Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/🤩 ААААА! Довбик дебютував за «Жирону» – і за 8 хвилин врятував матч з «Сосьєдадом» після асисту Циганкова
Video

Український дует починає розривати.

12 серпня, 22:10
12

«Жирона» разом з Віктором Циганковим та Артемом Довбиком стартувала у новому сезоні Ла Ліги – зіграла внічию з «Реал Сосьєдадом» (1:1), врятувавшись від поразки саме завдяки українському дуету.

Циганков вийшов в основі на позиції під форвардом, а Довбик прогнозовано залишився у запасі.

***

🔸 «Жирона» новий розіграш чемпіонату почала жахливо – провалилася у захисті та пропустила від Кубо вже на 5-й хвилині.

🔸 На 12-й хвилині ситуація могла стати критичною – головний арбітр поставив пенальті за фол Блінда, але змінив своє рішення після перегляду ВАР.

🔸 До 45-ї хвилини підопічним Мічела мало що вдавалося. Ймовірний вихід Довбика пришвидшив його конкурент по позиції Стуані – спочатку не дотягнувся до м’яча, щоб зрівняти рахунок:

🔸 А потім переплутав види спорту та завалив на газон захисника суперника, отримавши жовту картку:

🔸 Циганков перший тайм до свого активу теж не міг записати – 0 ударів, 0 спроб обіграшу, лише 12 дотиків, 5 пасів (але хоча б усі точні) та 3 втрати.

***

🔸 У стартові 15 хвилин другого тайму нічого кардинально не змінилося, але вже на 63-й в офіційному матчі за «Жирону» дебютував Довбик – отримав аж пів години ігрового часу.

🔸 Для першого голу в Іспанії Артему знадобилося лише 8 хвилин та 29 секунд. Кращий сценарій важко було й уявити – Циганков після переходу на свій рідний правий фланг накрутив опонента та точно асистував на голову партнеру по збірній України. Фантастика!

🔸 Ще перший випадок в історії іспанської ліги, коли українець асистував на українця.

🔸 Довбик міг записувати на свій рахунок ще переможний асист, але удар після його скидання заблокував захисник.

🔸 Загалом Артем відзначився тим, що класно ставив корпус у боротьбі – однак було помітно, що ще є проблеми з комунікацією та розумінням партнерів на полі.

🔸 «Жирона» ж швидше могла програвати, ніж забивати ще, проте матч переможця не виявив – 1:1.

***

🔸 Довбик у підсумку став найкращим гравцем матчу за версією статистичного порталу SofaScore, його оцінка – 7.3. У Циганкова – 7.1.

🔸 Окрім гола, в активі Артема 1 успішна спроба дриблінгу, 10 дотиків, 2 з 5 виконаних пасів (40% точності), 3 з 7 виграних єдиноборств, 4 втрати, 2 фоли та 1 відбір.

🔸 Віктор після не найкращих перших 45 хвилин свою статистику теж поправив – 13 з 16 виконаних передач (81%), 1 точний та ключовий навіс (асист), 6 з 12 виграних єдиноборств, 9 втрат, 4 зароблених фоли та 1 винос м’яча.

***

Наступний матч «Жирона» проведе наступної неділі, 20 серпня – вдома проти «Хетафе».