Tribuna/Футбол/Блоги/Стара Школа/Барселона 0-4 Динамо Київ. Легендарна команда Валерія Лобановського.

Барселона 0-4 Динамо Київ. Легендарна команда Валерія Лобановського.

Блог — Стара Школа
Автор — Alexander Deinega
17 січня, 10:52

Сьогодні перемоги над грандами європейського футболу для українських клубів виглядають, як щось фантастичне. Але 25 років назад це було реальністю коли 5 листопада 1997 року у 4 турі Ліги Чемпіонів київське Динамо на чолі з легендарним Валерієм Лобановським переграло іспанську Барселону і вийшло з групи. Цей матч став бенефісом Андрія Шевченко, який зробив хет-трик та голом відзначився Андрій Ребров.

Пропоную ознайомитися з коментарями Валерія Васильовича Лобановського на післяматчевій прес-конференції.

-Дякуємо за перемогу. Дуже гарна гра. Ви створили справжнє диво сьогодні. Як ви вважаєте до якої стадії дійде команда, чвертьфінал, півфінал?-журналіст.

-Ніякого дива не відбулось і дива взагалі не буває, з моєї точки зору і взагалі ми поки що нічого не зробили. Ми намагаємося створити конкурентоспроможну команду. Молоді хлопці, їм ще потрібно пройти через все, результат закономірний, хоча робити якісь наступні підсумки немає сенсу.

-Я, напевно, не згоден з тими, що задають питання буде команда в півфіналі чи чвертьфіналі. Це ж футбол, це боротьба. Напевно не самі гірші команди знаходяться у нас в групі. І правильно назвали цю групу- групою смерті. Кожна команда може перемогти кожну команду. Тому говорити про далекоглядні підсумки, що Динамо- це повністю досконала команда не можна.

-Третя річ може йти тільки про те, що зробила сьогодні команда і як вона грала. Ніяких прогнозів тут бути не може і не повинно бути. Я вдячний сьогодні всім без виключення нашим гравцям. Вдячний за те, що окрім тактичного плану на гру, окрім реалізації індивідуальної майстерності сьогодні була неймовірного рівня віддача.

-Хоча ми не можемо сказати, що зі сторони гравців не було такої самої віддачі, так звичайно була, але все-таки у нас було трохи більше бажання добитися результату і перемогти. Тому ми і перемогли. Дива взагалі не буває.- Валерій Лобановський.

"Барселона" (Іспанія) - "Динамо"(Київ) - 0:4 (0:3)

Голи: Шевченко, 9, 32, 44-пен, Ребров, 79.

"Барселона": Вітор Байя, Феррер, Коуту, Оскар (Надаль, 71), Фігу, Джованні (Амор, 53), Рівалдо, Серхі, Чіріч, Селадес, Райцигер.

"Динамо": Шовковський, Лужний (Волосянко, 59), Головко, Ващук, Дмитрулін, Калітвінцев (Максимов, 46), Косовський, Шевченко, Ребров, Гусін (Михайленко, 60), Хацкевіч.

У підсумку Динамо вийшло в чвертьфінал на грізний Ювентус в якому сяяли яскраві зірки європейського футболу (Алесса‌ндро Дель Пье‌ро, Зінедин Зідан, Філіппо Індзагі, Антоній Конте, Дідье Дешам та інші).

Перший матч на полі Ювентуса завершився боєвою нічиєю з рахунком 1-1, що залишало шанси на прохід киявлян у домашньому матчі. Дива не сталося, у підсумку перемога Юве 1-4 та прохід далі з підсумковим рахунком 5-2 на користь туринців. Злим генієм для Динамо став нападник Філіппо Індзагі, який забив 4 голи, 1 у першому матчі і хет-трик у другому.