Tribuna/Футбол/Блоги/ЄВРО-2024/Мората – вже на 3-й позиції серед бомбардирів Євро 😱 А Іспанія розбила Хорватію з рекордами Ямаля

У Фабіана – 1+1 з соло-голом, у Карвахаля – дебют (!).

Блог — ЄВРО-2024
15 червня, 22:05
10

Збірна Іспанії у першому турі Євро-2024 розгромила Хорватію – 3:0.

Іспанці зробили результат ще у першому таймі – з новими рекордами Ямаля, соло-голом Фабіана та дебютом (!) Карвахаля

Стартові склади виглядали наступним чином – з неочікуваною відсутністю Грімальдо в іспанців та Пашалича в хорватів:

Інтрига ж зникла вже до перерви. Іспанія мала тотальну перевагу та просто знищувала опонента агресивним високим пресингом:

Спочатку Альваро Мората скористався розрізним пасом Фабіана Руїса на 28-й хвилині, а на 32-й вже сам хавбек «ПСЖ» розібрався з кількома суперниками біля карного та відзначився топовим сольним голом:

У роздягальню іспанці взагалі пішли за рахунку 3:0 – забив Дані Карвахаль, нещодавній автор голу у фіналі Ліги чемпіонів (проводить найрезультативніший сезон в кар‘єрі). Можете здивуватися, але попри 45 ігор за збірну для нього це дебютний (!) вихід на Євро – турніри у 2016-му та 2021-му пропускав через травми.

Асистував йому Ламін Ямаль, який знову встановив кілька рекордів. По-перше, став наймолодшим гравцем в історії Євро у віці 16 років та 338 днів (побив рекорд поляка Кацпера Козловського на 9 місяців).

По-друге, відповідно, став наймолодшим автором результативної передачі:

Ламін міг ставати й наймолодшим автором голу, але його удар на 53-й потягнув Ливакович:

Хорватія не спромоглася навіть на гол престижу. Родрі на 78-й збив суперника перед порожніми воротами у карному.

Але 11-метровий Петкович не реалізував (сейв Сімона), а добивання після пасу Перишича не зарахував ВАР:

Мората – вже у топ-3 (5) бомбардирів Євро в історії. Неочікувано?

Звісно, давно відомо про важливу роль Морати для збірної, але він своїм голом відкрив доволі неочікуваний факт – тепер Альваро у топ-3 бомбардирів Євро в історії.

На старті гри холоднокровно реалізував вихід 1 на 1:

Та наздогнав Алана Ширера та Антуана Грізманна, у яких також по 7 голів на чемпіонатах Європи. Усі вони ділять третю позицію, попереду тепер тільки Мішель Платіні (9) та Кріштіану Роналду (14).

Ще кілька фактів про досягнення форварда «Атлетіко», який майже напевно шукатиме новий клуб влітку:

▪️ забив загалом 36-й м‘яч за збірну Іспанії та посідає одноосібну четверту позицію, випередивши Давіда Сільву. Більше у Фернандо Торреса (38), Рауля (44) та Давіда Вільї (59);

▪️ став лише другим іспанцем, який забив 10+ голів на ЧЄ та ЧС – після Вільї (13). Символічно, що обоє у збірній отримали 7-й номер;

▪️ відзначився на трьох різних Євро – стільки ж ще у декількох гравців, а абсолютним рекордсменом є Роналду (5 та може цього року стати 6).