Tribuna/Хокей/Блоги/toxic_sport/Летанг зіграв після інсульту, шалені 5 шайб від Томпсона: яким був минулий тиждень НХЛ

Ігор Яслик підбиває підсумки.

Блог — toxic_sport
Автор — Игорь Яслик
13 грудня 2022, 09:20
4

Спеціаліст по порожнім воротам з команди тижня

Найкращою діючою серію в лізі може похвалитися «Пітсбург» – п’ять перемог поспіль. Вражають 14 матчів поспіль з очками «Торонто» (11 перемог). Набирає хід «Кароліна» (5 перемог, одна поразка в овертаймі).

Але виділяється «Вашингтон», який до цього тижня не міг навіть три рази поспіль виграти і помітно відстав він зони плей-оф. «Кепіталс» добре попрацювали, видали 4-матчовий переможний стрік, причому здолали на виїзді сильних «Едмонтона» і «Вінніпега» при дуже грамотній грі в захисті (і це без травмованого Дарсі Кемпера в воротах – його прекрасно замінив Чарлі Ліндгрен).

Немає ніяких гарантій, що віковий і постійно страждаючий від травм «Вашингтон» знову зіграє в Кубку Стенлі. Але у «Кепс» інший пріоритет. Нажаль, їм вдається не тільки перемагати, а також примушувати суперників знімати воротаря. В останніх трьох матчах Овєчкін забив чотири голи – всі в порожні ворота. До відмітки 800 йому залишилося три шайби, до рекорду Грецькі – 97. Віковий спад засновника «пут-інтім» помітний (його «-11» – найгірші цифрі в команді за показником корисності), але, коли стільки можливостей забивати в порожні ворота, то все можливо, нажаль. Не кожного разу захисникам вдається вкрасти шайбу з його ключки, як Тайсону Беррі з «Едмонтона».

Матч тижня

«Бостон» – «Вегас» – 3:4 Б

Брюс Кессіді повернувся до Бостона. Він очолював «Брюїнс» п’ять років і несподівано був звільнений під час останнього міжсезоння.

Саме Кессіді перервав рекордну для НХЛ серію «Бостона» з 14 домашніх перемог зі старту сезону. Але «ведмедики», які вже на першій хвилині другого періоду горіли 0:3, билися до останнього. Вони затиснули «золотих лицарів», по ділу відігралися, але в серії буллітів сильнішою виявилася команда з Невади.

Втім кілька днів потому «Бостон» взяв реванш у «Вегаса» на виїзді (3:1).

Камбек тижня

«Ванкувер» – «Монреаль» – 7:6 ОТ

Цей матч почався майже відразу після поєдинку «Бостона» і «Вегаса». Можна сказати, так передали естафету.

«Ванкувер» влаштував штурм, але не тільки нічого не забив, а ще й пропустив чотири поспіль шайби. Заміна воротаря (Колін Деліа вийшов замість Спенсера Мартіна, у якого відверто стався чорний день; а основний голтендер «Кенакс» юкі Тетчер Демко зараз травмований) здавалася формальністю. Але нинішній «Монреаль», який знову сподівається на високий драфт-пік, вже не вміє втримувати перевагу так, як в ті часи, коли ворота захищав Кері Прайс, а лідером захисту був Шей Вебер.

Вже на дев’ятій хвилині третього періоду попереду був «Ванкувер». Ралі продовжилося, тому що далі лідерство знову захопив «Монреаль». Але «Кенакс» вже були на куражі і дотиснули «хабів» в овертаймі.

І трохи статистики. «Ванкувер» втретє в історії виграв матч, в якому поступався з різницею в чотири шайби. Але востаннє зробив таке ще в січні 1973 року. А Еліас Петтерссон (єдиний, хто в цій грі набрав більше двох очок – в нього 1+2) на 13-й секунді забив найшвидший гол в овертаймі в історії «Кенакс».

«Ванкуверу» так сподобалося, що далі вони влаштували ще одну перестрілку – 6:5 в овертаймі з «Сан-Хосе». Але «кенакс» залишаються хоч і талановитою (високих драфт-піків за останні років вісім вистачало), але нестабільною командою, де в роздягальні відсутня єдність. Та й напхати в один ростер купу шведів і росіян – не найкраща кадрова політика.

Апсет тижня

«Аризона» – «Бостон» – 4:3

Класичне протистояння Давіда і Голіафа. «Бостон» – лідер сезону. «Аризона» по традиції серед аутсайдерів. У «Брюїнс» було 19 перемог поспіль у особистих зустрічах над «койотами».

«Аризона» 36 днів не грала вдома. «Койотіс», нагадаємо, проводять цей сезон на університетській арені, яка вміщує лише п’ять тисяч глядачів. Якраз форвард «Бостона» Бред Маршан пошуткував з цього приводу: «Арену «Аризони» можна заповнити, тільки якщо роздати 4,5 тисячі квитків безкоштовно».

Але в НХЛ справді кожний може обіграти кожного. Язикатий Маршан нічого не набрав і отримав «-1» до показника корисності. Провалився бекап «Бостона» Джеремі Свеймен: «Аризона» завдала тільки 16 кидків проти 46 у «Брюїнс». Ну і гості дуже смішно привезли вирішальний гол за 14 секунд до завершення основного часу.

Лазарет тижня

Список травмованих «Колорадо» почав формуватися ще в міжсезоння, коли на операцію ліг капітан Габріель Ландескуг. Але на минулому тижні криза досягла піку як в плані кількості (травмованих стало більше десяти), так і якості. Тому що на чотири тижні вибув лідер атаки Натан Маккіннон. В таких умовах одна перемога в п’яти матчах у виконанні володаря Кубка Стенлі не може дивувати.

Окрім Маккіннона і Ландескуга, з важливих гравців травмовані захисники Менсон і Байрем, а також форвард Родрігес. Але з поверненням до складу Нічушкіна, а потім і Лехконена «Евс» взяли три очка за два матчі.

Запас міцності, звичайно, у «Колорадо» є. Але, якщо зараз видати тривалу серію невдач, то потім можна і не ліквідувати гандикап. Тому що конкуренція у Центральному дивізіоні максимально висока.

Снайпер тижня

Влітку 2018 року «Сент-Луїс» шукав сильного центра. І звернувся до «Баффало» з приводу обміну Райана О’Райллі, який втомився кожного травня їздити на чемпіонати світу, тому що пролітав повз плей-оф НХЛ. «Блюзмени» пожертвували драфт-піками (в тому числі першим раундом 2019 року) і кількома гравцями, серед яких був проспект Тейдж Томпсон.

СЛБ отримав те, що хотів, відразу. О’Райллі вже в 2019 році привів «Сент-Луїс» до першого Кубка Стенлі в історії франшизи. А «Баффало», який вже більше 10 років на перебудові і живе в режимі «наш сезон – наступний», зараз розуміє, навіщо їм Томпсон. Тейдж нарешті виблиснув у минулому сезоні – 38 шайб. А зараз, у свої 25 років, претендує на «Моріс Рішар Трофі».

Томпсон закинув п’ять шайб у ворота «Коламбуса» (9:4). Чотири з них – в першому періоді. Такий фокус (покер за перші 20 хвилин) вдавався до нього тільки трьом гравцям в історії НХЛ. Останнім у 1994 році став уродженець Волинської області Петер Бондра.

Нестриманість тижня

А ось партнер Томпсона Джефф Скіннер відзначився з поганого боку. За 22 секунди до завершення основного часу матчу з «Пітсбургом» форвард «Баффало» вирішив відповісти Джеку Генцелу за удар ключкою і… саме цю більшість «пінгвіни» реалізували в овертаймі, а сам Скіннер отримав три матчі дискваліфікації.

Повернення тижня

Менше двох тижнів знадобилося одному з лідерів «Пітсбурга» Крісу Летангу, щоб повернутися у гру після інсульту. 35-річний захисник навіть за цей строк встиг скучити за грою – 22 хвилини айс-тайму, сім хітів, три заблокованих кидка, які допомогли пенсільванцям перемогти «Баффало» (3:1).

Це вже п’ята перемога поспіль для «Пітсбурга». Коли Летанг ще проходив тестування і переживав інсульт, команда грала для нього.

Цифри тижня

235 – перемог в перших 400 матчах в історії франшизи здобув «Вегас», це рекорд НХЛ. Нагадаємо, що «Голден Найтс» з’явилися в лізі у сезоні-2017/2018.

204 – матчі знадобилося Кейлу Макару з «Колорадо», щоб зробити перші 150 асистів в НХЛ. Швидше серед захисників це вдалося тільки Сергію Зубову (187 матчів).

11 – виїзних матчів поспіль зі старту сезону набирав очки Філіп Гронек з «Детройта». Серед захисників кращий показник за всю історію був тільки у легендарного Пола Коффі (12 матчів у сезоні-1986/1987 за «Едмонтон»).

28 – матчів за кар’єру з 4+ очками стало у Коннора Макдевіда після гри з «Аризоною» (8:2, Макдевід набрав 2+2). Більше таких поєдинків в історії «Едмонтона» є тільки у Вейна Грецькі (158) і Ярі Куррі (45).

7 – голів в овертаймах за «Вегас» стало у Джонатана Маршессо після матчу з «Філадельфію» (2:1). Це повторення клубного рекорду «Голден Найтс», який раніше одноосібно втримував захисник Шей Теодор.

165 – матчів з 3+ очками стало у Сідні Кросбі (3:1 з «Баффало»), капітан «Пітсбурга» вийшов на чисте дев’яте місце в історії НХЛ за цим показником.

22 – матчі поспіль триває результативна серія Мітча Марнера, він продовжує покращувати клубний рекорд «Торонто».

14 – матчів поспіль без поразок в основний час провів «Торонто» (11 перемог). «Мейпл Ліфс» наблизилися до клубного рекорду – 16 матчів без поразок в сезоні-2003/2004.

1 – хет-трик в кар’єрі зробив форвард «Аризони» Клейтон Келлер у матчі з «Філадельфією» (5:4), причому третій свій гол він забив в овертаймі.

4 – гравцем в історії «Колорад», якому вдалося зробити хет-трик с голом в овертаймі (3:2 с «Сент-Луїсом»), став Мікко Рантанен. І першим у 21 сторіччі. Для Рантанена це п’ятий хет-трик в кар’єрі.

3 – раз в історії НХЛ два гравці (Мікко Рантанен і Клейтон Келлер) в один день зробили хет-трик з голом в овертаймі.