Автор — Лексій
8 января, 21:32
8

Нестандартний шлях українського пілота в автоперегонах

12 січня розпочнеться новий сезон FRMEC. Це сертифікована FIA регіональна гоночна серія, започаткована у 2023 році, яка проходить в ОАЕ. Ярослав точно проїде перший етап цих змагань за кермом нової дляя чемпіонату команди Xcel Motorsport.

Фан факт:Xcel Motorsport знайома з українськими пілотами.

За Xcel Motorsport в Формулі 4 ОАЕ у 2020 році виступав Іван Пеклін у не заліковому етапі, а у 2021 році брав участь у перегонах Олександр Партишев. Він посів 10 місце в загальному заліку.

Початок кар'єри

Українській автоспортивній спільноті наш сьогоднішній герой більше знайомий як Ярослав Треш, або Ярко Треш. Він брав участь у багатьох дрифтових змаганнях в Україні. Так, наприклад Ярко став чемпіоном Bitlook Pro-Am Drift у 2020 році. У 2021 році в цьому чемпіонаті посів 3 місце. У 2022 був учасником Drift Masters European Championship та взяв 18 місце. Зовсім нестандартний шлях для пілота Формул.

Прослідкувати шлях Ярка у дрифтових змаганнях можна на його ютюб каналі

Чому він змінив спеціальність? Бо хотів більшого виклику. Ось що сказав Ярослав для Feeder Series: "Я дивився F4, я дивився F3. Пілотів цих категорій я взагалі не знав. Після F4, якщо ви дійдете до FRECA, або F3, або F2... Рівень буде приблизно в три рази більше, ніж в дрифті. Я хочу більшого виклику!".

Початок Формул

У лютому 2023-го року Формула 4 Франції виклала список учасників турніру. Серед яких був наш сьогоднішній герой. Щоб покращити свої результати та набратися досвіду за кермом гоночного боліда Ярослав доєднався до Winfield Racing School. Ця школа за свою історію випустила понад 30 пілотів, які брали участь у Формулі 1, серед яких: Ален Прост, Жак Лаффіт, Дейон Гілл, Жан Алізі. Серед сучасних представників школи: Тео Пуршер, Артур Леклер, Доріана Пін.

Сезон Формули 4 Франції Веселаго провів на боліді 44. Це був непростий дебютний сезон для Ярослава. 6 сходів у 21 гонці. Один фініш в очках, де отримав 6 балів в залік. При чому, ці єдині очки він виборов на дуже непростій міській трасі у французькому містечку По. Це дозволило завершити сезон на 21 місці з 26 пілотів. Середня позиція на фініші - 17,73.

Після завершення сезону Ярко часу не втрачав, та розпочав тестувати новий для себе болід. Більш потужний та вищий класом. Він розпочав серію тестів на боліді команди ART Регіональної Формули. Далі будуть дні тестів, траса та найкраще коло Ярослава:

• 3 листопада. Сухе Спа. 15-й результат з 17 пілотів. Час 2'18"067. Програв лідеру 3 секунди
  • 7 листопада. Сухий РедБулл Ринг. 18-й результат з 21 пілота. Час 1’29”238. Програш лідеру 2,5 секунди
  • 8 листопада. Сухий РелБулл Ринг. 18-й результат з 21 пілота. Час 1’28”531. Програш лідеру 2 секунди
  • 14 листопада. Сухе Муджелло. 24-й результат з 27 пілотів. Час 1'45"942. Програв лідеру 2,5 секунди
  • 15 листопада. Сухе Муджелло. 25-й результат з 27 пілотів. Час 1’45”486. Програш лідеру 3 секунди.
  • 20 листопада. Суха Імола. 31-й результат з 32 пілотів. Час 1'42"896. Програв лідеру 3,5 секунди
  • 21 листопада. Дощова Імола. 28-й результат з 32 пілотів. Час 1'58"800. Програв лідеру 4 секунди

Беріть до уваги, що невідомо хто на якій програмі працював на тестах та яка була кількість палива в боліді.

2024 рік тільки починається

FRMEC разом з Formula 4 UAE стануть першими формульними змаганнями цього року. В 2024 році у чемпіонаті буде 5 етапів в кожному по 3 гонки. Проходитимуть вони:

• 12-14 січня — Яс-Марина
  • 19-21 січня — Яс-Марина
  • 2-4 лютого — автодром Дубаї
  • 9-11 лютого — Яс-Марина
  • 16-18 лютого — автодром Дубаї

Всі перегони мають бути доступні для перегляду впрямому етері на ютюбі.

Також висвітлення усіх подій та новин ви знайдете в телеграм каналі Формула 1 робить ВЖЖЖ.

Звичайно ще рано казати, але Ярослав Веселаго, окрім виступів у FRMEC, може знову провести сезон у Формулі 4 Франції, або піти в інший регіональний чемпіонат FRECA.