Tribuna/Футбол/Блоги/Ретро/13 років сльозам Шевченка після матчу з Грецією

13 років сльозам Шевченка після матчу з Грецією

Автор — Semen Novikov 🤠
18 листопада 2022, 15:30
1

Напевно, у багатьох, хто пам'ятає той матч, теж навернуть сльози.

Це був повторний матч плей-офф Чемпіонату світу між збірними України та Греції. Перший матч в Афінах закінчився нульовою нічиєю.

У повторному матчі підопічні Олексія Михайличенка поступилися збірній Греції – 0:1. Ми не пробилися до фінальної частини Кубка світу.

Все це сталося дощового вечора середи в Донецьку на новітньому, але напівпорожньому стадіоні «Донбас Арени» рівно 12 років тому. З перших хвилин наша збірна кинулася вперед – вже на стику сьомої та восьмої хвилини дві можливості мав Шевченко. Спершу Ярмоленко хитнув Вінтру і прострілив, але Андрій не влучив по м'ячу, а вже через п'ятнадцять секунд Шева не реалізував забійний момент. Алієв пробив із півкола штрафного майданчика, Цорвас у падінні потягнув, а Шевченко, що набігав, пробивав, здавалося б, уже в порожній кут – м'яч просвистів поруч із хрестовиною. На 31 хвилині перший момент у греків та гол. Пройшла передача Самараса, Хачеріді не встигає за Салпінгідісом і форвард відправляє м'яч у дальній кут. Завершувався тайм неточним ударом Шевченка у дальній кут.

У другому таймі було чимало моментів у нашої команди, але зрівняти рахунок так і не вдалося. Чемпіонат світу для України закінчено. Один момент. Один гол. Ось яка у сучасному футболі ціна реалізації.

Але цей матч запам'ятався не лише трагічним програшем нашої збірної, а й емоціями після матчу. Це сльози Андрія Шевченка. Вони назавжди запам'ятаються вболівальникам збірної України. Сльози програшу, нереалізованих моментів, втраченого шансу потрапити до фінальної частини Кубка світу.

До речі, Греція пізніше вилетіла з групи ЧС, набравши всього 3 очки. У групі В, окрім Греції, були такі команди як Аргентина, Нігерія та Республіка Корея. Наша збірна точно могла б змагатись за перші місця. Але це вже зовсім інша історія.

Україна – Греція 0:1

Гол: Салпінгідіс, 31

Україна: П'ятов, Кобін, Кучер, Хачеріді, Ракицький, Михалик (Гай, 65), Тимощук, Алієв (Селезньов, 56), Ярмоленко (Гусєв, 68), Мілевський, Шевченка

Греція: Цорвас, Папастопулос (Пляйцикас, 29), Морас, Кірьякос, Вінтра, Кацураніс, Карагуніс, Спіропулос, Салпінгідіс, Самарас (Гекас, 62), Харістеас (Ціоліс, 70)

Попередження: Ярмоленко - Кацураніс, Вінтра, Кірьякос