Всі новини

Айнарс Багатскіс: «Можна шукати винних, розбирати ротацію, говорити про погані захист та напад, але статистика не бреше – у нас 25 втрат»

28 серпня 2022, 12:56
2

Головний тренер збірної України з баскетболу Айнарс Багатскіс прокоментував поразки від Італії (89:97) та Ісландії (88:91 ОТ) у матчах відбору на чемпіонат світу.

- Ми другий матч поспіль багато віддали супернику в третій чверті. Які можна провести аналогії в цьому сенсі з матчем проти Італії?

- У цих матчах, особливо проти Італії, ми проводили якісні дві чверті і витрачали багато енергії. Але, так, в обох матчах ми провалили все, що готували саме в третіх чвертях.

На цих відрізках ми були зовсім іншою командою. Багато факторів можна відзначити: втома, наші кондиції, тиск суперника. Але, в першу чергу, справа не в супернику, а в тому, як ми змінюємось.

Можливо зайва самовпевненість якась з’являється, але цього і близько не має бути.

Ми даємо супернику занадто багато шансів, які суперник, звичайно, використовує. Уявіть собі, у нас 16 втрат в середньому за контрольні матчі та дві офіційні гри. Це дуже багато.

Але парадокс — навіть попри велику кількість дурних рішень на паркеті, які призводять до втрат, ми завжди залишаємося в грі. Нам треба знайти спокій і не робити втрати, або краще вже кидати.

Краще вже будемо виглядати авантюрною командою, аніж командою, яка постійно втрачає м’яча. Не можемо ми спокійно грати, всі хочуть щось доводити, треба заспокоїтися.

- Чому Олексій Лень отримав небагато ігрового часу в обох серпневих матчах?

- Це моє рішення в матчі проти команди, яка має лише одного центрового. Я хотів заграти всіх наших центрових, щоб вони давали енергію та користь на своїх відрізках.

Я не можу сказати, що Олексій зіграв погано, але в нас є три центрових і в нього є свій тип захисту, який він звик грати. Мені здавалося, що коли у нас будуть свіжі та агресивні центрові на майданчику, ми зможемо зупинити суперника.

Можна шукати винних, розбирати ротацію, говорити про погані захист та напад, але статистика не бреше — у нас 25 втрат.

Я завжди казав, що коли в команди не більше 10 втрат, ти будеш залишатися у грі проти будь-якого суперника. А у нас 25 і ми в грі, так може потрібно з цього почати, а не розбирати хто, скільки грав, - сказав Багатскіс.