Tribuna/Біатлон/Блоги/Біатлон-Онлайн/Прима видав найкращу гонку сезону серед українців. За рахунок чого він це зробив

Артем став десятим в пасьюті Ансі та кваліфікувався до масстарту.

Автор — ø
17 грудня 2022, 18:32

Пасьют Ансі вийшов видовищним. Свою першу перемогу у цьому сезоні здобув норвежець Стурла Легрейд. Він випередив свого найбільшого конкурента Йоганеса Бо на більш ніж пів хвилини. Срібло взяв Ветле Крістіансен, попри дві хиби на останньому вогневому рубежі. Бо ж став третім.

Україну ж представили 3 спортсмени: Артем Прима, Антон Дудченко та Богдан Цимбал. Найкращим став Артем Прима – посів 10-те місце. Дудченко у порівнянні зі спринтом регресував – допустив 5 хиб та став 31-м у свій день народження.

А ось Богдан Цимбал фінішував вище стартової позиції – посів 35-те місце з одним промахом.

Артем Прима показав поки найкращий результат серед українців у сезоні

Прима складно розпочав сезон, але на третьому етапі КС вже набрав пристойні функціональні кондиції. Топ-10 пасьюту – показовий момент. Вивіз Артем гонку внаслідок майже ідеальної стрільби (допустився хиби тільки передостаннім пострілом гонки) та пристойної швидкості ходу.

Статично українець став:

- 20-м за швидкострільністю (зробив ставку на помірний темп стрільби);

- 14-м за швидкість ходу (пристойний результат, був кращим за Легрейда, Долля та Фійона-Має).

Ось, як Артем сам характеризував свій виступ: «Сьогодні, в принципі, гонкою задоволений, на вогневих все складалося, я концентрував увагу, нікуди не поспішав, старався стріляти спокійно. На останньому вогневому рубежі вже повірив, що буде чотири нулі, от тут і був промах. Що стосується ходу, то лижі сьогодні були супершвидкими, бо траса була вся у льоді, доїхав до фінішу, а на півлижі кантів немає, думаю і у інших спортсменів було так само.

Така от траса сьогодні була.Що стосується самопочуття, то перші три кола добре почував себе, а на четверте і п’яте мене вже не вистачило.

Якби допрацював до кінця так, як біг на другому-третьому колах, то був би дуже гонкою задоволений».

Прима кваліфікувався до першого масстарту сезону на Кубку світу з біатлону

Унаслідок двох успішних стартів в Ансі, Прима кваліфікувався до масстарту.

Він став другим найкращим біатлоністом на етапі серед тих, хто не перебуває у топ-25 заліку Кубка світу.Для Прими цей масстарт стане першим після виступу на Олімпіаді-2022.

Тоді він фінішував 28-м. У масстарт потрапляють 25 найкращих біатлоністів із загального заліку Кубка світу та 5 найкращих біатлоністів за сумою балів за етап, на якому проводиться масстарт.