Tribuna/Футбол/Блоги/der Kopfball/Зінченка пам'ятатимуть в «Ман Сіті»: заслужив повагу Пепа та став найтитулованішим українцем в топ-лігах

Олександр Зінченко – гравець «Арсенала». За останні 6 років, протягом яких українець захищав кольори «Манчестер Сіті», він став улюбленцем вболівальників, душею роздягальні та залишив яскравий слід в історії клубу.

Згадуємо круті моменти кар'єри українця в Манчестері.

«Брати» з де Брюйне

Кевін де Брюйне та Олександр Зінченко настільки схожі, що про це складали меми, які назавжди залишаться в історії клубу:

Над цим шуткує і сам Зінченко: «Мене часто порівнюють з Де Брюйне? Іноді люди бачать мене ззаду і кричать: «О, Де Брюйне!» Потім я повертаюся – вони бачать моє обличчя, і я чую: «От лайно».

Ефектний дебютний гол за «Ман Сіті»

Свій перший гол за «Ман Сіті» українець забив у матчі Кубка Ліги проти «Бертон Альбіон» у січні 2019-го:

Багато одноклубників травили Зінченка, що це була подача, а не удар, а він, як завжди, в гарному гуморі відповів на запитання журналіста Sky Sports після матчу: «Удар або передача? Трішечки поваги, будь ласка».

«Атака» на трофей АПЛ

Вперше Зінченко виграв прем'єр-лігу з «містянами» у кампанії 2017/18 – тоді він ще не був важливим футболістом команди і за сезон зіграв лише 8 матчів в АПЛ і 14 в усіх турнірах.

Але відзначився на святкуванні перемоги. Сашко бурхливо стрибав разом з одноклубниками і скинув на землю трофей АПЛ, який у той момент стояв за його спиною. Лице Зінченка в цей момент – найкраще, що можна було побачити на тих святкуваннях.

Переконав Гвардіолу і залишився, коли клуб хотів продати. Пеп захоплювався характером українця

У 2017-му «Сіті» за шалені гроші підписав Бенжамена Менді з «Монако». Француза придбали в стартовий склад на лівий фланг оборони, на якому Гвардіола свого часу побачив Зінченка. Українцю банально не було місця у складі, переповненому зірками світового рівня, тож логічно, що ним цікавилися інші клуби.

Упродовж років були серйозні розмови про інтерес «Бетіса», «Вулвергемптона» і «Наполі», але Олександр відхилив усі пропозиції і бажав лише одного – закріпитися в Манчестері. І у нього вийшло. Так, він не грав усі матчі по 90 хвилин, але став важливим елементом у ротації Пепа, вразивши іспанського спеціаліста (а також фанатів) надзвичайною дисципліною на футбольному полі тьа тренуваннях.

«Зінченко? Неймовірний – все, що я можу сказати. На початку сезону він міг піти, це майже сталося. У перших 8 матчах він не зіграв жодної хвилини, але я жодного разу на жодному тренуванні не бачив незадоволення на його обличчі.

Він не видав жодного поганого тренування. День після матчу може бути тяжким для футболістів, які не грали – більшість з них хочуть показати, наскільки вони розчаровані. А перед наступним матчем з“являються перед тренером у хорошому настрої, щоб той дав зіграти. А цей хлопець – інший. Саме тому він завжди настільки хороший футболіст», – розповідав Пеп.

Фірмове святкування голів

У «Сіті» із Зінченком пов'язана ще одна «традиція» – святкування голів, коли українець на полі.

Чимало разів, коли одноклубники відзначали забитий м'яч, українець підбігав і застрибував усім на плечі з відповідною емоцією на обличчі:

Це дуже подобалось місцевим вболівальникам.

2 асисти в матчі з «Челсі»

У своїй кар'єрі в Англії Зінченко рідко відзначався результативними діями – 2 голи та 12 асистів, 7 з яких – в АПЛ.

Єдиний матч, у якому українець зробив більше ніж одну результативну дію – зустріч із «Челсі» у лютому 2019-го. «Ман Сіті» рознесли суперника 6:0, а Зінченко провів на полі всі 90 хвилин, зіграв на нуль і відзначився двома асистами.

Навряд чи Сашко коли-небудь забуде той матч.

Заступився за Фодена в матчі з «Атлетіко»

На останніх хвилинах матчу-відповіді проти «Атлетіко», коли «Ман Сіті» був за крок до виходу в півфінал, захисники іспанського клубу накинулись на Філа Фодена.

Зінченко не брав участі в матчі, але першим з лави для запасних прилетів на місце подій, порозштовхував футболістів «Атлетіко» і заступився за лежачого Фодена.

Цей епізод відклався у пам'яті вболівальників «містян» – вони відразу після матчу казали, що клубу потрібні футболісти з таким менталітетом.

Гольовий пас, який допоміг оформити чемпіонський камбек

Пам'ятаєте, як гаряче було в останньому турі АПЛ 2021/22? «Сіті» і «Ліверпуль» боролися за чемпіонство до кінця, а «містяни» зробили неймовірний камбек.

Команда Гвардіоли програвала «Астон Віллі» 0:1 після першого тайму. В перерві іспанець кинув у бій Зінченка, але спочатку це не допомогло – віллани подвоїли перевагу.

«Сіті» понісся відіграватися і швидко відквитав один м'яч, а згодом Зінченко зробив, мабуть, свій найвідоміший асист за манчестерську команду – красиво обіграв технічного Буендію і як на блюдечку викотив під удар Родрі.

Дивитися з 1.16:

«Містяни» перемогли 3:2 і виграли черговий трофей АПЛ.

Святкування останнього трофею АПЛ з прапором України

У 2022-му кожна перемога багато значить для українців – і Сашко подарував нам можливість за нього порадіти.

Після драматичної кінцівки сезону АПЛ Зінченко відсвяткував трофей, огорнувши і себе, і його в прапор України.

Надзвичайно зворушливі кадри, які розійшлися по всьому світу.

Став найтитулованішим українцем в топ-чемпіонатах

І, врешті решт, до статистики трофеїв.

За 6 років в «Манчестер Сіті» Зінченко виграв 10 трофеїв – чотири рази брав трофей АПЛ, стільки ж разів вигравав Кубок Ліги, перемагав у Кубку Англії і Коммьюніті Шилд (Суперкубок Англії).

Це робить Олександра найтитулованішим українцем в топ-чемпіонатахАндрій Шевченко, який виступав за «Мілан» і «Челсі» виграв 7 трофеїв у Європі.

Фото: «Манчестер Сіті», Harriet Lander/Copa, Richard Heathcote, Laurence Griffiths, Shaun Botterill, Stu Forster/Getty Images, Alex Livesey/Danehouse, Robbie Jay Barratt/AMA