Tribuna/Баскетбол/Блоги/На уровне и под эгидой/Україна програла в Італії та втратила шанси поїхати на ЧС. Не витримала тиску трибун та Менніона зі Спіссу
Відео

Збірна вдруге поспіль пропустить світову першість.

23 лютого 2023, 23:50
1

До останнього вікна кваліфікації баскетбольного чемпіонату світу-2023 збірна України підходила у дуже важкому становищі. Потрібно було не тільки самим перемагати в обох матчах, а ще й сподіватися на суперників, які повинні були своїми результатами забезпечити нам путівку на ЧС.

Не склалося вже на першому з усіх цих етапів – Україна поступилася Італії із рахунком 75:85 на виїзді у Ліворно та втратила будь-які шанси на те, аби поїхати на серпнево-вересневий чемпіонат світу.

Україна протрималась три чверті, але усе вирішив ривок італійців у заключній 10-хвилинці

Підопічні Айнарса Багатскіса непогано розпочали зустріч та не відпускали Італію в рахунку – він постійно був приблизно рівним, а на «гарячі» кидки італійців, українці відповідали своїми такими ж.

Особливо у складі збірної виділявся Іссуф Санон – він за першу половину набрав 14 очок та зіграв майже ідеально з точки зору реалізації (4/5 двоочкових, 2/2 триочкових), що дозволило піти на перерву за рівного рахунку – 43:43.

А от у другій половині українці загубилися остаточно – спочатку дозволили суперникам ривок у третій чверті, після якого все ж зуміли повернутися, а потім допустили ще більш серйозний у четвертій чверті. Він же і вирішив долю матчу та позбавив команду Айнарса Багатскіса шансів поїхати на світову першість.

Герой першої половини Іссуф Санон за другу набрав лише одне (!) очко, не реалізувавши жодного кидка з гри. Загалом же «не полетіло» майже у всієї команди: Бобров дав 0/4 з дальньої дистанції за увесь матч, Сидоров реалізував один триочковий з 5 спроб,  Лукашов – 2/6 (і це його єдині кидки у матчі), Липовий – 0/3 з гри, 0/2 зі штрафних та набрав 0 очок за всю гру.

Італійці ж, яких увесь матч дуже активно підтримувала домашня публіка на повністю заповненій арені у Ліворно, впевнено довели справу до перемоги, яка для них особливої різниці не зробила – вони ще раніше гарантували собі участь у ЧС-2023. Найбільше збірна України настраждалася від дуету Ніко МенніонМарко Спіссу, які на двох закинули у кошик українців 49 із 85 командних очок:

🔸 Менніон відзначився 28 очками (7/14 з гри, де 4/7 триочкові, та 10/10 штрафних), віддав 6 асистів і зробив 4 перехоплення.

🔸 Спіссу набрав 21 очко (8/15 з гри, 4/8 тричокових) та 7 асистів. Причому саме на рахунку Марко кілька ключових кидків, які перевернули хід гри та дозволили Італії спіймати необхідний ритм.

Зате у матчі за збірну України дебютував Олександр Ковляр. Молодий баскетболіст вийшов у середині четвертої чверті та відіграв трохи більше чотирьох хвилин, набравши 3 очки.

Збірна пропустить другий ЧС поспіль, недільний матч із Нідерландами перетворився на формальність

Уперше та наразі востаннє в своїй історії збірна України грала на баскетбольному чемпіонаті світу у 2014 році, коли відібралася туди як одна із найкращих команд Євробаскету-2013. ЧС-2023 стане другою поспіль світової першістю, яку Україна пропустить.

У команди Айнарса Багатскіса залишається ще один матч відбору до чемпіонату світу – у неділю, 26 лютого, Україна у номінально домашньому матчі в Ризі зустрінеться із аутсайдером групи Нідерландами. Щоправда, жодного турнірного значення цей матч вже не має, адже обидві команди на ЧС точно не поїдуть.

Ймовірно, матч із Нідерландами може стати останнім для Айнарса Багатскіса у якості головного тренера збірної України – після Євробаскету-2022 стало відомо, що латвієць допрацює зі збірної відбір до ЧС. Про те, що буде далі, наразі інформації немає.

На післяматчевій пресконференції Багатскіс обережно зачіпив тему свого майбутнього у збірній Україні.

«Я захоплююсь цими хлопцями (гравцями збірної України – прим. Tribuna.com) Мені не потрібно забігати наперед та говорити щось. Усі ці роки я насолоджуюсь часом, що провожу із цими гравцями. Я думаю, що ми маємо поставити фінальну крапку в Ризі проти Нідерландів, а потім ми повернемося до обговорення цієї ситуації», – сказав Айнарс.

Доля останнього квитка на ЧС-2023 від групи L, де виступає Україна, все ще не вирішена. Італія та Іспанія гарантували собі поїздку у Японію, Індонезію та Філіппіни ще у листопаді, а на третє місце претендують Ісландія та Грузія, які вирішуватимуть свої завдання у очному матчі 26 лютого.