Tribuna/Баскетбол/Блоги/На уровне и под эгидой/На нас чекає повторення фіналу-2011. Іспанія у напруженій кінцівці здолала Німеччину та стала другим фіналістом Євробаскету

Німці відправляються у матч за бронзу.

16 вересня 2022, 23:51
3

Другий півфінал Євробаскету-2022, фінальна частина якого проходить у Берліні, і у якому Німеччина перед домашньою публікою билася за вихід у фінал проти Іспанії, обіцяв неймовірну інтригу та шалене напруження до останніх хвилин.

Особливо після «одностороннього» матчу між Францією та Польщею у першому півфіналі, у якому французи просто винесли поляків із різницею в «+41».

Так і сталося – протягом усіх 40 хвилин німці та іспанці обмінювалися результативними ривками, а на табло постійно змінювався лідер.

Іспанці розпочали добре, але дещо посипалися у другій чверті – дозволили Німеччині видати ривок 14:0 та повернутися в гру. відзначився і Андреас Обст, який закинув три триочкових та звів нанівець усю перевагу Іспанії (закінчив матч Обст взагалі із еталонною статистикою – 15 очок, 5 точних триочкових. )

Але головним героєм першої половини був все ж Денніс Шрьодер, який майстерно диригував атаками своєї команди – роздавав асисти та набирав важливі очки сам.

Шрьодер і став найрезультативнішим гравцем матчу. Денніс закінчив гру із 30 очками та 8 асистами, щоправда, перемогти та вийти до фіналу не зумів.

Адже у другій половині, а особливо у четвертій чверті, іспанці знову довели, що ніколи не здадуться просто так. Підопічні Серджо Скаріоло відповіли своїм ривком 13:0 і затягнули господарів матчу у напружений клатч, у якому саме німці мали відігруватися та наздоганяти суперників. Чого їм зробити не вдалося – іспанці вистояли та вийшли до фіналу – другого за останні три чемпіонати Європи і четвертого за останні шість.

Найкращим гравцем другого півфіналу став Лоренцо Браун, який закінчив матч із 29 очками та 6 асистами.

Збірна Іспанії гарантовано візьме медалі вже на сьомому Євробаскеті поспіль. За шість останніх чемпіонатів Європи іспанці здобули три золота, срібло та дві бронзи. Особливим цей фінал буде також для ветерана іспанської збірної Руді Фернандеса. Він візьме участь у своєму п'ятому фінальному матчі чемпіонату Європи у кар'єрі. У його активі три золота та срібло ЧЄ.

Найкращі моменти другого півфіналу Євробаскету

У цьогорічному «золотому» матчі Іспанія зустрінеться із Францією – це буде повторенням фіналу 2011-го. Тоді у литовському Каунасі перемогла саме Іспанія (98:85).

Німеччина ж все ще має шанс взяти медалі – вони гратимуть проти Польщі у матчі за бронзу.