Tribuna/Футбол/Блоги/DV Blog/Українці за кордоном: сором Ракицького, топові голи та дебютний асист Кухаревича

Підсумки тижня перед матчами збірних.

Блог — DV Blog
19 вересня 2022, 14:20
5

Останній тиждень європейського клубного футболу перед паузою на матчі національних збірних став багатим на події, у яких помітну роль відігравали українці. Не для усіх він видався вдалим, проте наші хлопці стали досить результативними в закордонних чемпіонатах.

Якщо говорити про успіхи, то тут у першу чергу потрібно відзначати Віталія Миколенка – його «Евертон» нарешті переміг в АПЛ, а фулбек знову отримав схвальні відгуки. Також цього вікенду у своїх нових командах дебютували Крістіан Біловар (АЕЛ) та Олексій Сич («Кортрейк»), а статус ключового гравця в «Осієку» собі повернув Євген Чеберко.

В Італії справи не настільки хороші – Віктор Коваленко провалив зустріч «Спеції» з «Сампдорією», а Руслан Маліновський зіграв всього декілька хвилин за «Аталанту» проти «Роми». У деяких наших збірників та інших легіонерів ситуація, на щастя, відрізнялася.

Андрій Ярмоленко

Капітан збірної класно увійшов у сезон у складі «Аль-Айна». Третій матч – третя результативна дія, цього разу асист з кутового. Однак це не допомогло підопічним Сергія Реброва, які вдруге в стартових турах втратили очки – 1:2 проти «Аль-Джазіри».

Асист Ярмоленка:

Микола Кухаревич

Кращого дебюту й не придумаєш – Кухаревич у своєму першому матчі за шотландський «Гіберніан» відзначився гольовою передачею. Форвард скинув партнеру м’яч під удар за рахунку 2:1.

Результативний пас на 4.15.

Іван Варфоломєєв

Ексгравець академії «Руха» Варфоломєєв, який минулого сезону виступав за чемпіонський склад U-19, забив свій перший гол після переїзду в Чехію. 18-річний опорник взяв участь у розгромній перемозі «Слована» над «Рокицанами» (5:1) в Кубку країни – зловив м’яч у повітрі та вколотив з 25 метрів. Вау!

Ракета Івана на 2.40.

Євген Макаренко

«Фегервар» цього тижня проводив матч Кубка Угорщини, де ігрову практику отримав український десант. Якщо Богдан Лєднєв своїм шансом не скористався та був замінений вже після перерви, то Макаренко наприкінці гри класним дальнім ударом встановив остаточний рахунок – 5:2.

Гол на 1.52.58

Артем Кравець

Не забули ще за Артема? Він тепер грає у другій лізі Туреччини за «Сакар’яспор» та допомагає своєю активністю біля чужих воріт. Після удару українця з кутового м’яч зрикошетив в опонента - момент оцінили як автогол, завдяки якому рахунок зрівнявся на 90-й хвилині. Шкода, що суперник таки вирвав перемогу у компенсований час.

Автогол за участі Кравця на 1.48.

Юрій Батюшин

Вже четвертою результативною дією в сезоні за грузинську «Ділу» відзначився Батюшин. Цього разу асистував зі штрафного у матчі чемпіонату проти «Самгуралі» (3:0).

Гольовий навіс на 0.22.

Данило Кондраков

Не відстає й ексфорвард «Руха» Кондраков – у литовській «Судуві» йому вже довіряють виконувати пенальті, що українець робить доволі впевнено. Гол у ворота «Банги» (2:0) став третім у восьми іграх.

Гол з пенальті на 1.00.

Роман Якуба

Другий тиждень поспіль гольові паси роздає 21-річний центрбек Якуба. Його латвійська «Вальмієра» розгромила «Спартакс» (6:1).

Результативна передача на 1.00.

Вадим Мащенко

Цього тижня забитим м’ячем потішив ще один легіонер у Литві – нападник «Йонави» Мащенко відкрив рахунок у протистоянні з «Кауно», проте це не врятувало клуб від програшу (1:2).

Гол на 0.23.

Андрій Домбровський

Своїм асистом розпочав камбек першолігової «Термаліки» Домбровський. Це перша результативна дія ексхавбека «Десни» в Польщі.

Асист на 1.05.

Максим Коваль

Важко вважати досягненням пропущений гол з пенальті, але ж не кожен день доводиться грати проти самого Кріштіану Роналду та ще й… у Лізі Європи. Цей матч Коваль запам’ятає надовго.

ВІДЕО пенальті Роналду у ворота «Шерифа»

Не всі невдачі українських футболістів можна було виправдати подібним символізмом. Для багатьох тиждень видався дійсно надто складним.

Ярослав Ракицький

5 матчів, 2 вилучення, 3 жовті картки, зароблені пенальті та відверто провальна гра – ось і весь старт Ракицького в Туреччині. Ярослав підвів свою команду в грі з «Антальяспором», отримавши червону, проте це не сильно завадило партнерам (3:0). Як сказав після матчу коуч Монтелла, відсутність центрбека навіть зіграла на користь.

Вилучення на 0.30.

Олександр Романчук

Не відстав від Ракицького й Романчук, який у такому ж стилі залишив «Дебрецен» у меншості в матчі Кубка проти «Дабаса» (1:0).

Червона картка на 1.27.50.

Гліб Бухал

Захисник Бухал, який загадковим чином покинув «Кривбас» у літнє міжсезоння, записав на свій рахунок перший гол у Болгарії. Щоправда, футболіст «Хебира» переплутав ворота, допомігши «Ботеву» набрати 3 очки (2:0).

Автогол на 2.12.

Забути цей вікенд також якнайшвидше захоче Богдан Милованов, адже «Арука» втратила перемогу над «Віторією» після його виходу на заміну, пропустивши на 12-й компенсованій хвилині.

***

Перерва на матчі Ліги націй триватиме впродовж наступних 10 днів, тому повернення європейських чемпіонатів очікуємо вже на початку жовтня. Команди увійдуть в ритм іграми внутрішніх першостей, після чого ми знову станемо свідками єврокубкових баталій наших легіонерів.