Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/Аргентина розгромила Хорватію та вийшла у фінал ЧС! Бенефіс Альвареса та Мессі

Аргентина розгромила Хорватію та вийшла у фінал ЧС! Бенефіс Альвареса та Мессі

Хуліан зробив навіть більше для перемоги, ніж Ліонель.

14 грудня 2022, 08:05
11

Збірна Аргентини впевнено обіграла збірну Хорватії – 3:0.

• Перші півгодини гри пройшли за максимально нудним сценарієм. Аж поки на 33-й у штрафний майданчик Хорватії не вбіг Хуліан Альварес, проти якого сфолив воротар Домінік Ливакович.

Не усі погодилися із рішенням арбітра Даніеле Орсато. Експерти Гарі Невілл, Іан Райт та Рой Кін категорично сказали, що воно неправильне:

Гарі Невілл: «Це в жодному разі не пенальті».

Іан Райт: «Вони навіть не подивилися ВАР, не розумію чому. Це не пенальті».

Рой Кін: «Погоджуся з хлопцями, як на мене, пенальті не було».

Схоже, через ці ж емоції з технічної зони видалили з технічної зони й Маріо Манджукича.

Хай там як, удар з 11 метрів майстерно виконав Ліонель Мессі – такі не беруться.

• Вже за 5 хвилин, на 39-й, Альварес після кутового хорватів підібрав мʼяч біля центрального кола ще на власній половині, пробіг через пів поля, обіграв кількох захисників та пробив Ливаковича. 2:0, цей соло-забіг увійде в історію.

• На 69-й хвилині Мессі розібрався із Йошко Гвардіолом, віддав на Альвареса – той зробив дубль, 3:0.

• Цей матч зафіксував одразу кілька рекордів Ліонеля Мессі. По-перше, він наздогнав Лотара Маттеуса за кількістю матчів на ЧС – по 25. І вже у фіналі стане одноосібним лідером.

По-друге, він обійшов Габріеля Батістуту за голами за Аргентину на ЧС – тепер у нього їх 11.

По-третє, у Мессі 14 матчів на ЧС з гольовими діями. Він за цим показником обійшов Роналдо.

І це лише основні!

• Варто відзначити й Хуана Альвареса – він забив у 6 з 8 матчах, у яких виходив в основі за збірну.

Цікавий факт: Альварес грав на молодіжному ЧС-2019, який виграла збірна України. На тому турнірі він забив менше голів, аніж Владислав Супряга чи Данило Сікан.

• Варто поаплодувати й Луці Модричу: він став лише четвертим гравцем в історії, який вийшов в основі у шести матчах у віці 37 років чи старше. Його попередники – Нілтон Сантос у 1962-му, Діно Дзофф у 1982-му та Пітер Шилтон у 1990-му.

• Аргентина зіграє у фіналі 18 грудня, Хорватія – у матчі за третє місце 17 грудня. Їхні суперники визначаться 14 грудня о 21:00 у матчі Франція – Марокко.