Tribuna/Футбол/Блоги/Карпати-Онлайн/Кубок України. «Шахтар» – «Карпати» – 2:1

Кубок України. «Шахтар» – «Карпати» – 2:1

При жеребкуванні чвертьфінальних пар «Карпатам» не поталанило найбільше. З цим ніхто навіть й не намагався сперечатися. Адже мало того, що підопічним Ніколая Костова «сліпий» жереб обрав у суперники «Шахтар», беззаперечного лідера українського футболу сьогодення так ще й місцем гри випав стадіон «Донбас-Арена».

Автор — Карпати-1963
18 апреля 2013, 22:03
4

1/4 фіналу. 17.04.2013, 19:00. «Донбас-Арена», Донецьк. 29 312 глядачів. Сонячно. +11°С

Арбітр – Сергій Березка (Київська обл.).

Асистенти: Євген Данильченко (Луганськ), Володимир Жарий (Дніпропетровська обл.). Додаткові асистенти: Сергій Лисенчук, Микола Кривоносов (обидва – Київ).

Резервний арбітр – Ігор Альохін (Сімферополь).

Делегат ФФУ – Петро Скрильник (Полтавська обл.). Інспектор ФФУ – Володимир Туховський (Сімферополь).

«ШАХТАР»: Пятов, Срна, Чигринський, Кучер, Шевчук (Соболь, 46), Хюбшман, Гай, Ілсіньо (А. Патрік, 54), Тайсон, А. Тейшейра, Л. Адріано (Едуардо, 65). Запасні: Каніболоцький, Ракіцький, Фернандіньо, Мхітарян. Головний тренер – Мірча Луческу.

«КАРПАТИ»: Богатінов, Ксьонз (Гаращенков, 80), Балажіц, Пластун, Жовтюк, Голодюк (Зеньов, 46), Даушвілі, Худоб’як, Кополовець (Гладкий, 46), Марселіньо, Кенія. Запасні: Мисак, Мілошевіч, Завійський, Елла. Головний тренер – Ніколай Костов.

Голи: Гай, 32, А. Тейшейра, 42 – Зеньов, 79 (пен.).

Попередження: Хюбшман, 22 – Кенія, 19, Гаращенков, 87.

При жеребкуванні чвертьфінальних пар «Карпатам» не поталанило найбільше. З цим ніхто навіть й не намагався сперечатися. Адже мало того, що підопічним Ніколая Костова «сліпий» жереб обрав у суперники «Шахтар», беззаперечного лідера українського футболу сьогодення, так ще й місцем гри випав стадіон «Донбас-Арена». Деякого оптимізму, щоправда, вболівальникам «зелено-білих» додала нещодавня зустріч їхньої команди з «помаранчево-чорними» у Прем’єр-лізі.

Перед грою у Ніколая Костова, на відміну від Мірчі Луческу, були невеличкі кадрові проблеми. Через дискваліфікацію керманич «левів» не міг виставити на гру Семіра Штіліча, який почав нарешті набирати форму, та Ігоря Озарківа. Останній з «Динамо» непогано на лівому фланзі замінив травмованого Володимира Бідловського, а сьогодні вже замість нього самого вийшов Микола Жовтюк. В центрі оборони очікувано діяли Ґреґор Балажіц та Ігор Пластун, а справа – Павло Ксьонз. Не важко було спрогнозувати й лінію півзахисту: опорники – Муртаз Даушвілі і Олег Голодюк, трохи вище – Ігор Худоб’як. На вістрі атаки грав Леван Кенія, а на флангах – вінгери Марселіньо та Михайло Кополовець, справа і зліва відповідно. Ну а місце у воротах зайняв Мартін Богатінов, який впевнено відіграв поєдинок з «Динамо».

Що ж до «Шахтаря», то тут найбільше здивувала відсутність у стартовому складі Ярослава Ракіцького, Фернандіньо і Генріха Мхітаряна – «залізних» гравців основи. Втім, Мірча Луческу залишив їх на лаві запасних не вимушено, а використовуючи принцип ротації гравців. Не менше здивувала і поява в середній лінії в парі з опорником Томашом Хюбшманом Олексія Гая, який останнім часом в основі першої команди взагалі не з’являвся.

Як і прогнозувалося, «Шахтар» розпочав досить активно, намагаючись забити швидкий м’яч. Але «Карпати» тримали оборону з максимальною концентрацією і з завданням стримати стартовий натиск впоралися досить непогано. У дебюті гри насправді небезпечним був лише один момент у володіннях Мартіна Богатінова. Але і його зумів ліквідувати Павло Ксьонз, тож до удару по воротах справа не дійшла.

Десь з хвилини десятої атаки господарів стали менш агресивними і карпатівці відсунули гру від власних воріт. Більше того, в діях нашої команди з’явилися навіть якісь натяки на контратакувальну гру, в які карпатівці намагалися доводити м’яч до Кенії, який відходив назад, чіплявся за м’яч і підключав до наступу вінгерів. До по-справжньому небезпечних моментів, щоправда, атаки підопічних Ніколая Костова не доходили, але понервувати господарям таки довелося. Особливо активним у складі «левів» був Леван Кенія, на якому заслужений «гірчичник» заробив Томаш Хюбшман. Втім, трохи раніше грузин і сам отримав попередження – арбітр побачив у його діях симуляцію, коли Леван опинився на газоні після зіткнення з Дарійо Срною.

Більш-менш спокійна гра тривала трохи більше, ніж півгодини ігрового часу. А от на 33-ій хвилині карпатівська оборона не встояла після швидкого переходу донеччан від оборони в атаку. Після подачі верхом Дарійо Срни з місця правого інсайда Тайсон пробив, дотягнувшись до круглого у верхній точці польоту. Мартін Богатінов м’яча відбив, але першим на добиванні був Олексій Гай, якому залишалося тільки влучити по порожніх воротах з лічених метрів, з чим він впорався без проблем – 1:0.

Пропущений гол не став для карпатівців сигналом до активних дій в передній лінії. Але й донеччани ніби то нічого особливого, забивши м’яч, не створювали. Проте, на 42-й хвилині рахунок таки став 2:0. Сталося це після того, як Дмитро Чигринський виконав діагональ зі своєї половини направо, Дарійо Срна швидко зіграв поперек поля на Луїса Адріано, який зумів фінтом обіграти Ігоря Пластуна й виконав приховану передачу на хід Алексу Тейшейрі. Бразилець вискочив сам на сам і пробив повз Мартіна Богатінова. 2:0 – саме за такого, цілком комфортного рахунку суперники пішли на перерву.

Карпатівцям відступати було нікуди і Ніколай Костов пішов на ризик, провівши подвійну заміну з метою підсилити атаку: замість Олега Голодюка і Михайла Кополовця вийшли Сергій Зеньов і Олександр Гладкий. А от Мірча Луческу, розуміючи, що гра під контролем його команди, дав змогу пограти юному лівому захиснику Едуарду Соболю.

Зміни в складі «Карпат» пішли їм на користь і вони почали значно більшу частину ігрового часу контролювати м’яча. Але до серйозного загострення гри справу підопічним Ніколая Костова доводити майже не вдавалося. Тож події у грі тривалий час розвивалися між двома карними майданчиками.

Такий перебіг подій цілком влаштовував господарів, адже з кожною хвилиною вони наближалися до виходу в півфінал кубкового турніру. Ніби то все йшло до того, що голів у цій грі глядачі більше не побачать, а рахунок першого тайму 2:0 на користь «Шахтаря» стане підсумковим.

Та виявилося, що «Карпати» з цим не погоджуються і на 79-ій хвилині вони провели атаку, яка закінчилася взяттям воріт донеччан та дещо несподіваним поверненням інтриги в гру. Почалося все з того, що Ігор Худоб’як, набравши високу швидкість, пройшов по центру, зіграв у стіночку з Олександром Гладким і миттєво кинув у прорив Левана Кенію. Грузин вийшов на побачення з Андрієм Пятовим, але кіпер «гірників» своєчасно вискочив назустріч і карпатівцю довелося його обігрувати. Тим самим Леван Кенія загнав себе на позицію під гострим кутом до воріт, з якої забити було не так просто. Тому він і вирішив від лицьової лінії виконати навіс на Олександра Гладкого. Сашко мав бити головою, але не зумів цього зробити – Дарійо Срна штовхнув його ліктем і арбітр без вагань вказав на точку. Вирок судді взявся виконувати Сергій Зеньов, чітко розвівши воротаря і м’яч по різним кутах – 2:1.

У «Карпат», аби перевести гру в додаткові два тайми по 15 хвилин кожен, залишалося десять хвилин плюс компенсований арбітром час. Треба віддати належне нашій команді – вона старалася і навіть змусила добряче понервувати як суперників, так і їхнього коуча. Однак відіграти й другий м’яч «левам» не вдалося.