Tribuna/Футбол/Блоги/Історія має звичку повторюватися або чому «Дніпро-1» знову програв на старті євросезону?

26 июля, 12:26

«СК Дніпро-1» зазнав дошкульної поразки у своєму дебютному матчі в Лізі чемпіонів від «Панатінаїкоса» - 1:3. І скалося враження, що не так страшні греки, як про них говорили, а самі спортклубівці повторили помилки минулорічного старту сезону. Тоді дніпряни не впоралися із емоціями від дебюту у Лізі Європи і поступився кіпрському «АЕКу». Цьогоріч підопічні Олександра Кучера дозволили супернику витиснути максимум зі своїх моментів і серйозно ускладнити собі життя перед матчем-відповіддю у Греції.

У міжсезоння «Дніпро-1» пережив свого роду трансформацію. Команду покинуло багато легіонерів. В той же час дніпряни підсилилася досвідченими українськими виконавцями: Мірошниченко, Третяков, Кравець, Горін та Волинець. До того ж, вдалося берегти у складі головного бомбардира Артема Довбика та найкращого асистента Олександра Піхальонка. Іншими словами, з огляду на склад, до старту у Лізі чемпіонів команда була готова.

Однак на «домашній» вояж в Кошице «Дніпро-1» поїхав з кадровими втратами. Піхальонок не відновився. Він продовжує працювати за індивідуальною програмою та відновлюватися після травми. Тому в заявку на гру він не потрапив. Поза складом опинився і новачок команди - голкіпер Волинець. Його місце у воротах посів юний Яків Кінарейкин. Для 19-річного воротаря це був дебютний матч. Таким чином, ще до гри у тренерському штабу «Дніпра-1» довелося викручуватися з непростої ситуації.

Звичайно, у цьому протистоянні фаворитом вважався «Панатінаїкос». Кольори грецької команди захищають футболісти, які грали у топ-лігах та мають великий досвід виступів у єврокубках. У тому числі добре знайомі українській публіці колишній гравець «Шахтаря» Бернард та екс-динамівець Вербіч. І, схоже, саме досвід дуже допоміг грекам. «Панатінаїкос» з перших хвилин захопив ініціативу і, на жаль, для «Дніпра-1» зумів забити. І саме швидко пропущений м’яч зіграв чи не визначальну роль. Хуанкар на швидкості увірвався у штрафний майданчик і прострілив на Шпорара. Словенець не схибив.

Відчувалося, що такий старт став холодним душем для «Дніпра-1». Команда часто помилялася на своїй половина поля. Перехід з оборони в атака не вдавався. А перший небезпечний момент біля воріт суперника спортклубівці створили лише на 18-й хвилині, коли небезпечно пробив Довбик. Та й взагалі успішний старт дозволив підопічним Івана Йовановича диктувати зручні для себе умови гри. Вони добре контролювали рух м’яча у центрі поля і не давали розігнатися супернику.

У другому таймі «Дніпро-1» намагався виправити ситуацію. Команда краще рухалася, частіше била по воротах, але на контратаках суперника втрачали концентрацію та пильність. У підсумку це вилилося у ще два пропущені м’ячі. Спочатку колишній гравець «Динамо» Вербіч розпочав атаку, яка завершилася влучним ударом Джурічіча. А згодом, Хуанкар заробив пенальті, який реалізував Йоаннідіс. Здавалося, що цим голом «Панатінаїкос» вбив інтригу у протистоянні, але – ні. На 90-й хвилині «спортклубівцям» таки вдалося відквитати одного м’яча: у потрібний час і у потрібному місці опинився Володимир Танчик – 1:3.

У цьому матчі «Дніпро-1» мав можливості забивати більше, ніж один м’яч. Однак десь не пощастило, десь бракувало майстерності і, в підсумку, з усіх моментів підопічні Олександра Кучера змогли реалізувати лише один. Тоді як «Панатінаїкос» витиснув потрібний для себе максимум: греки реалізували фактично всі свої можливості. А це говорить про високий клас команди, рівень виконавців та досвід. Не можна сказати, що шансів виправити ситуацію в Греції в української команди немає. Протистояти «Панатінаїкосу» «Дніпро-1» може. Щоправда для того, щоб продовжувати боротьбу у Лізі чемпіонів вже дніпрянам потрібно витискати максимум з моментів і без шансу на помилку.