Tribuna/Теніс/Блоги/Сьомий день US Open. Поразка Швьонтек та прорив Шелтона.

Сьомий день US Open. Поразка Швьонтек та прорив Шелтона.

Автор — Нікіта Опря
4 вересня, 20:58
1

Останній день першого тижня US Open, розпочався з дуже запеклих поєдинків, в яких вирішувалися перші пари чвертьфіналістів турніру.

Відкривало цей день, протистояння Томмі Пола проти Бена Шелтона. Американське дербі, яке проходило на центральному стадіоні в Нью-Йорку зібрало десятки тисяч глядачів, стадіон був заповнений вщент. Можу сказати, що матч повноцінно виправдав мої очікування та думаю очікування всіх тих хто прийшов на стадіон дивитися цей матч. Обидва гравці, грали в гарний та атакувальний теніс, з великою кількістю активно виграних м'ячів. Хоч я і симпатизував Шелтону трохи більше, але все одно не очікував, що він зможе виграти Томмі Пола, який в цьому сезоні вже перемагав Алькараса та багатьох інших гравців топ рівня. Але так чи інакше, Бен зміг здивувати, як мене так і інших тенісних уболівальників своєю яскравою потужною грою та результатом матчу. 20-річний Шелтон виграв з рахунком 3:1 по сетах і вперше в кар'єрі вийшов у чвертьфінал US Open. Також, Шелтон встановив рекорд турніру цього року, подавши ейс зі швидкістю 239 км/год.

Трохи згодом, на корт вийшло ще два американці, це Френсіс Тіафо і Тейлор Фріц. Обидва виграли свої матчі досить просто і впевнено. Фріц переміг швейцарця Штрікера, 7:6(2), 6:4, 6:4. В свою чергу, Тіафо здолав молодого австралійця Хіджикату, 6:4, 6:1, 6:4.

Перша ракетка світу, Новак Джокович в 1/8 фіналу зустрівся з хорватом Борною Годжо, який несподівано для багатьох показав високий рівень тенісу і прорвався до четвертого раунду турніру. Але свято хорвата закінчилося в протистоянні з Новаком. Гра серба, з кожним матчем виглядає дедалі кращою та впевненішою і цей матч не став винятком. Джокович виграв з рахунком, 6:2, 7:5, 6:4 і пройшов до чвертьфіналу, в якому він зустрінеться з Тейлором Фріцем.

Таким чином, у чоловічій сітці утворилися перші чвертьфінальні пари: Новак Джокович - Тейлор Фріц, Бен Шелтон - Френсіс Тіафо. Уперше з 2005 року, в чвертьфіналах US Open, гратиме аж три американські тенісисти. Рівно 18 років тому, такий рекорд встановили Агассі, Блейк і Джинепрі.

Найсенсаційнішим матчем дня, стала зустріч у жіночій сітці турніру. Перша ракетка світу, Іга Швьонтек, грала проти Олени Остапенко з Латвії. Іга дуже впевнено взяла перший сет, 6:3 на її користь. Але потім хід матчу змогла переламати Остапенко, яка виграла спочатку другий сет із рахунком 6:3, а потім і третій вирішальний сет із рахунком 6:1. Таким чином, досить несподівано Остапенко перемогла Ігу і пройшла до чвертьфіналу змагань. За особистими зустрічами, рахунок тепер став 4-0 на користь Олени Остапенко. Але є ще одна погана новина для Іги та для багатьох українських уболівальників, тому що за підсумками турніру, Швьонтек втратить першу сходинку в рейтингу. По закінченню турніру, першою ракеткою світу, стане Аріна Соболенко.

З класних матчів сьомого дня, я б також хотів відзначити матч Каролін Возняцкі проти неймовірної 19-річної Коррі Гауфф, яка перебуває просто у фантастичній формі на даний момент. Коррі, змогла перемогти з рахунком 6:3, 3:6, 6:1 і вийшла до чвертьфіналу, де зустрінеться якраз таки проти Олени Остапенко.

Ось так пройшов сьомий день US Open, українки, на жаль, не виступали, але, тим не менш, матчі були досить напружені та цікаві, що подарувало багато емоцій справжнім тенісним фанатам. Вже сьогодні стартує другий тиждень US Open, а це означає що ми наближаємося до кульмінації турніру і до найцікавіших та найзапекліших протистоянь.