Tribuna/Хокей/Блоги/toxic_sport/В півфіналах Кубка Стенлі весело: ні матчу без овертайма, юкі-домінатор і гол, від якого був у захваті Грецькі

Вимальовується фінал команд зі штатів з низькими податками.

Блог — toxic_sport
Автор — Игорь Яслик
22 травня, 18:13
8

І «Флорида» у серії з «Кароліною», і «Вегас» у серії з «Далласом» передують з рахунком 2-0. Здається, інтриги небагато, але яким же шляхом здобувалися ці перемоги «пантер» і «золотих лицарів».

* Чотири овертайми в чотирьох стартових матчах фіналів конференцій – це історичний рекорд НХЛ. Всього у нинішньому розіграші Кубка Стенлі зіграно 22 овертайми, команди впевнено йдуть на історичний рекорд (28 овертаймів у 1993 і 2020 роках).

* 139 хвилин 47 секунд – стільки чистого ігрового часу провели на льоду «Кароліна» і «Флорида» у першому матчі своєї серії. Це шоста найдовша гра в історії Кубка Стенлі. Матч закінчувався, коли в Ролі вже було біля двох годин ночі.

Деякі вболівальники навіть не бачили, як Метью Ткачук забиває вирішальну шайбу за 13 секунд до кінця четвертого овертайму, бо вони вже спали на трибунах. Іронія долі – «Флорида» закинула шайбу на третій хвилині першого овертайму, але той гол анулювали.

* Іронія долі номер два – у трьох півфінальних матчах з чотирьох легальний гол в овертаймі забивали не пізніше другої хвилини.

Ми постійно відзначали, що блискуче проводить плей-оф Метью Ткачук. 25-річний юкі з «Флориди» проявляв себе в різних іпостасях, хіба що кидки масово не відбивав – для цього у «пантер» є воротар, який грає під номером 72, отримує 10 млн доларів на рік і вперше за чотири роки на півдні США доводить, що йому недарма стільки платять.

Ткачук у серії з «Кароліною» знову став снайпером. Саме він забивав в обох овертаймах. Два поспіль голи в овертаймах, три голи в овертаймах протягом одного постсезону – це все історичні рекорди Кубка Стенлі, які повторив Метью Ткачук. Якщо судити з того, як він святкував свій гол у матчі №2 – зупинятися юкі не збирається. Тому що «автобус через 10 хвилин».

* «Флорида» взагалі виглядає поганим каченям, яке перетворилося на прекрасного і вольового лебедя. «Пантери» в останній момент пробилися до плей-оф, врятували серію з «Бостоном» з 1-3 і виграли дев’ять матчів з останніх 10. «Флорида» в нинішньому постсезоні це: шість з шести перемог в овертаймах, п’ять поспіль перемог в овертаймах на виїзді (другий найкращий показник в історії), вісім поспіль перемог на виїзді взагалі (другий найкращий показник в історії).

* Серія «Кароліни» і «Флориди» – це про дуже сувору і малорезультативну боротьбу (закинуто вісім шайб за два матчі). Але і в ній знаходиться місце справжній красі, яку явив у матчі №2 капітан «пантер» фін Александер Барков. Вейн Грецькі на цей гол відреагував так: «Побачити таке в плей-оф за рахунку 0:1 при такому тиску – неймовірно. Це один з найвеличніших фінтів, які я бачив у Кубку Стенлі».

* У серії між «Вегасом» і «Далласом» техасці продовжують програвати овертайми (чотири з чотирьох у цьому постсезоні), а невадці – колекціонувати вольові перемоги. У «Голден Найтс» вже чотири поспіль камбеки – це повторення історичного рекорду, одним зі співвласників якого є сам «Вегас» зразка 2021 року.

Тоді «Вегас» тренував Пітер Дебур, який зараз очолює якраз «Даллас». Цей спеціаліст відзначається неймовірною стабільністю. Дебур вчетверте поспіль вивів свою команду в перший сезон до фіналу конференції, він завжди виграє сьомий матч серії (баланс 7-0 – рекорд ліги) і він же головний лузер протистоянь «Далласа» і «Вегаса». Три роки тому «Голден Найтс» програли «Старс» у фіналі Заходу з рахунком 1-4, тепер вже «зірки» програють 0-2. Тобто у Дебура в цьому протистоянні баланс 1-6. І чотири поразки в чотирьох овертаймах.

* Вимальовується фінал між «Флоридою» та «Вегасом», які не тільки ніколи не вигравали Кубок Стенлі, а ще й представляють штати з низькими податками. Це можна назвати тенденцією, тому що у 2020-2022 роках «Тампі», штат Флорида, вдалося двічі виграти Кубок Стенлі і одного разу пробитися до фіналу. А «Вегас» за свої шість сезонів в НХЛ, хоч і не виграв головний трофей, але став на Заході найстабільнішою командою в плані успішних результатів. І нехай хтось скаже, що хокеїстів не хвилює питання податків.