Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/«Шахтар» – чемпіон УПЛ 23/24! Виграли в «Динамо» завдяки пенальті

«Шахтар» – чемпіон УПЛ 23/24! Виграли в «Динамо» завдяки пенальті

Безкомпромісне Класичне повернулося.

11 травня, 21:23
35

Класичне сталося у 28-му турі УПЛ«Шахтар» приймав «Динамо» на «Арені Львів».

• Головний хайлайт стартових складів – повернення Артема Бондаренка. Загалом склади на старті матчу виглядали так:

«Шахтар»: Різник, Азаров, Матвієнко, Бондар, Конопля, Бондаренко, Криськів, Судаков, Зубков, Кевін, Сікан

«Динамо»: Бущан, Вівчаренко, Попов, Дячук, Тимчик, Бражко, Шапаренко, Буяльський, Волошин, Кабаєв, Ванат

Також варто відзначити, що легенди обох клубів – Тарас Степаненко та Андрій Ярмоленко – матч розпочали в запасі. Хоча навіть «Шахтар» як господар матчу на графіці-анонсі використовував саме цих футболістів:

Обидва, щоправда, зʼявилися вже у другому таймі.

• Перший тайм видався доволі бадьорим. Вже на 9-й хвилині Сікан перевірив Бущана – воротар «Динамо» на місці.

• На 16-й «Динамо» відповіло ударом Кабаєва – на місці був Різник (добивання Волошина навряд би зарахували через ймовірний офсайд).

• Перші розмови про пенальті почалися на 27-й хвилині – Георгій Судаков упав у штрафному майданчику, зустрівши Дениса Попова. Той справді ставив ногу, але півзахисник «Шахтаря» почав падати сам і без контакту.

Головний арбітр Олексій Деревінський оцінив епізод у жовту картку для Судакова за симуляцію.

• Головна ж драма сталася двома хвилинами пізніше – і завершилася голом Георгія Судакова з пенальті. Але про все по порядку.

Спочатку Віталій Буяльський впав у штрафному начебто через контакт Криськіва – але повтори показали, що той і в мʼяч зіграв, і з гравцем «Динамо» не сильно контактував.

Далі мʼяч дійшов до Данила Сікана у штрафному, де Костянтин Вівчаренко зіграв рукою – принаймні, це офіційний вердикт Деревінського після перегляду ВАР.

Але спочатку арбітр не спішив призначати пенальті – це викликало невелику сутичку-суперечку, яку, здається, розпочав Кевін.

У підсумку пенальті – його реалізував Судаков.

• «Динамо» наприкінці тайму могло зрівняти – але Різник впорався з дальнім ударом Тимчика, а Шапаренко не зміг влучно добити.

• На старті другого тайму команди продовжили цікаво шукати ворота одне одної. Найяскравіший момент першої 20-хвилинки – удар Попова в падінні, яке сталося внаслідок боротьби, після кутового. Але Дмитро Різник впорався.

• На 80-й – ще один Попов момент, вже більш звичний для Дениса: поборовся (поклав?) Траоре, поклав Кевіна і спробував його підняти.

Цей епізод – квінтессенція яскравої боротьби обох команд у другому таймі. Відчайдушне та надпринципове Класичне повернулося – і це супер.

• А після цього Попов ще й встиг пробити «ударом скорпіона» по воротах «Шахтаря».

• Кевіну взагалі дісталося від усіх – навіть Ярмоленко вʼїхав у нього. Посвяту бразилець, здається, пройшов.

• 1:0 на користь «Шахтаря» – цей результат означає, що команда Марино Пушича стає недосяжною для «Динамо» у чемпіонській гонці.

За два тури до завершення сезону «гірники» мають 70 очок, кияни – 63, тобто не зможуть набрати понад 69.