого виду спорту. Тепер і «Прометей» впише свої перемоги до насиченої баскетбольної історії головної арени столиці Латвії.