Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/🔝💥 «Арсенал» здолав «Сіті» голом на 86-й. Перервали серію з 12 поразок поспіль від «містян» в АПЛ

Не обійшлося без чергового сумнівного рішення суддів.

8 жовтня, 22:30
10

«Арсенал» приймав на «Емірейтс» чинного чемпіона АПЛ, «Ман Сіті». І переміг – 1:0!

🔹 Щодо стартових складів, то Олександр Зінченко попри скандал довкола його підтримки Ізраїлю вийшов в основі (його гру розібрали окремо). «Арсенал» вийшов без Букайо Сака – травмований, «Ман Сіті» без Родрі – той отримав пряму червону у матчі з «Ноттінгем Форест».

🔹 У першому таймі гостроти майже не було – якщо не згадати двох моментів від «Сіті».

На самому початку матчу після подачі з кутового мʼяч з лінії воріт головою виніс Деклан Райс, а Нейтан Аке пробив вище.

🔹 Дещо пізніше Давід Рая буквально подарував нагоду Хуліану Альваресу – однак той не влучив у ворота.

🔹 Зате перший тайм подарував інше обговорення – суддівське. На 27-й хвилині Матео Ковачич вʼїхав прямою ногою в опорну ногу Мартіна Едегора – момент переглядали на ВАР, однак дали лише жовту.

А як гадаєте ви?

Ба більше – за кілька миттєвостей Ковачич вʼїхав у ногу вже іншого півзахисника «Арсенала», Деклана Райса. Однак Майкл Олівер не оцінив цей епізод навіть жовтою (яка була б вже другою для Матео, відповідно, і вилученням).

Експерти вже встигли висловитися, що Олівер неправильно оцінив епізод:

Гарі Невілл: «Я думаю, що він щасливчик, йому дуже пощастило! Він зачепив праву стопу Райса. Що він робить? Мені здається, його мали вилучити. Я вважаю, що це помилка арбітра. Ковачич мав піти з поля за це. Я вражений, що він не пішов».

Тео Волкотт: «Як тільки момент почали переглядати на ВАР, я думав, що це червона. Це неприємний фол. Як на мене, це червона. Він справді зіграв небезпечно».

Майка Річардс: «Я вважаю, що Ковачича мали вилучити. Боротьба із Райсом точно мала бути другою жовтою».

🔹 На початку другого тайму Ріко Льюїс показав, що йому однаково – це football чи soccer: попри фол на ньому і свисток арбітра, продерся повз кількох гравців суперника і пробив по воротах. Гол не зарахували – гра вже була зупинена.

Але, чорт забирай, як же це було ефектно!

🔹 Єдиний гол у матчі був забитий аж на 86-й: Кай Гаверц скинув мʼяч Габріелю Мартінеллі, той пробив – з невеликим рикошетом від голови Аке мʼяч влетів у ворота!

Трохи фактів про цю перемогу «Арсенала» (і, відповідно, поразку «Сіті»):

• «Арсенал» виграв у «Ман Сіті» в АПЛ уперше з 2015-го;

• «Арсенал» перервав свою серію із 12 поразок «Сіті» в АПЛ поспіль – востаннє не програвали у 2017-му;

• «Арсенал» виграв уперше у чинного чемпіона АПЛ уперше з 2017-го;

• Востаннє у протистоянні цих клубів 0:0 після першого тайму було ще у 2012-му – тоді «каноніри» теж мінімально виграли матч, а єдиний гол забив саме Мікель Артета;

• Сам Артета-тренер уперше в карʼєрі обіграв Пепа Гвардіолу в АПЛ;

• Донині 5 років «Сіті» не програвав двічі поспіль в АПЛ – у попередньому турі програли 1:2 «Вулвергемптону».

І бонусний факт – у Голанда за матч назбиралося 0,00 xG. Невже у норвежця криза?

• У турнірній таблиці «Арсенал» другий – має разом з «Тоттенгемом» по 20 очок, однак менше забитих голів. «Ман Сіті» третій, відстає від обох на два очки.