Tribuna/Легка атлетика/Блоги/Український спорт I Олімпіада/Магучіх не отримала звання найкращої легкоатлетки Європи-2022. Зате важливу нагороду отримала ФЛАУ

Магучіх не отримала звання найкращої легкоатлетки Європи-2022. Зате важливу нагороду отримала ФЛАУ

А Ярослава з'явилася на церемонії в неймовірному образі 😍

23 жовтня 2022, 18:43
2

22 жовтня в естонському Таллінні відбулася щорічна церемонія Golden Tracks. На ній традиційно відзначають найкращих європейських легкоатлетів і, звичайно, українська делегація покладала надії на нагороду для чемпіонки світу зі стрибків у висоту Ярослави Магучіх.

На церемонії, яку проводить European Athletics, вручають нагороди в 7 номінаціях: найкращі легкоатлети року (жінки та чоловіки), зірка, що сходить (жінки та чоловіки), Fair Play, тренерська премія та премія членської федерації.

Магучіх цього року без нагороди

Найочікуванішою для України була номінація «Найкраща легкоатлетка Європи», адже саме тут була представлена Ярослава Магучіх — чемпіонка світу у закритих приміщеннях, чемпіонка Європи та переможниця фіналу «Діамантової ліги».

Її суперницями були нідерландська бігунка Фемке Бол та бельгійка Нафіссату Тіам.

Нагороду отримала Бол. Цього року вона здобула 3 золоті медалі на чемпіонаті Європи. Подібне не вдавалося нікому протягом 72-х років.

Цього року в європейській легкій атлетиці одразу два найкращих спортсмени

В чоловічій номінації відбулася історична подія: вперше премію отримало одразу двоє легкоатлетів. Найкращого не змогли обрати серед французького стрибуна із жердиною Армана Дюплантіса та норвезького бігуна Якоба Інгебрігтсена, який спеціалізується на дистанціях 1500 і 5000 м. Цікаво, що спортсмени вже вдруге поділяють премію на Golden Tracks - у 2018-му вони були визнані «зірками, що сходять» у Європі.

Нагадаємо, що Дюплантіс цього року став переможцем чемпіонатів світу та Європи, а також побив власний, він же світовий рекорд. Тепер він становить 6.21 м.

Інгебрігтсен став чемпіоном світу у забігу на 5000 м, а також виграв срібло на дистанції 1500 м на цьогорічному ЧС. На ЧЄ норвежець забрав собі золоті нагороди на обидвох коронних дистанціях.

В Європі надпотужна молодь - і обрати найкращих не так просто

Представницям стрибків у висоту цього року не пощастило з нагородами. Сенсація сезону 17-річна сербка Ангеліна Топич також залишилася без відзнаки.

Зіркою, що сходить, в жіночій легкій атлетиці визнали Еліну Дженго - чемпіонку Європи в метанні списа. 19-річна гречанка стала наймолодшою чемпіонкою Європи в історії у своєму виді.

Аналогічне досягнення встановив і володар цієї премії серед чоловіків. Міколас Алекна додав до свого минулорічного срібла золото Мюнхена-2022, встановивши рекорд ЧЄ, метнувши диск на 69.78 м.

ФЛАУ отримала найважливішу нагороду року. Це справжнє визнання діяльності національної федерації

Федерація легкої атлетики України виграла премію членської федерації. Її отримала генеральна секретарка ФЛАУ Іоланта Хропач. Премія присуджується з 2020 року національному керівному органу, який зробив усе можливе, щоб служити своїм спортсменам, уболівальникам та суспільству.

Також було визначено переможців ще у двох номінаціях. Бігун Науель Карабана з Андорри став переможцем у номінації Fair Play. На ЧЄ він пожертвував власним забігом на 3000 м з перешкодами, щоб допомогти травмованому супернику.

Каді Деліч-Селімович з Боснії та Герцеговини та Хейко Вяту з Естонії отримали перші в історії тренерські нагороди.