Tribuna/Баскетбол/Блоги/Spicy Jam/Перша гра Ірвінга у «Далласі»: перемогли без Дончича, провели рекордну чверть та втратили купу м’ячів

Розповідаємо, як Кайрі дебютував за свій четвертий клуб НБА.

Блог — Spicy Jam
9 лютого 2023, 10:04

Одним з найгучніших трейдів початку 2023-го став перехід зірки «Брукліна» Кайрі Ірвінга у «Даллас». Техасці активно вишукували другу зірку, яка б доповнила їхнього лідера Луку Дончича.

З офіційного оголошення переходу пройшло лише дві доби, а Кайрі Ірвінг уже з’явився на майданчику у формі «Маверікс». Зірковий захисник вперше вдягнув майку «Мавс» з 2-м номером на спині 9 лютого у виїзній зустрічі з «Кліпперс».

Розповідаємо про найцікавіше, що сталося у ранковому матчі топів Заходу:

🔹 Дебют зіркового дуету відклався: через пошкодження п’ятки Лука Дончич зіграв на «позиції» гравця, що розмахує рушником в районі лави запасних. Тож роль головної зірки з першого ж матчу звалилася на голову Кайрі.

🔹 Почали з рекорду. Господарі майданчика, схоже, не прокинулися на першу десятихвилинку. Тому гості з Техасу використали млявість «Кліпперс» і провели надпотужну чверть: настріляли 41 очко – рекордний показник цього сезону. Натомість клуб із Лос-Анджелесу відповів лише 25 поінтами.

🔹 Шоу одного актора не вийшло. Багато фанів після трейду передбачали, що Ірвінг та Дончич просто не поділять один м’яч на двох. А виявилося, що думка Дреймонда Гріна щодо гри Кайрі цілком відповідала дійсності – гравець австралійського походження охоче відмовлявся одноосібно розігрувати м’яч і не нехтував комбінаційною грою з партнерами, чимало кидав «з точок». Звідси і взялися 4/8 триочкових та п’ять передач.

🔹 Снайперський перформанс «Далласа». Хоча «Маверікс» і не мали опції «трійки» від Дончича, команда все одно влучно працювала з-за дуги: 17/35 - 48,6% реалізації. Особливо вразив Реджи Буллок, який влучив п’ять триочкових у першій чверті без жодної хиби – після цього за весь матч докинув лише один влучний дальній кидок.

🔹 Втрати, втрати і ще раз втрати. «Даллас», який впевнено провів першу половину зустрічі, власноруч створив собі складнощі у кінцівці. Дебютант Кайрі Ірвінг чимало помилявся у розіграші м’яча і припустився п’яти втрат (у середньому за кар’єру він має цей показник на рівні 2,6 втрат за матч). Усього ж «Маверікс» 18 разів обірвали володіння через власну необережність – подарували «Кліпперс» 17 очок після власних втрат.

Однак Кайрі все ж провів не найгірший дебют: команда перемогла (104:110), він набрав 24 очки, 4 підбирання та 5 асистів за 37 хвилин на майданчику. Але все ж найцікавіше ще попереду, адже дебют дуету Дончич - Ірвінг у нинішньому сезоні чекають ще більше.

Відео: Dallas Mavericks