Tribuna/Екстремальні види/Блоги/Майбутній олімпійський чемпіон

Майбутній олімпійський чемпіон

22 березня 2023, 20:39
1

Наступного року влітку відбудуться літні Олімпійські ігри в Парижі, українські спортсмени вже плідно готуються до змагань, щоб зайняти місце на п’ядесталі. Один із них, сімнадцятилітній Олексій Середа, наймолодший чемпіон Європи зі стрибків у воду. У свої 17 вже є першим спортсменом в історії України, який став дворазовим чемпіоном на Євро в чоловічих стрибках у воду з 10-метрової платформи.

Олексій займається стрибками з п’яти років. Його мрія – виграти олімпійські ігри і популяризувати свій спорт. Середа впевнений, що чемпіони зі стрибків у воду можуть прославити націю так само, як брати Клички. 17-річна зірка українського дайвінгу вже готує програму до Олімпіади-2024 в Парижі. На чемпіонаті України Олексій вперше виконав новий стрибок і здобув золото, але ставиться з критикою до якості своєї роботи. Хлопець розповів, що своїм виступом він задоволений на 60 відсотків, ще є над чим працювати. Зараз він не в оптимальній своїй формі. 2023-й, виявився дуже важливий роком, головна мета команди - здобути олімпійські ліцензії на Ігри в Парижі. Сьогодні він вперше на змаганнях виконав новий для себе стрибок. Це дозволило Олексію збільшити змагальний коефіцієнт складності програми на чотири десяті. Тепер залишилося відточувати свої стрибки на Кубках світу, щоб до Європейських ігор та чемпіонату світу підійти в найкращій формі.

Програма, з якою вже виступає Олексій, дозволить йому скласти конкуренцію світовим лідерам. В цьому впевнена особиста тренерка юнака Тамара Токмачева. Середа вперше брав участь на Олімпійських іграх, у Токіо дійшов до фіналу, де фінішував шостим. На Олімпіаді в Парижі українець прагнутиме значно вищих результатів.

Юні українські стрибуни вже серед фаворитів турнірів найвищого рівня! Ще в серпні тандем Олексія Середи та Кирила Болюха здобув срібло чемпіонату Європи з водних видів спорту, а тепер обіцяє стати відкриттям Чемпіонату світу в Японії, який відбуватиметься влітку цього року.

«Для мене є стимулом боронити свою країну на спортивному фронті, показувати гідний результат, – каже Олексій. – З іншого боку, я відчуваю дуже велике навантаження. Мені здається, що від мене залежить дуже багато. Бо в країні війна, і відповідальність за мої результати набагато більша. Завдяки ЗСУ я можу тренуватися, виступати і просто жити далі. Тому всі свої перемоги я присвячую їм! Буду робити все можливе, щоб прославляти свою країну”.