Tribuna/Баскетбол/Блоги/Rim Protection/😱 США програли другий поспіль ЧС з баскетболу. Молодих зірок НБА вибили німці в епічному півфіналі

224 очки на дві команди – просто божевілля!

Блог — Rim Protection
8 вересня, 18:15
8

На баскетбольному чемпіонаті світу-2023 визначилися обидва фіналісти. Вдруге поспіль найголовніший матч світової першості пройде без зіркової збірної Сполучених Штатів Америки, яку завжди вважають головним фаворитом цих змагань.

У півфіналі США Стіва Керра програли міцній збірній Німеччини, яка досі залишається єдиною (!) командою на турнірі, що не зазнала жодної поразки.

Матч завершився із рахунком 113:111 у клатчі, в якому Німеччина буквально намагалася вижити – та вижила! Але можливим це стало завдяки солідному гандикапу, який німці організували у третій чверті. Після перерви, на яку команди пішли за рахунку 60:59 на користь США, Німеччина вийшла ще більш зарядженою та відірвалася на «+10».

Така перевага трималася впродовж більшої частини другої половини зустрічі – американці намагалися наздогнати німців, німці не підпускали американців. А головний героєм тієї самої третьої чверті, та й усього матчу загалом, можна сміливо назвати Андреаса Обста, який набрав 10 очок у третій 10-хвилинці (а загалом у нього 24, повторення особистого рекорду у поєдинках за національну команду):

Штати намагалися повернутися в гру – в якийсь момент у них це навіть вийшло. Ентоні Едвардс згадав, що він головна зірка цієї команди, і після впевненої «трійки» Остіна Рівза завалив і свій дальній кидок, серйозно скоротивши відставання США в рахунку:

Та вже безпосередньо у клатчі Німеччина виявилася витривалішою та змогла втримати перевагу. Все той же Андреас Обст за хвилину до кінця зустрічі відправив цьогорічного учасника Матчу всіх зірок Тайріза Халібертона на відпочинок та чітко дав зрозуміти, що німці боротимуться до останніх секунд. Вони боролися – і перемогли:

США другий чемпіонат світу поспіль не зможе виграти золото. Турнір у 2019-му вони завершили на сьомому місці. Цьогоріч американців підвів вибір великих гравців: Джарен Джексон-молодший знову провів невиразний матч, німці зробили 12 підбирань у нападі (25-8 за очками другого шансу) і здобули 50 очок с фарби. Паоло Банкеро нічим особливо не допоміг, а Брендон Інгрем навіть не піднявся з лави – Керр шукав йому застосування весь турнір, але зрештою кинув цю марну справу.

Для Німеччини цей вихід у фінал став першим в історії. Найкращим результатом команди до цього була бронза ЧС-2002.

Що цікаво, на тому чемпіонаті світу Німеччина та США зустрічалися ще на стадії першого групового етапу. Американці перемогли із рахунком 104:87, але Дірк Новіцкі накидав аж 34 очки у кошик зіркових суперників.

До сьогоднішнього дня Дірк залишався єдиним німцем, який спромігся закинути 20+ очок у матчі зі збірною США у рамках чемпіонатів світу. У півфіналі ЧС-2023 це досягнення підкорилося одразу трьом гравцям: Обсту (24), Францу Вагнеру (22) та Даніелю Тайсу (21).

Матч мрії між США та Канадою, який ще перед стартом турніру нарікли ідеальним фіналом, все ж відбудеться, але лише за бронзу.

А золоті нагороди між собою розіграють збірні Німеччини та Сербії, яку тренує колишній тренер німецької національної команди Светіслав Пешич – він працював у цій збірній з 1987-го по 1993-й (а потім у період з 1993-го по 2000-й тренував берлінську «Альбу») та серйозно вплинув на розвиток всього німецького баскетболу.