Tribuna/Футбол/Блоги/FootUAball/Шалена історія без "хеппі-енду". Шахтар і єврокубки. 2022-23

Шалена історія без "хеппі-енду". Шахтар і єврокубки. 2022-23

Блог — FootUAball
17 березня 2023, 17:39
2

Навіть 7:1 у Роттердамі не відмінять того факту, що цей євросезон "гірників" - топовий

Я пам'ятаю свої слова, і не відрікаюся від них, які написав після перемоги над Лейпцигом у 1 турі ЛЧ: навіть якщо усі наступні матчі ЛЧ Шахтар програє, вона буде кращой за бразильсько-італійську.

Бо було видно: якщо команда буде програвати, то буде це робити настільки прийстойно, наскільки це можливо. Де не зможуть - будуть "ригати", а не грати, але добиватися позитивного результату. За клуб, за Воїнів, за Україну.

1. Були складні та фізично важкі матчі проти шотландського Селтіку - але вони боролися і грали. І здобували залікові бали! Не забивали з "вбивчих позицій", але не падали духом і грали далі, як би тяжко не було. Вони вірили в себе і готувалися далі.

2. Були матчі проти королівського клубу - і вони з ними теж грали! Забивали шедеври "імені Зубкова" на Сантьяго Бернабеу, а вдома не вистачало кількох секунд, аби здобути "вікторію" над Реалом. Вони вірили у свої сили і готувалися на наступні матчі.

3. Був провальний матч проти Лейпцига, де мали 0:4. Тяжко, неприємно, але нема часу на горювання. Бо вони вийшли у Лігу Європи і наступний суперник - Ренн. І вони знали, що можуть і міють грати. А якщо не зможуть - будуть боротися до кінця.

4. Але не забуваймо - який топовий перфоманс видав Мудрик. 3+2 у шести матчах ЛЧ. Таких результатів українці у ЛЧ не мали 17! років, останнім, хто мав таку статистику був Шева(9+2 за Мілан). І як результат - трансфер Михайла за 100! мільйонів долларів у Челсі. Рекордний для України, Шахтаря та усієї Східної Європи

5. Йдемо далі. Французький Ренн. Перший матч. 2:1. Пристойно грали, забивали, комбінували, нагнітали. А коли треба - відбивалися, аби зберегти результат.

Далі - матч-відповідь. Трубін, Трубін, Трубін! Сейви, емоції, моменти, погана гра, але шалене бажання, і як результат - 119 хвилина, гол новачка Келсі, який переводить гру у серію пенальті.

І знову Трубін! 2 відбитих пенальті. І знову Келсі, який забиває вирішальний удар у серії. Шалена історія продовжується. А далі - роттердамський Феєнорд.

6. Перший матч вдома, багато ключових футболістів дискваліфіковано, матч був в одні ворота(за ударами 4:25), але боротьба, грали, до останнього. 80 хвилина - і "удар Рака", ні з чого "забивають гірники". Але в кінці пропускають і результат - тяжка, не по грі, але нічия.

Кульмінація євросезону: Роттердам, Феєнорд - Шахтар. Як завжди, гравці і Йовічевіч анонсували "прагнення до гри та боротьби за країну". І перші 20 хвилин грали непогано, мали моменти, але..

Але Шахтарю, будемо відвертими, у матчах Ліги Чемпіонів та Ліги Європи фартило дуже сильно. А в Роттердамі фарт закінчився і почалася "реалізація на 1000%"(за xG у Феєнорда було 1.5, у Шахтаря - 0.5).

Як результат - 7:1.