Tribuna/Баскетбол/Блоги/Spicy Jam/Грандіозний скандал в баскетбольній ЛЧ – столик вигадав команді зайве очко. Воно ледве не вирішило долю гри

Інцидент завершився не на користь сусідів «Прометея» по арені.

Блог — Spicy Jam
26 жовтня, 10:36
2

25 жовтня українська баскетбольна спільнота слідкувала за довгоочікуваною перемогою «Прометея» в Єврокубку. Проте у цей день відбувалися матчі і баскетбольної ЛЧ – третього за статусом єврокубка, в якому вже другий рік поспіль немає українських представників.

У французькому Шоле місцева команда, за яку попереднього сезону грав Богдан Близнюк, приймала ризький ВЕФ. Латвійський клуб другу кампанію поспіль ділить з «Прометеєм» одну арену на двох як для ЛЕБЛ, так і для єврокубків.

Насичений на події основний час завершився з рахунком 74:74. Здавалось би, круто, ми побачимо запальний овертайм і ще п’ять хвилин насолоджуватимемося баскетболом. Але час йшов, а ніхто не поспішав повертати м’яч у гру. За суддівським столиком розгорілася палка дискусія.

Виявляється, за 6:34 до завершення четвертої чверті гравець ВЕФ Елайджа Кларенс змарнував дві штрафних спроби, але столик випадково додав одне очко до протоколу зустрічі.

Після довгих телефонних розмов із керівництвом, багаторазового переглядом моменту, гучної суперечки з наставником ризької команди Янісом Гайлітісом було винесено вердикт – очко, яке вигадав столик, анулюється. Виходячи з цього «Шоле» святкував мінімальну перемогу 74:73.

Після матчу ВЕФ оголосив у своїх соцмережах, що подав протест на результат, бо вважає такі дії неправомірними. Вже на ранок наступного дня ФІБА відреагувала на скандальні події – згідно регламенту турніру, при виявлені помилки результат може бути змінено, аж поки підпис наглядача матчу не стоятиме на кінцевому протоколі зустрічі. Рахунок залишається незмінним.

Наразі на офіційній стрімінговій платформі ФІБА Courtside1891 неможливо подивитися повний запис зустрічі – замість неї завантажений повний матч «Дарюшшафака» – «Тенеріфе» за 24 жовтня.

Схоже, 21 листопада латвійці влаштують «Шоле» «теплий» прийом у ризі на матчі-відповіді.