Tribuna/Футбол/Блоги/Апельсинова кава/Шевченко забивав в дебютному матчі за «Челсі» – саме «Ліверпулю». Як українці стартували в Англії

Мудрик став 10-м українцем, що зіграв за англійський клуб.

Автор — Ірина Козюпа
22 січня 2023, 10:30
7

Матч «Ліверпуль» – «Челсі» в прем’єр-лізі став дебютним для Михайла Мудрика. Згадуємо, як проводили свої перші офіційні ігри в Англії інші українські гравці.

Шевченко забив у першому матчі, але «Челсі» не зміг виграти трофей

Почнемо з Андрія Шевченка – першого українця, який грав у футболці «Челсі». Тим паче, що паралелей тут не уникнути. Дебют нападника теж прийшовся на зустріч з «Ліверпулем». Тільки грали не черговий тур АПЛ, а матч за Суперкубок Англії перед стартом сезону.

Гра за Community Shield пройшла на стадіоні «Міленіум» у Кардіффі. Чемпіон країни «Челсі» протистояв володареві кубка «Ліверпулю». Шевченко вийшов у стартовому складі і відіграв весь матч. На 43-й хвилині Лемпард довгою передачею вивів Андрія по центру воріт, а українець класно прийняв м’яч і красиво пробив у кут повз Пепе Рейну.

На радощах Шева намагався поцілувати емблему «Челсі» і дуже емоційно святкував гол. Команда кинулася вітати українця з дебютним голом, а Лемпард поцілував його в голову. Також камера вихопила радість тодішнього власника «синіх» Абрамовича – російський олігарх аплодував своєму новачку стоячи та замахав кулаками.

Британські журналісти писали, що це був гол Шевченка часів «Золотого м’яча» та абсолютна краса. «Миттєве повернення 30 мільйонів фунтів стерлінгів!» – заявив футбольний експерт Енді Грей у коментарях Sky Sports.

Але для перемоги цього було замало, адже «Ліверпуль» забив двічі – на початку матчу відзначився норвежець Ріїсе. А за 10 хвилин до фінального свистка Пітер Крауч зробив мерсисайдців переможцем 2:1.

М’яч Шевченка залишається одним із найкращих голів Community Shield сучасної епохи. А в ретро-тексті про той матч Бенедикт O’Ніл написав: «Перші 45 хвилин Шевченко був героєм для «Челсі». У другому таймі магії від нього більше не було».

Ярмолюк зіграв у Кубку англійської ліги за «Брентфорд»

Єгор Ярмолюк влітку перейшов з «Дніпра-1» у «Брентфорд». Півзахисник поки більше часу проводить у молодіжній команді, але вже має дебют за основний склад «бджіл» в офіційному матчі.

Українець вийшов на заміну на 72-й хвилині зустрічі Кубка англійської ліги проти «Джіллінгема». Команда Ярмолюка поступилася у серії пенальті 5:6. Єгор кілька разів потрапляв у заявку на матчі АПЛ, але на поле ще не виходив.

Миколенко дебютував за «Евертон» з перемоги у матчі Кубка Англії

Дебют Віталія Миколенка за «Евертон» трапився понад рік тому. Вперше за свою нову команду захисник зіграв на виїзді у матчі 1/32 Кубка Англії з «Галл Сіті». Соцмережі «ірисок» максимально акцентували увагу на українцеві. Віталій був на картинці зі стартовим складом, а в інстаграмі окремий пост з фактом його виходу в основі.

Миколенко провів на полі весь матч – «Евертон» переміг 3:2 у додатковий час. Дебют вийшов цілком задовільним з хорошими оцінками від статистичних порталів та гарними відгуками від фанатів.

Тривожними були стартові 10-15 хвилин поки колишній захисник «Динамо» звикав до нових умов – Віталій помилявся з вибором позиції та помітно хвилювався. «Галл Сіті» відкрив рахунок вже на першій хвилині матчу не без провини Миколенка.

Найбільш знаковий момент у грі українця – у першому таймі новачок «Евертона» врятував ворота, коли вибив м'яч із порожнього кута воріт. Також Віталій заробив жовту картку в цій зустрічі.

«Я не дуже задоволений своєю грою у перші кілька хвилин, тому що сильно нервував. Але потім я відчув підтримку своїх товаришів з команди, які справді допомогли мені зосередитися на грі. Вони надавали величезну підтримку всіма можливими способами перед і під час гри. Це мотивувало мене робити все можливе і грати ще краще.

Фанати були неймовірні. Вперше в житті мені довелося відчути таку підтримку. Це була дуже важлива перемога, адже нам вдалося пройти до наступного раунду Кубка. Також було чудово виграти свою першу гру», – поділився враженнями від матчу Миколенко.

Гвардіола похвалив Зінченка після дебюту за «Сіті»

Олександр Зінченко свій перший матч за «Манчестер Сіті» зіграв у Кубку англійської ліги. В 1/8 фіналу проти «Вулвергемптона» українець вийшов у стартовому складі на позиції лівого захисника. Зінченко відіграв всі 120 хвилин матч, а його команда перемогла в серії пенальті 4:1 і вийшла в наступну стадію.

Дебют українця вийшов задовільним. У захисті він зіграв не ідеально, але і не провалився, часто зміщувався в центр поля під час позиційних атак і відзначився кількома непоганими кросами.

Після матчу Гвардіола похвалив Олександра.

«Якби ми забили в першому таймі, все закінчилося б інакше, і не довелося б чекати серії пенальті. Але ми були зосереджені всю гру, і такі гравці як Зінченко, Яя Туре, Даніло провели дуже і дуже хороший матч».

Після успішної кар’єри з «містянами» та чотирьох чемпіонств АПЛ українець перейшов до «Арсенала». Дебютував у матчі першого туру цього сезону проти «Кристал Пелас» і відзначився гольовою передачею.

Ярмоленко вийшов на заміну в матчі з «Ліверпулем»

Андрій Ярмоленко вперше зіграв за «Вест Гем» у матчі також проти «Ліверпуля» (!) у першому турі АПЛ. Українець вийшов на заміну замість Марка Арнаутовича на 67-й хвилині і не відзначився результативними діями. «Молотобійці» на виїзді поступилися «Ліверпулеві» – 0:4. Ярмоленко вийшов на поле за рахунку 0:3.

«Перша офіційна гра за «Вест Гем». Ми продовжуємо рухатися вперед!» – написав після матчу футболіст.

Воронін замінив Торреса наприкінці матчу

Андрій Воронін перейшов у «Ліверпуль» як вільний агент. Дебютував у матчі першого туру АПЛ проти «Астон Вілли» – замінив Фернандо Торреса на 78-й хвилині. «Мерсисайдці» перемогли 2:1. Переможний м'яч забив Стівен Джеррард. Українець участі в голі не брав.

Свій дебютний гол Андрій забив вже у другому матчі – проти «Тулузи» у кваліфікації Ліги чемпіонів.

Ребров вперше зіграв за «Тоттенгем» проти дебютанта АПЛ

Сергій Ребров переходив до «Тоттенгема» з великими очікуваннями і за шалені на той момент для команди 11 млн фунтів.

Форвард зіграв у першому матчі сезону проти новачка АПЛ «Іпсвіч» – вийшов на поле з перших хвилин і склав атакувальну трійку команди. Гості забили першими, але «шпори» відповіли трьома голами. Українець зіграв весь матч, але відзначитися йому не вдалося.

Після «Тоттенгема» Ребров також виступав ще за «Вест Гем», але кар'єра в Англії для форварда не склалася.

Лужний виграв Суперкубок Англії в матчі з «МЮ»

Олег Лужний вперше зіграв у формі «Арсенала» в матчі за Суперкубок Англії. І відразу здобув трофей. «Каноніри» обіграли «Манчестер Юнайтед» на «Вемблі» з рахунком 2:1.

Українець, мабуть, не встиг навіть м’яча торкнутися, адже вийшов на поле за дві хвилини до фінального свистка. Зате стартував відразу з виграшу титулу.

Євтушок провалив дебют проти про «МЮ» – його замінили через 30 хв

Олександр Євтушок дебютував за свій «Ковентрі Сіті», коли приїхав на «Олд Траффорд» в гості до «Манчестер Юнайтед». Перший український футболіст, який перейшов у команду вищої ліги Англії, вийшов на поле у стартовому складі. Проте це не був дебют мрії для футболіста.

Євтушок провів на полі лише 30 хвилин. Його замінили ще у першому таймі, а «МЮ» переміг – 3:1. Захист «Ковентрі» з Олександром сильно тоді сильно напомилялися.