Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/Трансляції Ліги 1 на початку матчів виглядають гірше, ніж в УПЛ – з однієї камери, без повторів та графіки. Що сталося?

Технічній команді французького транслятора несила терпіти.

16 квітня 2023, 21:30
10

Трансляції більшості матчів 31 туру Ліги 1 у перші 15 хвилин виглядають так, неначе дивишся рідну УПЛ (а то й гірше) – з однієї центральної камери, без повторів епізодів та графіки табло з рахунком й часом матчу.

Виглядало це так.

«Ренн» – «Реймс»:

«Клермон» – «Анже»:

«Страсбур» – «Аяччо»:

«Осер» – «Нант»:

«Монако» – «Лорʼян»:

У матчі «Брест» – «Ніцца», наприклад, перший гол так і залишився без повторів після того, як його забили – і без титру про його автора. Просто кадри святкувань:

Чому так сталося? Це – наслідок страйку працівників компанії AMP Visual TV, яка займається виробництвом картинки матчів Ліги 1, Ліги 2 та інших спортивних подій (страйк зачепив і чемпіонат з регбі) для трансляторів у Франції. Працівники намагалися спочатку добитися справедливості у переговорах з керівництвом, але результати їх не задовольнили.

• Що вимагають? «Ми просимо перекваліфікацію на певні посади, де працівників оформлюють як асистентів, коли вони повинні бути найняті як техніки з огляду на виконувану роботу. Крім того, з моменту останнього страйку у 2008 році не було підвищення зарплат для працівників неповного робочого дня», – стверджує голова профспілки працівників радіо, телебачення та аудіовізуальних засобів мовлення.

• Як виглядає страйк? Він триває годину – 45 хвилин до матчу та орієнтовно перші 15 хвилин матчу. Саме тому, якщо на старті матчу не було графіки, її появу можна очікувати приблизно на 13-15 хвилині гри.

Також організатори страйку обіцяли відсутність абсолютно будь-яких повторів у цей часовий проміжок – включно з ВАР.

• Що вийшло на практиці? Страйк працював лише частково – організатори заявили, що кожна випускова група сама прийматиме рішення щодо його дотримання. На матчі «Осер» – «Нант», наприклад, вже на самому початку знадобився перегляд ВАР – його, попри страйк (який було помітно у трансляції) вивели і головному арбітру матчу, і на екрани глядачів.

А випускова група центрального матчу туру між «ПСЖ» та «Лансом» взагалі проігнорувала страйк – тут і табло з перших хвилин, і багатокамерна трансляція.