Майбутня зірка Серії А показала на молодіжному Евро, чому варто слідкувати за нею вже зараз.

Блог — Мата d'Or
Автор — Danylo Miroshnychenko
3 липня 2022, 23:45
1

У дитинстві Міретті губився на полі серед інших хлопчиків з ім'ям Фабіо, тому отримав призвисько — «Кіко». Усе через футболку «Атлетіко», у якій він грав, та прізвиську на ній, яке належало легендарному для мадридського клубу Франсіску Мігелю Нарваесу. Фабіо вже не здивує вас своєю появою у основному складі «Ювентусу». У травні, з подачі Массіміліано Аллегрі, 18-річний півзахисник вийшов з перших хвилин у всіх 4-х останніх матчах сезону — проти «Венеції», «Дженоа», «Лаціо» та «Фіорентини», а у грудні минулого року навіть встиг зіграти декілька хвилин у Лізі чемпіонів. «Міретті, Фаджолі та Соуле повинні грати поряд з чемпіонами та вчитися у них», — заявив генеральний директор «Ювентусу» Мауріціо Аррівабене, чим опосередковано підтвердив інформацію журналістів про те, що клуб не збирається віддавати гравця в оренду, не дивлячись на інтерес «Монци». Аллегрі вірить в гравця і хоче бачити його як мінімум на предсезонному зборі. «Торіно» прагнуло забрати юнака до своєї академії, але Фабіо, який колись відмовився підстригати світле волосся, щоб бути більш схожим на свого кумира Павела Недведа, обрав «Ювентус». «У дитинстві я шаленів від Недведа, але ніколи не казав йому про це особисто», — розповідав півзахисник у своєму інтерв'ю. «Міретті володіє величезним футбольним інтелектом, відмінними технічними якостями та значно підвищив свою працездатність на футбольному полі. Він креативний, забиває голи та добре впливає на своїх партнерів у роздягальні. Він отримує задоволення від того, що допомагає іншим забивати та перемагати» — такими враженнями від гравця ділився колишній тренер «Ювентусу» U-19 Андреа Бонатті.

Фабіо вимушено пропустив гру 1-го туру молодіжного Евро U-19 проти Румунії через те, що отримав декілька днів відпочинку після ігор за збірну U-21, де він також є гравцем основного складу. Але гру 2-го туру проти Словаччини він розпочав вже у стартовому складі та відіграв 85 хвилин. Це був справжній бенефіс таланту гравця. У 3-му турі Міретті та декілька інших основних гравців отримали відпочинок через достроковий вихід у півфінал, не дивлячись на те, що у 3-му турі на італійців чекали однолітки з Франції. Півзахисник вийшов на заміну на 70 хвилині, але гра на той момент вже була майже програна (1:3, які в результаті перетворились у 1:4). Проти Англії він відіграв всі 97 хвилин, і це був останній матч на турнірі як для гравця, так і для всієї збірної Італіі. Англійці перемогли з рахунком 2:1, забивши обидва м'яча з кутових, а єдиний м'яч італійців з пенальті забив все той же Міретті, який до речі його і заробив. Іспанське видання Marca внесла Фабіо до списку 10 найкращих гравців турніру. Нижче буде невелика добірка моментів з турніру, які теоретично могли вплинути на вибір редакції та невеликий бонус за клуб, який доводить, що вже зараз у «Ювентусі» зростає майбутня зірка італійського футболу.

+ Міретті — король пошуку вільного простору на рівні молодіжного футболу. Те, з яким завзяттям він блукає, здебільшого, атакуючою третиною поля та постійно пропонує себе партнерам — дійсно вражає. Він не чекає доки партнери зроблять все за нього, він прагне відігравати важливу роль у кожному епізоді, навіть якщо вона другорядна та полягає в тому, щоб лише відволікти суперника своїм рухом. + Впевнений дриблінг як на швидкості, так і з місця. + Виконання стандартних положень, як кутових, так і штрафних. Не дивно, ща навіть в іграх за першу команду він брав на себе обов'язок по їх виконанню. Добре навішує у потрібну точку штрафного майданчику, залишаючи іншу частину обов'язків своїм партнерам по команді, які ці стандартни розігрують безпосередньо у воріт. + Гарна працездатність, яка значно полегшує підбір його подальшої позиції чи позицій на полі. Не цурається догравати епізод після власної помилки та відпрацьовувати у обороні. За рахунок низького центру тяжіння дуже цупкий у грі 1х1. + Вміння читати перебіг епізоду наперед. Зазделегіть вступає у боротьбу, йде на перехоплення або займає потрібну позицію для передачі задля збереження темпу атаки. + Перший дотик, намагається відразу обробити м'яч так, щоб або прокинути його у вільний простір собі на хід, або віддати передачу. + Нелінійне мислення та гарне бачення поля. Використовує неочевидні траєкторії, віддає передачі на вільних партнерів з позицій, звідки більшість гравців спробує нанести удар. + За рахунок вищезгаданих переваг часто заробляє на собі фоли. + — Схильний зводити будь-яке володіння команди грою на себе, постійно просить передачу, навіть якщо цього не вимагає конкретний епізод. Імпульсивність, легко вступає в конфлікт через грубі епізоди у свій бік, були моменти, коли через командні невдачи на турнірі починав грати грубо та травматично для суперника. Гра на другому поверсі через невеликий зріст (170 сантиметрів). Дуже часто наважується на удар з невігидних положень, шанс яких бути заблокованим дуже високий, в цілому не володіє стабільним поставленим дальнім ударом.