Вага - 56 кг

Сильна нога - права

Основна позиція - центральний атакувальний півзахисник

Хто такий Віталій Михайлів?

Віталій Михайлів вихованець клубу ФК Львів, в якому грає за молодіжну команду U-19, а також у свої 17 років підходить до основної команди, де вже встиг дебютувати в УПЛ. Віталій доволі часто потрапляє до заявки основної команди. В сезоні 2022-2023 на рахунку Віталія 8 матчів в УПЛ на цей момент та 16 матчів в чемпіонаті юнацьких команд. Не славиться високою результативністю в плані голів, але є дуже ефективним гравцем в центрі поля. Не входить до жодної з молодіжних збірних України й не отримував виклик в національну збірну України.

Психологія

Віталій емоційний гравець, любить говорити з суддями та піддається на провокації суперника, що можна віднести до слабкої сторони. З позитивних якостей можу відзначити впевненість гравця в собі, він доволі часто бере гру на себе, як на дорослому рівні, так і на молодіжному рівні. Також на полі помітні лідерські якості Віталія, він старається підказувати партнерам і заступається за них, коли це необхідно.

З концентрацією в гравця проблем немає, він повністю сфокусований на грі.

Фізична готовність

Антропометрія Віталія може ввести в оману, при зрості 165 сантиметрів та 56 кілограмів може скластися враження ніби боротьбу в нього виграти легко, але це не так. Віталій дуже добре грає корпусом і навіть вдвічі більшого за нього гравця, може відтиснути від м’яча. Боротьба на землі це одна з його сильних сторін, він просто вигризає м'яч з під ніг, не даючи супернику простору. У верхові боротьбі, він не настільки ефективний як на землі, але все одно активно вступає в боротьбу і навіть має успіхи в цьому компоненті гри.

Координація в гравця дуже гарно розвинута, він дуже швидко змінює напрямок руху, гравець рухливий та різкий.

З витривалістю у Віталія я проблем не помітив, він проводить матч в досить високому темпі, виконуючи величезний обсяг роботи в центрі поля. Працьовитість та самовіддача гравця це величезний плюс. Його доволі часто змінюють в період з 45-тої по 70-ту хвилину, але ці заміни мені здається більше пов'язані з тим, що гравця підпускають до основної команди, і щоб на наступний день, коли він отримає 15-20 хвилин в основній команді, він не виглядав втомленим після матчів за молодіжну команду. В матчах де Віталій проводить 90 хвилин, візуально виглядає доволі свіжим і може зробити серію прискорень на 15-30 метрів в період з 80-тої по 90-ту хвилину.

Віталій володіє середньою швидкістю, хоча через його мобільність виглядає доволі швидким на фоні інших гравців.

Інтелект

Інтелект у Віталія дуже гарно розвинений, він дуже швидко приймає правильні рішення під тиском суперника. Дуже гарно бачить поле, може віддати розрізну передачу своєму партнеру на хід. Коли це потрібно може притримати м’яч через введення. В захисті теж демонструє розуміння гри, доволі успішно читає гру і діє на перехватах.

Гра з м'ячем

Гра з м'ячем у Віталія на досить високому рівні. По першому дотику можна помітити, що гравець технічний та проблем в роботі з м'ячем немає. Подобається наскільки інтенсивно він грає з м'ячем, старається грати в один-два дотики.

Віталій допускає мінімальний рівень браку, володіє гарною короткою та середньою передачею, також може віддати довгу передачу, але це дуже рідко і не завжди успішно. З мінусів можу відзначити, що гравець не використовує ліву ногу. Передачі та удари виключно правою ногою, в ситуаціях де м’яч під лівою ногою, гравець все одно підробляє м’яч під праву.

Віталій рідко б'є по воротах, тому не являється гравцем, який постійно загрожує воротам суперника небезпечними ударами.

Хочу відзначити, що у Віталія дуже важко забрати м’яч при веденні, через що суперники доволі часто на ньому фолять. Його швидкість при веденні м'яча з різкою зміною руху, допомагає команді зберегти м’яч і вийти з під пресингу в центрі поля. Віталій володіє гарним дриблінгом, може обіграти 2-3 суперників.

Гра без м’яча

У відборах Віталій грає добре, його агресивна манера відбору м’яча, створює труднощі суперникам, які в плані антропометрії більші за нього. З мінусів можу відзначити велику кількість жовтих карток, в 16 матчах він отримав 6 жовтих карток. Хочу додати, не всі картки Віталій отримав за фоли, бажання поговорити з суддями теж карається.

Вміння читати гру та грати на перехватах, я вже відмічав в пункті про інтелект.

Однією з гарних характеристик гравця є бажання відкриватися під передачу й приймати активну учать в контролі м’яча, що тільки підкреслює його впевненість в собі та розуміння своїх функцій в центрі поля.