Tribuna/Баскетбол/Блоги/Rim Protection/Батлер – головний герой плей-оф НБА прямо зараз. Створив грандіозний апсет, вибивши Янніса та «Мілвокі» вже в першому раунді

4-1 для «Маямі».

Блог — Rim Protection
27 квітня 2023, 14:30
17

У першому ж раунді цьогорічного плей-оф НБА стався грандіозний апсет – «Маямі», що розпочинав плей-оф із восьмим посівом та ледве пройшов через нижню сітку плей-ін, несподівано легко, всього у п’яти матчах, здолав «Мілвокі» – найкращу команду всього регулярного чемпіонату.

«Хіт» фінішували у регулярці сьомими, але поступилися «Атланті» у першому матчі плей-ін та були змушені провести додаткову гру, де перемогли та вийшли в плей-оф на «Бакс». Де Джиммі Батлер та компанія створили одну з найбільших несподіванок в історії НБА.

🔹 Вперше з 2012 року команда, що розпочинала плей-оф із восьмим посівом, здолала перший посів та пройшла у другий раунд. Востаннє це робила «Філадельфія» у серії з «Чикаго» (у тій самій, де серйозно травмувався Деррік Роуз). Цікаво, що у тій серії було одразу двоє учасників цієї – Дрю Голідей тоді грав за «Сіксерс», а Джиммі Батлер вже був у складі «Буллз» у якості новачка з дальнього кінця лави запасних.

🔹 «Маямі» – шоста команда в історії, якій вдалося створити такий апсет і лише перша, хто програв першому посіву всього один матч.

До цього «Денвер» (8) проходив «Сіетл» (1) у 1994-му (3-2), «Нью-Йорк» (8) перемагав «Маямі» (1) із рахунком 3-2 у 1999-му, «Голден Стейт» (8) у 2007-му став першою командою, хто зробив це у семиматчевій серії – пройшов «Даллас» (1) із рахунком 4-2. У 2011-му «Мемфіс» (8) у шести матчах закрив «Сан-Антоніо» (1), а «Філадельфія» (8) у 2012-му також у шести матчах здолала «Чикаго» (1).

🔹 Тренер «Мілвокі» Майк Буденгольцер вдруге у своїй кар'єрі програв серію першого раунду плей-оф восьмому посіву – він був асистентом Грегга Поповича у «Сан-Антоніо» в 2011 році.

🔹 «Хіт» також стали першим колективом, який виграв серію плей-оф, пройшовши туди через турнір плей-ін.

🔹 «Маямі» та «Мілвокі» зіграли між собою у плей-оф втретє за останні чотири роки. У 2020-му «Хіт» перемогли у другому раунді з рахунком 4-1 на шляху до свого фіналу НБА, де вони програли «Лейкерс». У 2021-му «Бакс» перемогли із рахунком 4-0 і також після цього грали у фіналі НБА, де стали чемпіонами.

А головний герой цього «Маямі» та поки що всього плей-оф НБА загалом – Джиммі Батлер. Зірковий лідер «Хіт» провів надпотужну серію та виграв її навіть без допомоги Тайлера Хірро (він зламав руку ще у першому матчі серії).

🔸 Батлер ставав найрезультативнішим гравцем у кожному з п’яти матчів цієї серії. У середньому за 37 хвилин на паркеті він набирав по 37,6 очок, робив 6 підбирань, 4,8 результативних передачі, 1,8 перехоплення та 0,4 блок–шоти.

🔸 У четвертому матчі серії Джиммі набрав 56 очок, встановивши новий рекорд «Маямі» за результативністю у плей-оф НБА (до цього рекорд належав Леброну Джеймсу – 49). А також видав четвертий найрезультативніший перформанс в історії плей-оф загалом – більше тільки у Майкла Джордана (63), Елджина Бейлора (61) та Джамала Мюррея (57).

🔸 У п’ятому матчі Батлер набрав 42 очки, зокрема реалізувавши кидок з-під кошика на останній секунді основного часу, який перевів зустріч в овертайм, де «Хіт» і дотисли суперника.

🔸 У двох останніх матчах підопічні Еріка Споельстри здійснили два грандіозних камбеки в четвертих чвертях. Спочатку відігралися з «-14» у грі №4, коли Батлер набрав 21 очко у заключній 12-хвилинці. А у п’ятій грі повернулися з «-16» – це найбільший камбек в історії НБА у четвертій чверті матчу, який став останнім у серії.

🔸 А ще Джиммі Батлер традиційно добре грає проти головної зірки «Мілвокі» Янніса Адетокумбо. 10 із 17 матчів плей-оф, де участь брали обоє цих гравців, завершилися перемогою команд Батлера. У регулярному чемпіонаті рахунок 13-10 – також на користь Джиммі.

У другому раунді плей-оф «Маямі» зіграє з «Нью-Йорком», який пройшов «Клівленд» у п'яти матчах. Для Джиммі Батлера це протистояння також буде принциповом, адже під керівництвом нинішнього тренера «Нікс» Тома Тібодо він провів перші сім з половиною сезонів своєї кар'єри – спочатку в «Чикаго», а потім у «Міннесоті».