Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/«Вест Гем» – переможець Ліги конференцій! Забили переможний на 90-й та виграли перший трофей за 43 роки

Фінал з трьома голами і розбитою головою.

Блог — Телевізор
8 червня, 08:20
6

«Фіорентина» – «Вест Гем» – 1:2 (0:0, 1:2)

«Фіорентина»: Терраччано - Додо, Миленкович,Раньєрі (Ігор, 84), Бірагі (к) - Бонавентура, Амрабат, Мандрагора (Барак, 90+3) - Гонсалес, Йович (Кабрал, 46), Куаме (Сапонара, 62)

«Вест Гем»: Ареоля - Емерсон, Аґерд, Зума (Керер, 61), Цоуфал - Райс (к), Соучек - Бенрахма (Форнальс, 76), Пакета, Боуен - Антоніо (Огбонна, 90+4)

«Вест Гем» переміг «Фіорентину» у фіналі Ліги конференцій 2022/23, обігравши суперника з рахунком 2:1 і драматичною кінцівкою зустрічі.

🔹 Перший тайм фіналу пройшов за переваги «Фіорентини», але перевага ця відобразилась лише у володінні мʼячем. Тоді як ударів по воротах обидві команди завдали мінімум — лише один, і той вдався не італійцям, а саме «Вест Гему».

Підопічним Італьяно натомість все ж вдалось забити, коли в доданий до першого тайму час Йович добив мʼяч у сітку воріт Ареоля після удару Куаме. Але гол судді скасували — сербський форвард в цьому епізоді втрапив у офсайд.

🔹 За відсутності моментів головний хайлайт першої половини гри — агресивна поведінка вболівальників лондонського клубу, яку вони виражали, кидаючи на поле в бік гравців «Фіорентини» що було в руках: стакани для напоїв, монети та запальнички.

Один з таких кидків призвів до зупинки гри, коли італійці заробили кутовий, який пішов виконувати капітан флорентійців Бірагі. Якраз з місця біля трибун з англійськими фанатами, один з яких влучив у голову захиснику, пошкодивши її до крові.

Головний арбітр зустрічі, іспанець Карлос дель Серро зупинив гру і, здається, був ладен відвести команди в підтрибунні приміщення. Але поспілкувавшись із представниками обох команд — і з самим Бірагі, зокрема — все ж вирішив відновити зустріч.

🔹 Бірагі став героєм і наступного хайлайту. Точніше, антигероєм. На старті другого тайму він у протистоянні з Боуеном у власному карному підіграв рукою. Епізод був неочевидний, але з допомогою ВАР дель Серро все ж призначив 11-метровий у ворота «Фіорентини».

Удар з точки на 62-й хвилині бездоганно виконав Бенрахма.

🔹 Відповідь «Фіорентини» була блискавичною. Уже на 67-й хвилині італійці забили також, коли Бонавентура двома дотиками спочатку прийняв мʼяч після скидки партнерам лівою, а правою між двох оборонців суперника пробив у дальній кут.

Ареоля врятувати не зміг.

🔹 Забиті мʼячі розхитали поєдинок, який стало дивитись цікавіше. Але хто ж знав, до якої розвʼязки це приведе?!

Після обміну голами команди продовжили створювати нагоди біля обох воріт, але з наближенням кінця основного часу уже здалось, що обидва колективи готуються до овертаймів.

Але стався гол «Вест Гема». На 90-й хвилині Боуен вибіг на лінії офсайду в атаку і реалізував вихід назустріч Терраччано. Переможний гол!

Таким чином «Вест Гем» виграв перший трофей з 1980 року (Кубок Англії) та перший євротрофей з 1965 року (Кубок володарів кубків), якщо не рахувати таким Кубок Інтертото-1999.