Tribuna/Футбол/Блоги/Український футбол/«Шахтар» – чемпіон України! Знищили «Дніпро-1» у вирішальному матчі

«Шахтар» – чемпіон України! Знищили «Дніпро-1» у вирішальному матчі

Команда Кучера не змогла нічого протиставити гірникам, окрім бійки наприкінці матчу.

28 травня, 17:30
34

У матчі 29-го туру УПЛ «Шахтарю» було достатньо нічиєї з «Дніпром-1», щоб виграти чемпіонство у сезоні 2022/23. Команда Ігоря Йовичевича задачу перевиконала з запасом – виграла з рахунком 3:0.

• Рахунок було відкрито вже на 9-й хвилині: Артем Бондаренко підібрав мʼяч поза межами штрафного й у боротьбі з Домінго Бланко здалеку пробив – Владислав Рибак впоратися з ударом у ближній кут не зміг.

• Вже у другому таймі, на 55-й хвилині, «Шахтар» подвоїв свою перевагу. Олександр Зубков вивів Данила Сікана на зустріч із Рибаком – чемпіон світу U-20 посадив воротаря й забив вже у порожні.

• А на 60-й Бондаренко побачив абсолютно вільного Тараса Степаненка – а той вирішив здалеку пробити!

• Наприкінці матчу відбулася масова бійка за участю обох команд – і це, можливо, найяскравіша подія матчу. Видали червоні картки Федоріву, Сарапію, Пеглоу, Трубіну та Назарині.

• «Шахтар» оформив чемпіонство завдяки цій перемозі: «Дніпро-1» навіть математично не зможе обігнати суперника у таблиці.

• Команда Кучера може втратити ще й місце в ЛЧ – «Зоря» у паралельному матчі обіграла «Олександрію» й порівнялася з дніпрянами за очками.

В останньому турі «Дніпро-1» зіграє з «Кривбасом», «Зоря» – з «Минаєм». Дніпровська команда попереду через перевагу у особистих зустрічах.

• Для «Шахтаря» це 14-те чемпіонство в історії (у «Динамо» 16) й перше з сезону 2019/20. Нагадаємо, що перше місце на момент перерви у минулому сезоні не вважається чемпіонством.

• Для Ігоря Йовичевича це перший трофей на найвищому рівні – до того усі його тренерські перемоги були з юніорами «Динамо» Загреб.