Вперше о хокеї на Галичині з’явилася інформація у щоденній львівській газеті «Slowo Polskie» 16 січня 1905 року.

Автор — uke-line
24 мая 2013, 20:24
2

Вперше о хокеї на Галичині  з'явилася інформація у щоденній львівській газеті «Slowo Polskie» 16 січня 1905 року. „…На «Дівочих ставах» товариство ковзанярів організувало святкову програму (фестини). Спортивний майданчик загородили й освітили кольоровими електричними лампочками. Атракцією програми стала гра в хокей. Команди на матч вийшли вчасно і в комплекті. Учням Реальної школи мали протистояти члени Товариства ковзанярів, однак останні відмовилися від гри і їхнє місце зайняла друга шкільна команда. Тож на льодовому майданчику змагалися самі з собою «реалісти». Незважаючи на тріскучий мороз, зібралося багато бажаючих познайомитись з новою грою.Учасники видовища часто грілися у буфетах гарячим чаєм і медовухою. Усім присутнім сподобалось побачене”.

До 1925 року відносини львів’ян до хокею розвивалися повільними темпами: до спортивних товариств був включений хокей, надруковані українською мовою за редакцією професора Івана Боберського правила канадського хокею, проведено декілька матчів.

Основні події розвернулися починаючи з 25 січня 1925 року: на ставку Світязь відбулася перша офіційна хокейна зустріч між львівськими командами «Лехія» та «Чарні».

Судив матч Більор. Команди грали на рідкість примітивно. Майданчик не був повністю готов до гри: відсутні були розмітки. Після цього матчу наступила невелика перерва.

Третього грудня 1925 року відбулася конференція, на якій було створено Львівський окружний союз хокеїстів й обрано керівництво союзу у складі: голова – Тхеуер («Лехія»), заступник голови – Стшелецький («Чарні»), секретар – Редлер («Гасмонея»), скарбник – Тускі («Погонь»). В конференції брали участь делегати від клубів: «Погонь», «Чарні», «Лехія», «Гасмонея», «Спарта» та АЗС. Вже у січні 1926 року новостворений союз провів перший чемпіонат округи (з 21 січня по 10 лютого), в якому брало участь 8 львівських команд, розподілених  на дві групи.

Кілька слів про назви клубів:

-«Чарні» - чорні

-«Лехія» - історична назва Польщі

- АЗС – ніякого відношення до «Лукойл», «Шелл», чи інших заправок немає:  Академічний Спортивний Союз (Akademicki Zwiazek Sportowy).

- ЛТЛ – Львівське Товариство Лижвярське

-«Дрор» - свобода (єврейський клуб)

-«Гасмонея» - родове ім’я древньої династії (єврейський клуб)

-«Погонь» та «Спарта»- зрозуміло, я сподіваюсь, й без перекладу.

Група"А":

Нажаль, поки ще не вдалося знайти результату зустрічі між ЛТЛ та «Дрор».

Додатковий матч за перше місце в групі між клубами, які набрали однакову кількість очок:

Обидві шайби у «Чарні» закинув Стшелецький, у «Гасмонеї» – Редлер. Отож першим фіналістом чемпіонату стали хокеїсти «Чарні».

Група"Б":

Участь у змаганнях «Спарти» була лише на словах,  команда не змогла зібрати гравців і не з’явилась на жодну гру, тому їм були зараховані технічні поразки в усіх іграх з рахунком 0:3. Другим фіналістом перемігші в усіх матчах з загальною різницею шайб 17:1 стала «Погонь». Вирішальний матч з «Чарні» пройшов 10 лютого:

Фінал:

«Погонь» застосувала гру потужну і дуже швидку. Обороні «Чарні» важко було відбивати атаки суперника. На 14-й хвилині Збишек Кухар закинув першу шайбу  кидком з правого кута. Трьома хвилинами пізніше Гарасимович вирівняв рахунок. Проте на 20-й хвилині Кухар закидає другу шайбу, а на 23-й – третю. Друга половина гри мала багато захоплюючих моментів, проте  закинутих шайб більше не було.

Отже першим переможцем Львівського Округу стала команда «Погонь».

Ванчицький, Мауер, Ствожинський, Зіммер, Вацек та Збишек Кухар.

Беняк, Вітковський, Ласковський, Стшелецький, Гарасимович, Недхал, Лесняковський.