Tribuna/Футбол/Блоги/Про все і ні про що/«Пролунав гудок – і матч почався». Ахметов, Зеленський, Порошенко, Кличко – в коментаторському марафоні гри збірної України

Пропонуємо наш варіант для альтернативної аудіо доріжки.

1 июня 2022, 09:52
14

Уявили, хто б впорався краще Поворознюка.

Незалежно від того, якою була ваша реакція на коментаторський дебют Олександра Поворознюка, варто відзначити: це було оригінальне рішення, яке нікого не залишило байдужим.

І вже сьогодні Україну очікує перший (і, сподіваємося, не останній) надважливий матч за вихід на Чемпіонат світу. Хто ж коментуватиме гру проти збірної Шотландії? Так, можна було б іще раз запросити Поворознюка. Але він, здається, усе ще спочиває на лаврах, паралельно вираховуючи, на скількох людей вистачить бідона горілки й фури пива. Та і є коментатори цікавіше.

Ми подумали, що до коментування такого визначного матчу захочуть доєднатися набагато більше людей, які б могли влаштувати своєрідний коментаторський марафон. Пропонуємо для всіх поціновувачів альтернативних звукових доріжок наш варіант того, який вигляд це могло б мати.

***

Сергій Притула: Доброго вечора! Ми в Шотландії, де сьогодні збірна України проведе свій матч проти місцевої команди за право потрапити на Чемпіонат світу в Катарі. Нагадую, що протягом гри ви можете обирати Лева матчу. А якщо задонатите моєму фонду на Байрактар, я особисто клопотатиму, щоб ви могли обрати і стартовий склад на наступний матч.

Дмитро Гордон: Команди виходять на поле, а я оголошую склад… склад найсмачнішого у світі зефіру «Гордон у шоколаді»: цукор, білки, яблука, кадики. Як бачимо на схемі, побудова нашої збірної нагадує піраміду… золоту піраміду «Ю-Шинсе», яку ви можете придбати в моєму магазині.

Ринат Ахметов: Пролунав гудок – і матч розпочався.

Володимир Зеленський: Збірна України виставила найсильніший склад. І хоча так склалося історично, що в нашій збірній більше тих гравців, які носять рояль, але долю матчу зазвичай вирішують ті, хто на цьому роялі грають. У нас є й такі гравці. Декого з них я навіть особисто тренував.

Наразі триває вже п’ята хвилина героїчного захисту нашими хлопцями українських воріт. Я звертаюся до наших західних партнерів: якщо ви хочете, щоб цей матч завершився якомога швидше і не розтягнувся на 120 хвилин, пришліть нам футболістів західного зразка.

Олексій Арестович: Триває небезпечна атака супротивника. Але, дорогі глядачі, не варто хвилюватися. Навіть якщо шотландці заб’ють нам гол чи навіть виграють матч, нічого страшного. За пару місяців ми накопичимо достатньо резервів, щоб у вересні в матчах Ліги націй дати Тартановій армії достойну відповідь.

Ілон Маск: Хочу відзначити, що сьогоднішній матч багато українців зможуть переглянути безкоштовно завдяки супутниковому інтернету «Starlink».

Ембер Херд: Та всім наср##ь.

Юлія Тимошенко: Дарагі мої! Кількість ударів по воротах – 5-2 на користь Шотландії. Скільки ще Україна буде це терпіти? Патрібна щось міняти. Я прапаную в перерві поміняти наш тренерський склад. Ви знаєте, хто має бути тренерам. Тільки вона врятує Україну.

Григорій Суркіс: Арбітр дивиться на годинник. Ніщєброд. Особисто я зараз дивлюся на 13 годинників. Лунає свисток – і команди відправляються на 15-хвилинний відпочинок. До речі, не перемикайтесь: у перерві я розкажу, як вивіз з України на один годинник більше, ніж усі думають, просто подивившись фільм «Кримінальне чтиво».

Андрій Павелко: Команди виходять на другий тайм. Я особисто організував ці 15 хвилин перерви між таймами, щоб наша збірна могла зібратися з думками й продумати план на другу 45-хвилинку. Як ви можете бачити з мого інстаграму, гра поновлюється. У перерві я встиг полити й підстригти газон, тому наші технічні футболісти матимуть можливість підвищити темп гри.

Петро Бампер: Сука, ну шо за прийом. Таке ощущеніє, шо воно з м’ячем не на «ти», а на «Ви», і то – пошепки. Якшо будеш зараз так принімать м’яч, то через год будеш хіба шо принімать вітання від болєльщіков про то, шо нарешті закінчив кар’єру, так і не начавши її. Ой, дорогі зрітєлі, вибачте, трохи відволікся. Тут просто Сус рішив мені показати свої футбольні скіли, поки на полі не відбувається нічого цікавого.

Віктор Медведчук: Бачимо, що наші гравці перейшли на вертикальний футбол, м’яч майже не затримується в центрі поля. Цю тіньову схему придумав…

Петро Порошенко: …здається, назріває заміна. Героїв «Азовсталі» міняють на Медведчука. А в нашому матчі відбувається перелом. Українські футболісти вже кілька хвилин не випускають шотландців із їхнього штрафного майданчика, ніби мене – українські прикордонники на територію ЄС. І наразі триває чергова атака збірної України. Подача на Яремчука – гоооол! Друзі, як бачите цей гол трапився за моєї каденції в коментаторському кріслі.

Лесь Подерв’янський: Українці забили гол і передбачувано відійшли на свою половину поля. Шотландці насідають на наші ворота. Мені здається, що наші захисники вже встигли розтлумачити гравцям цієї острівної команди нашу національну ідею: від’ї##ться від нас. Але подивіться, яка стіночка від атакуючих гравців противника біля нашого штрафного майданчика. Ні, всьо-такі нам до Європи ср##ь і ср##ь єщьо. На щастя, наші захисники вибивають м’яч подалі. Тож час потроху спливає, і до шотландців уже крадеться п###ець своєю усмішкою хижой.

Ігор Циганик: Поки тривають останні хвилини, хочу поділитися з вами інсайдом. За моєю інформацією, Шотландія виграє цей матч із рахунком 1:0, а наша головна опція в нападі Роман Яремчук зазнав пошкодження, тому навіть не вийде сьогодні на поле.

Мірча Луческу: Ні, ви тільки подивіться, як відзахищався Віталій Миколенко, прогрес якого – це, однозначно, моя заслуга. Але я б також відзначив і його опонента Скотта Мактомінея, який грає за «Манчестер Юнайтед», що базується в місті Манчестер. У тому самому місті, де грає і «Манчестер Сіті», за який щойно завершив виступи Фернандіньо, якого для великого футболу відкрив саме я. А тому можна сказати, що рівень сьогоднішньої гри Мактомінея був би неможливий без мене.

Віталій Кличко: Арбітр додав три хвилини, чотири з яких уже завершилися. Й ось лунає фінальний свисток. Збірна України перемагає збірну Шотландії. Тож ми з упевненістю можемо сьогодні дивитися в завтрашній день, де на нас очікуватиме підготовка до фінального матчу плей-оф проти Вельсу. Усім гарного вечора і до зустрічі в Кардіффі.