Tribuna/Теніс/Блоги/Історія американського чемпіона. Тейлор Фріц

Історія американського чемпіона. Тейлор Фріц

Автор — Нікіта Опря
21 лютого 2023, 14:50

Тейлор Харрі Фріц - американський професійний тенісист 1997 року народження. Переможець United Cup 2023 року в складі збірної США, переможець юніорсього US Open 2015, колишня перша ракетка світу в юніорському рейтингу. На даний момент американець займає 7 сходинку в одиночному світовому рейтингу та має 5 титулів ATP. Останній титул Фріц здобув напередодні на турнірі в американському Делрей-Біч.

Тейлор народився в справжній тенісній родині, його батько працював тренером з тенісу, а мати була професійної тенісисткою, яка стояла в топ-10 світового рейтингу наприкінці 70-х. Тому батьки прийняли рішення виховати зі свого сина майбутнього тенісного чемпіона. Юніорська кар’єра американця була дуже успішною, він займав 1 місце в рейтингу найсильніших юніорів світу та постійно доходив до далеких стадій на усіх юніорський мейджорах.

Професійну кар’єру американець розпочав у віці 17 років, після перемоги на Відкритому Чемпіонаті США серед юніорів, Фріца почали запрошувати на турніри категорії «ATP Challenger» та місцеві організатори давали йому «Wild Card» (спеціальне запрошення на турнір, яке надається на розсуд організаторів). І американець одразу почав виправдовувати свій потенціал вигравши два поспіль турніри ATP Challenger в Каліфорнії. Згодом юний американець успішно подолав кваліфікацію до основної сітки Australian Open, але у першому раунді основи поступився в п’яти сетах Джеку Соку.

У першій половині лютого 2017 на турнірі основного туру АТР у Мемфісі американець став фіналістом. , Фріц для якого Мемфіс був лише третім турніром АТР у кар'єрі, став наймолодшим американцем у фіналі турніру АТР з 1989 року, коли 17-річний Майкл Чанг виграв турнір на Вемблі. Згодом Тейлор Фріц дійшов до чвертьфіналу турніру ATP 500 в Акапулько та уперше в кар'єрі ввійшов до числа 100 найкращих тенісистів світу. Переключившись із весни на виступи в основному турі АТР, Фріц зазвичай вибував із боротьби майже одразу, але на турнірі в Атланті зумів дійти до чвертьфіналу, до кінця серпня досягнувши в рейтингу 53-ї позиції. За підсумками року молодий американець був удостоєний нагороди ATP в номінації "Завтрашня зірка", що присуджується найуспішнішому новачкові сезону.

Протягом декількох сезонів Фріц став дуже міцним гравцем, який стабільно виступав на турнірах ATP та міг нав’язувати боротьбу найсильнішим тенісистам планети. Не дивлячись на стабільну гру та непогані позиції в рейтингу «зірок з неба» американець не хапав. Але 2022 рік став справжнім року прориву для американця, він почав по-справжньому потужно використовувати свій потенціал.

Посіяний під 20-м номером на Мастерсі в Індіан-Веллсі, Фріц став першим американцем, який дійшов до фіналу цього турніру з часів Джона Існера у 2012 році, перемігши чемпіона 22-х турнірів Великого шолома Рафаеля Надаля у фіналі в двух сетах. Тим самим, Фріц здобув свій перший титул переможця на Мастерсах та другий титул в кар'єрі ATP, перервавши 20-матчеву серію перемог Надаля. Це також була його перша перемога над членом Великої трійки за дев'ять матчів у кар'єрі. Після своєї перемоги Фріц дебютував у топ-15, досягнувши найвищої в кар'єрі сходинки.

Свій наступний титул Фріц здобув на турнірі в Істбурні на траві. В фіналі він переміг свого співвітчизника Максима Крессі та здобув свій третій титул ATP. На турнірі в Токіо американець дійшов до фіналу, в якому він переміг Френсіса Тіафо. В результаті він вперше у своїй кар'єрі увійшов до топ-10. На початку листопада, коли Карлос Алькарас отримав травму живота, Фріц кваліфікувався до підсумкового турніру ATP 2022 року. У груповому етапі, він переміг другу ракетку світу Рафаеля Надаля та Фелікса Оже-Альяссіма, але поступився Новаку Джоковичу в півфіналі. Фріц закінчив рік у першій десятці рейтингу вперше в кар'єрі, на 9-му місці у світі.

2022 рік видався дійсно неймовірним для Тейлора Фріца. Нарешті, він зміг реалізувати повністю свій потенціал та показати той рівень гри, на який так довго чекала його команда та вболівальники. На даний момент, після нещодавньої перемоги на турнір в Делрей-Біч, американець посідає 7-му позицію в світовому рейтингу та приближується до трійки найкращих в світовому рейтингу.