Tribuna/Баскетбол/Блоги/На уровне и под эгидой/«Будівельник» епічно рятує міжнародний сезон. Втретє поспіль переміг у клатчі – і має гарні шанси на чвертьфінал Кубка ФІБА

Кияни не демонструють надто вже якісну гру, але мають міцний характер.

Автор — Андрей Белик
1 лютого 2023, 23:45

Стадію топ-16 Кубка Європи ФІБА «Будівельник» розпочав із двох поразок поспіль – і опинився перед необхідністю забирати фактично усі матчі, що залишилися, щоб пробитися до плей-оф четвертого за статусом європейського клубного турніру.

Завдання, відверто кажучи, не з легких: кияни половину сезону шукали собі першого плеймейкера (і, здається, вирішили це питання лише завдяки оренді Віталія Зотова у ризького ВЕФа – ані Кет Барбер, ані Трой Френклін, яких вже немає у команді, ані литовець Шарунас Васіляускас, запрошений у розпал єврокампанії, діференс-мейкерами не стали), і поки що не отримали очікуваної якості від легіонерів, що залишилися з попереднього сезону. Арчі Гудвін грає ніби на власній хвилі, не помічаючи партнерів поруч із собою, а Алек Браун має промовисті 5,3 очка та 4,5 підбирання у середньому за гру Кубка Європи ФІБА із 28-відсотковою реалізацією триочкових – точно не ті цифри, яких зазвичай очікують від одного з найстатусніших виконавців у ростері.

Але якщо із якістю баскетболу у «Будівельника» складається не завжди (хоча, наприклад, Богдан Близнюк проводить хороший сезон та має вже два трипл-дабли у Кубку Європи ФІБА, а Джонні Берганемескел несподівано виявився дуже хорошим трансфером і з 17,9 очками за гру є першим скорером команди), то характер підопічні Валерія Плеханова мають. І три важливих поєдинки поспіль вигризли у кінцівках з різницею в один кидок:

🔹 словацький «Левіце» дотиснули з рахунком 77:76 завдяки влучним штрафним Берганемескела за 26 секунд до сирени;

🔹 ізраїльський «Хапоель Хайфа» здолали з рахунком 81:79 – де-факто переможним виявився данк Джерея Гранта (ще одне легіонерське влучання «Будівельника»: навіть у свої 34 брат форварда «Портленда» Джерамі Гранта дуже корисний на майданчику та входить у топ-10 гравців Кубка Європи ФІБА за підбираннями та реалізацією кидків з гри) за 15 секунд до сирени;

🔹 фінський «Карху» перемогли 65:62 – мали «+13» менш ніж за п’ять хвилин до завершення основного часу, але пропустили спурт суперника 6:16 і ледь втримали залишки гандикапу.

За міцний характер команді Плеханова прилетів ще й приємний бонус від суперників: «Левіце», який достроково втратив будь-які шанси на чвертьфінал, у матчі, що нічого для нього вже не вирішував, примудрився здолати міцний «Хапоель». І за тур до завершення топ-16 кияни, що розпочали з 0-2, йдуть другими у групі, а їхня доля залежить від них самих – перемога над словаками в останньому матчі раунду, який відбудеться 8 лютого, гарантує «Будівельнику» друге місце (за рівності перемог «Карху» буде першим за різницею очок в особистих зустрічах) та перепустку у плей-оф.

У чвертьфіналі Кубка Європи ФІБА наших клубів не було з сезону-2019/20 – тоді в плей-оф пробився «Київ-Баскет», але без варіантів програв «Каршияці» («-39» за сумою двох матчів). Турецька команда виглядала топ-фаворитом того турніру і мала б впевнено забирати трофей – але розіграш був зупинений перед півфіналами через пандемію ковіду і не догравався.

У «Будівельника» в разі виходу до плей-оф суперник буде трохи простіший – або португальський «Порту», або французький «Шолє» (обидва клуби вже гарантували собі чвертьфінал, а в останньому турі розіграють першу сходинку у групі). Втім, для початку треба здолати «Левіце»: ви можете нічого не знати про словацький баскетбол, але повірте – команда там непогана (головною її зіркою є колишній гравець збірної Словенії Міха Лапорнік), та й кияни поки що не у тих кондиціях, щоб впевнено долати будь-кого із заплющеними очима.