Tribuna/Футбол/Блоги/Такi справи/«Бенфіка» здолала «Порту». Перша серйозна перемога для Трубіна

«Бенфіка» здолала «Порту». Перша серйозна перемога для Трубіна

Блог — Такi справи
3 октября, 17:27
1

Гол Ді Марії був вартий того, щоб зламати опір «Порту», ​​команди, яка з 19-ї хвилини грала вдесятьох. Аналіз цетрального матчу «Бенфіки» та «Порту».

«Бенфіка» набирає морального духу перед поєдинком з міланським «Інтером» у Лізі чемпіонів. В той час як поразка перед прийомом «Барселони» не була тим сценарієм, якого хотів «Порту».

У чотирьох поєдинках проти «Порту» Роджер Шмідт виграв три і програв один. Німецький тренер, схоже, знайшов формулу, як зупинити «Драконів», які до того мали серію з дев’яти ігор поспіль без поразок «червоним».

Спекотної п'ятничної ночі (погода була відпоідна температурі матчу) ми отримали розкішний матч.

Початок матчу був за «Порту». «Червоні» намагалися чинити тиск, але Діого Коста його уміло розбивав завдяки точності своїх довгих передач, завжди знаходячи вільного гравця, це давало ігрову перевагу гостям.

З іншого боку, «Бенфіка» завдавала шкоди «Порту» швидкими переходами, у моменти, коли оборона синьо-білих була більш відкритою, після просування свого блоку. Шмідт визначив повільність центральних захисників «Порту» як прогалину, яку слід використати, хоча це наражало команду на ризик. «Синьо-білим» було легко увійти в останню третину «червоних», потрібно було лише краще її визначити і розрізати передачею.

Стратегія німецького тренера була підтверджена на 19-й хвилині, коли Давід Нерес був відправлений углиб лівої половини поля, випередивши Фабіо Кардозо, що призвело до вилучення захисника «Порту». Коли Жоау Піньейру вийняв червону картку, видаляючи Фабіо Кардозу в матчі проти Давида Нереса, згадалося вилучення Еустакіо минулого сезону на Драгао, коли «Порту» також програв «червоним» 1:0,пропустивши після вилучення.

Центральний захисник зробив рух і навіть підрізав м'яч, але, піднявши ногу, збив бразильського вінгера, який збирався провести м'яч у бік воріт.Те ж саме сталося на 34-й хвилині на протилежному фланзі з Рафою та Давидом Кармо. Центральний захисник «Порту» був наказаний попередження, що межувало з вигнанням (навіть дивилися VAR).

Легкість, з якою Рафа переміг Давіда Кармо на швидкості, що ледь не призвелодо червоної для гравця «Порту» на 34-й хвилині, чітко демонструє слабкість оборони «Порту» на відкритому полі. Коли команда йде як блок, але потім втрачає м'яч, якщо контрпресинг не працює, центральні захисники дуже відкриті та уразливі.Шмідт та його «Бенфіка» цим скористались.

Правда, навіть граючи з 19-ю хвилини у меншості «Порту» не змінив своєї позиції у першому таймі. Сержіо Консейсао перебудував захист, додавши Зе Педро, єдиного доступного центрального захисника, усунувши Баро, втративши на одну позицію для підключення.

Тепер це мало бути пов’язано зі швидкісними набігами Пепе, які з’їдали метри з м’ячем, як справа, так і в центрі. Гален також зіграв вирішальну роль. До перерви домінував «Порту», навіть після вилучення.

У другому таймі «Бенфіка» прискорила циркуляцію, з фланговими варіаціями з меншою кількістю торкань м’яча. Команда остаточно забрала ініціативу. Залишилося бігти і пресингувати, тому помилка була питанням часу, враховуючи накопичену втому. Після кількох загроз вдалося нарешті забити на 68-й хвилині завдяки Ді Марії та пасу Нереша.

Як це було в Суперкубку, Ді Марія знову переважав і відповідав, коли «Бенфіка» найбільше потребувала його здатності приймати рішення. Незважаючи на те, що він був менш залучений у гру, коли мав нагоду, він демонстрував свій клас: пас, який він зробив на Давіда Нереса проти Діого Кости (фантастичний сейв від воротаря «Порту») на 56-й хвилині, був чудовим.

Далі орли продовжили захищати результат, тримаючи м'яч, проти дуже змученого «Порту».

Український голкіпер Анатолій Трубін провів на полі весь матч та зберіг ворота сухими. Українець в одному із епізодів зробив суперсейв та в цілому провів достатньо якісний матч.

Це вже третя перемога Роджера Шмідта в чотирьох матчах проти «Порту» з тих пір, як він тренує «червоних». У чотирьох іграх «Порту» завжди починав краще, у двох із трьох поразок вони пропустили лише один гол, коли залишилось в десятьох (після вигнань у першому таймі, які обумовили команду). У двох матчах було 134 хвилини з грою у нерівних складах.

«Бенфіка» не перемагала «Порту» на Да Луш з жовтня 2018 року. І минуло 13 років з тих пір, як вони виграли дві поспіль ігри проти "драконів".