Tribuna/Теніс/Блоги/Підсумки Риму. Фінал Калініної та провал Алькараса

Підсумки Риму. Фінал Калініної та провал Алькараса

Автор — Нікіта Опря
22 травня, 19:22

Минулої неділі проходив один з найочікуваніших турнірів для багатьох тенісних фанатів, це турнір серії Мастерс у Римі, який проходив як у чоловічій сітці так і у жіночій. Минулого року в Римі перемогли Джокович та Швьонтек.

Мастерс розпочався досить несподівано для всіх фанатів, на стадії 1/16 фіналу перша ракетка світу, іспанець, Карлос Алькарас програв «кваліфаєру» Фабьяну Марозжану з Угорщини. Тим самим угорець перервав серію з 12-ти поспіль перемог Алькараса на грунті. Слід відзначити, що Марозжан демонстрував неймовірний рівень тенісу в матчі проти першої ракетки світу. На даний момент угорцю всього 23 роки та зараз він піднявся на найвищу сходинку рейтингу в своїй карʼєрі та знаходиться на 115-й позиції. Іспанець був шокований такою поразкою та заявив що тепер буде концентрувати всі свої сили, щоб продемонструвати свою найкращу форму на кортах Roland-Garros.

У жінок турнір розпочався також з несподіванки, вже у другому раунді на стадії 1/32 фіналу, американка, Софія Кенін перемогла другу ракетку світу, Аріну Соболенко у двох сетах. Нагадаємо, що Кенін мала тріумф на Australian Open у 2020 році, але після тріумфу в Австралії молода американка трохи посипалася та перестала демонструвати хороші результати, на даний момент вона знаходиться на 120-й позиції рейтингу WTA.

Чоловіча сітка не переставала шокувати вболівальників і надалі, у 1/8 фіналу з турніру вилетів Андрій Рубльов, який програв у трьохсетовому протистоянні Янніку Ханфману з Німеччини та також з турніру вибув італієць Яннік Сіннер , який був одним із головних фаворитів турніру, але програв у трьох сетах аргентинцю, Франциску Церундоло.

Вже у чвертьфінальних поєдинках на нас чекали дуже потужні протистояння, такі як: Медведєв - Звєрєв та Руне - Джокович. Несподівано для багатьох, Хольгер Руне вдруге поспіль переміг Новака (до цього Руне переміг Джоковича у фіналі Мастерсу в Парижі, в листопаді минулого року).

У підсумку, Руне зміг пробитися до другого фіналу на турнірах серії Мастерс в цьому році, в фіналу турніру на нього чекав росіянин Данило Медведєв, який дуже неочікувано пробився до фіналу в Римі. Нагадаємо, що Медведєв завжди скаржився на ґрунтове покриття та демонстрував на ньому відверто не найкращі результати, але все ж таки на Мастерсі в Римі він зміг підлаштуватися під корт та грати в свій класичний, глибокий та неприємний для суперників теніс. У фіналі Данило виглядав трохи свіжіше за свого опонента. Не дивлячись на те що обидві партії в матчі були дуже рівні, Медведєв зміг додати де потрібно та у підсумку переміг в матчі з рахунком 7:5, 7:5. Це перший титул Медведєва на ґрунтовому покритті, і загалом 20 у карʼєрі.

Тим же часом, ситуація в жіночій сітці турніру продовжувала радувати всіх українців, Ангеліна Калініна крок за кроком перемагала своїх суперниць та пробилася до фіналу турніру у Римі, покращивши свій особистий рекорд у рейтингу WTA. У фіналі на українку чекала представниця Казахстану, Олена Рибакіна, яка у чвертьфіналі турніру перемогла першу ракетку світу, Ігу Швьонтек. Фінальне протистояння між дівчатами дуже сильно затягнулося через погодні умови, за словами організаторів Калініна та Рибакіна не хотіли переносити матч на наступний день, тому було схвалено рішення чекати моменту коли закінчиться злива. Доречі в своєму післяматчевому інтервʼю, Ангеліна Калініна спростувала слова про те що не хотіла переносити матч на наступний день. Але вийшло як вийшло, і у підсумку Рибакіна все ж таки перемогла українку, яка була дуже втомлена та виснажена. При рахунку 6:4, 1:0 в другому сеті, Калініна прийняла рішення знятися з матчу через ушкодження та втому. Тим не менш, це дуже чудовий результат для Калініної, яким може пишатися вона і уся Україна