Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/Є важлива перемога України на старті Євро U-21! Здолали Хорватію завдяки гол+пасу Кащука-Мессі
Відео

Суперники не змогли зупинити вінгера «Шахтаря».

21 червня, 20:52
15

Україна стартувала на молодіжному Євро – у матчі з Хорватією наша команда здолала хорватських однолітків (2:0).

Можна відмітити і склад від Руслана Ротаня. З усіх гравців, які виступали за основну збірну, у старті вийшов лише Анатолій Трубін. Між фінішом останнього матчу проти Мальти і стартом цього пройшло менше 48 годин, але УЄФА щодо цих часових рамок випускає лише рекомендації, а не чіткі правила.

Але Георгій Судаков, а головне – і Михайло Мудрик з Владиславом Ванатом, у яких були пошкодження – опинилися у запасі. Зліва в атаці зіграв Максим Брагару, який у себе в «Чорноморці» здебільшого грає захисником. Але загалом склад був у стилі Ротаня:

Команди грали досить рівно, але фактично ж перший по-дійсному класний момент реалізувала саме Україна. Олексій Кащук увімкнув режим Ліонеля Мессі (так, саме таке порівняння) і в оточенні одразу чотирьох суперників зумів вийти на ударну позицію та пробити під дальню стійку – 1:0:

Через десять хвилин у нашої команди був ще один момент, коли Брагару та Сікан обігралися між собою біля чужого штрафного, але у кінці занадто захопилися тонкими передачами – форварду «Шахтаря» не вистачило часу, щоб без перешкод пробити.

Хорватія створювала небезпеку здебільшого із зароблених штрафних ударів, але до дійсно важких ударів для Трубіна у першому таймі не дійшло.

А от збірна Україна одразу у другому таймі створила ще одну гольову комбінацію. Кащук на фланзі пішов на зближення зі суперником і зробив точну подачу в зону, де Данило Сікан випередив захисника – 2:0!

Хорватія прокинулася у середині другого тайму. Дві атаки в районі 65-й хвилині – спочатку м’яч знову після розіграшу саме стандарту дійшов до вільного Стойковича, який ударом від газону пробив у перекладину:

А через кілька хвилин хорватський гравець не зміг точно замкнути ідеальний простріл з протилежного флангу:

Останній дійсно небезпечний момент Хорватія проти України (яка другий тайм грала в досить економному режимі) провела на 74-й хвилині, коли Бельо у падінні не потрапив у ближній кут:

Втім, попри всі ці моменти Хорватії варто зафіксувати: Україна впевнено довела матч до перемоги. На контратаках наша команда могла забивати і третій гол, якби підійшла до моментів сконцентрованіше – хотілося б побачити кращу реалізацію у наступних матчах.

Огляд матчу:

🔹 Україна змогла виграти на чемпіонаті Європи U-21 вперше з 2006 року – тоді команда імені Мілевського та Алієва вийшла аж у фінал. У 2011-му наша команда змогла лише одного разу зіграти унічию, а після цього турніру 12 років на чемпіонаті не виступала.

🔹 Але зв’язок з іншими юніорськими турнірами однаково є – сьогодні відзначилися і Кащук, і Сікан. Це єдині гравці у цьому складі, які грали у команді Олександра Петракова на переможному чемпіонаті світу U-20. А у паралельному матчі два асиста за Грузію проти Португалії оформив Георгій Цитаішвілі, який також грав тоді (і навіть забивав за нас у фіналі).

🔹 Наступний матч Україна проведе 24 червня – о 19.00 проти Румунії. Ця команда свій матч проти Іспанії проведе сьогодні пізніше (о 21.45) – тому наразі наша збірна очолює групу В.