Tribuna/Баскетбол/Блоги/На уровне и под эгидой/Франція – перший фіналіст Євробаскету-2022. Розтрощили поляків, здобувши найбільшу перемогу в історії півфіналів ЧЄ

Польської магії вистачило лише на Словенію.

16 вересня 2022, 20:23

Ігровий день Євробаскету в Берліні розпочався першим півфінальним матчем між сенсаційною збірною Польщі, яка у чвертьфіналі вибила з турніру чинних чемпіонів Європи зі Словенії, та Францією, що пройшла в 1/2 не без долі везіння, вигравши дві попередні зустрічі в овертаймах.

Хоч від Польщі й очікували чергового дива, абсолютними фаворитами матчу були французи. Доводити цей факт команда Венсана Колле взялася з перших хвилин, одразу ж зробивши те, чого так і не вдалося зробити словенцям – закрили лідера поляків Матеуша Понітку.

Автор тріпл-даблу (четвертого в історії чемпіонатів Європи) в попердньому матчі, у півфіналі набрав лише сім очок, зробив одне підбирання та віддав два асисти за понад 27 хвилин на майданчику.

Та й уся Польща виглядала доволі блідо, особливо у першій половині: всього 18 очок (по 9 за чверть), що є другим найгіршим результатом в історії виступів Польщі на Євробаскетах (стільки ж було у 1963-му проти збірної СРСР, а у 2013-му проти Іспанії поляки за стартові 20 хвилин зуміли набрати лише 13 очок).

У другій половині матчу французи лише нарощували свою перевагу та доволи рахунок до непристойного розгрому. За збірну Франції у півфіналі зіграли всі 12 її гравців, більше того, кожен з них набрав щонайменше 3 очки. А найрезультативнішим став Гершон Ябуселе – 22 очки (9/12 з гри, де 4/6 – триочкові).

У підсумку – 95:54 на користь збірної Польщі. Різниця «+41» – найбільша в історії півфіналів Євробаскетів. Що цікаво, поляки брали участь і у попередньому розгромному матчі – у 1967-му вони поступилися СРСР у 1/2 фіналу із різницею в «-40».

Найкращі моменти матчу:

Французи стали першими фіналістами цьогорічного Євробаскету. У матчі за золото Франція зіграє вперше з 2013 року, коли вони перемогли Литву та стали чемпіонами Європи. А Польща відправляється у матч за бронзу, де зустрінеться із тим, хто програє у другому півфіналі. Там, нагадаємо, зустрічається Німеччина та Іспанія.