Tribuna/Футбол/Блоги/Live блог/«Шахтар» переміг «Динамо» в першому Класичному у 2022 році: як це було

Блог — Live блог
Автор — Ihor Chernyavskiy
16 жовтня 2022, 18:45
31

Tribuna.com провела текстову онлайн-трансляцію матчу 7-го туру УПЛ між «Динамо» та «Шахтарем».

«Шахтар» - «Динамо» - 3:1

Голи: Зубков, 29', Мудрик, 48', Сікан, 74' - Ванат, 46'

90+4' Українське класичне завершено! Команди показали меганасичений, подієвий матч - у кращих традиціях дербі! Дякую вам за увагу. Слава Україні!

90+3' «Шахтар» мав чудовий шанс для оформлення розгрому. Зубков видав шикарний крос в центр на Сікана, той вибіг віч-на-віч проти Нещерета й перекинув воротаря, але Попов підстрахував на лінії воріт.

90+2' Мірча Луческу почав надто багато розповідати біля бровки - як результат, жовта від Катерини Монзуль.

90+1' Монзуль гарантує нам ще 4 хвилини класичного.

90' Конопля грузив на дальню стійку, але там Нещерет спокійно вистрибнув за забрав м'яч.

89' А «Шахтар» продовжує тиснути, створювати, нагнітати. Скоріше гірники заб'ють вчетверте, ніж кияни наблизяться до нічиєї.

87' Кендзьора міняє Караваєва.

87' Жовта картка Петряку за надмірну емоційність.

86' Таки ні - пенальті не буде, а Петряк та Караваєв продовжать матч.

84' Ще один неоднозначний епізод у штрафному «Динамо»! Петряка збили перед тим, як той набігав на передачу з флангу. Можливо, Монзуль звернеться за допомогою до арбітрів ВАР.

82' Йовичевич проводить дві заміни: Петряк та Джурасек виходять замість Мудрика та Бондаренка.

80' Буяльський опинився майже один на один з Трубіним, але удар в останню мить накрив Бондар!

77' «Динамо» не здається й намагається щось створювати в чужій третині, але в меншості, звісно, їм буде дуже складно.

76' Попов поміняв Кабаєва, який вийшов всього 10 хвилин назад. Заміна, спричинена вилученням Забарного.

74' ГОООООООЛ! «ШАХТАР» ПОДВОЮЄ ПЕРЕВАГУ! Мудрик викотив Сікану на пусті ворота, а Данило просто переправив м'яч у сітку.

71' А тепер Степаненко сфолив двічі буквально за півхвилини. За друге порушення правил Монзуль показує капітану «Шахтаря» жовту картку.

69' Ілля Забарний збив Сікана, що вибігав віч-на-віч з Нещеретом. Це стовідсоткова червона картка. «Динамо» опиняється в меншості.

67' Матч заграв ще яскравішими фарбами після потрійної заміни. «Динамо» намагається атакувати великими силами, але до небезпечних передач та ударів справа поки не доходить.

65' А Мірча Луческу відповідає своїми трьома замінами. Виходять: Гармаш, Дубінчак та Кабаєв. Сіли на лаву запасних: Тимчик, Шепелєв та Вівчаренко.

63' Черговий небезпечний момент. Сікан, який провів на полі буквально кілька хвилин, влетів у візаві неподалік чужого штрафного.

62' Циганков зарядив зі штрафного удару з метрів тридцяти! М'яч пролетів трохи вище дев'ятки.

59' Перша заміна в матчі. Данило Сікан міняє Лассіна Траоре, який у першому таймі не реалізував пенальті.

57' Дійсно, за 10 хвилин другого тайму команди показали в рази більше, ніж за всі 46 хвилин першої половини. І що найкраще, ніхто й не думає зупинятись. Попереду найцікавіші півгодини, навіть трохи більше.

55' Боже мій, який крик роздався Ареною Львів... Конопля брутально обома ногами підсік Караваєва - заслужена жовта картка для флангового захисника «Шахтаря».

53' Вівчаренко отримав м'яч у чужому штрафному й одразу пробив - Трубін парирував. Потім ще Бондар по інерції в'їхав у Вівчаренка, кияни вимагали пенальті, але Монзуль лишилася непохитною.

51' Який момент! Зубков п'ятою скинув під удар Степаненку - капітан «Шахтаря» потужно пробив, але й Нещерет на місці!

48' ГООООООООЛ! МУДРИК ВИВОДИТЬ «ШАХТАР» УПЕРЕД БІЛЬЯРДНИМ УДАРОМ В ДАЛЬНІЙ КУТ!

46' ГООООООООЛ! «ДИНАМО» ЗРІВНЮЄ РАХУНОК! Ванат відгукнувся на подачу зі штрафного головою переправив м'яч у дальній кут.

45+1' Все, перша половина українського класичного завершена. Переводимо подих і повертаємося рівно за 15 хвилин.

45+1' Монзуль додала 1 хвилину до першого тайму.

45' НЕЩЕРЕТ ТЯГНЕ ПЕНАЛЬТІ ВІД ТРАОРЕ!

44' Катерина Монзуль спілкується з арбітром ВАР на предмет офсайду в Михайла. Здається, положення поза грою не було. Пенальті бути!

42' Монзуль призначає пенальті у ворота «Динамо»! Тимчик відверто збивав Мудрика.

39' Але й «Динамо» знаходить простір біля чужих володінь. Ванат скинув на Буяльського, той продовжив на Циганкова. До удару поки справа не доходить - захист номінальних господарів виглядає впевнено.

37' «Шахтар», особливо після забитого голу, вже значно впевненіше виглядає, ніж на початку тайму. Гірники спокійно проходять досить кволий пресинг киян, тримають м'яч.

35' Знову «Шахтар» створює проблеми для біло-синіх у перехідній фазі. Конопля прострілював на Траоре, але нападника «Шахтаря» випередив захисник.

34' Шепелєв навісом знайшов Циганкова, той з місця з лету пробив, але Трубін ідеально обрав позицію й зафіксував м'яч.

31' «Динамо» одразу спробувало відповісти. Пішов простріл у воротарський на Ваната, але там проти нього надійно відіграли захисники.

29' ГООООООЛ! ЗУБКОВ ВИВОДИТЬ «ШАХТАР» ВПЕРЕД! Олександр розстрілює ворота після скидки від Траоре.

27' Дуже близько! Зубков протягнув м'яч до чужого штрафного й пробив з-під захисника - м'яч простелився в МІЛІМЕТРАХ від стійки...

26' Станом на екватор першого тайму можемо констатувати - абсолютно рівна гра в українському класичному. Далі буде лише цікавіше.

24' Чи не вперше «Шахтар» провів продуману позиційну атаку на чужій половині поля. Гірники непогано рухали м'яч, але завдати удару поки не вдалося.

22' Мудрик виконав верховий пас вглиб штрафного. Але та ж проблема, що і в гравців «Динамо» - адресата не знайшлося.

20' Можливо, «Динамо» має перевагу в володінні лише тому, що «Шахтар» сам відмовився від високого пресингу. Дійсно, поки що нуль спроб зустріти суперника біля чужих володінь від підопічних Йовичевича.

19' Знову біло-сині загострюють біля чужого штрафного. Вдалося заробити корнер, але верхова подача вийшла такою ж невдалою, як і минулого разу.

16' Дебютний кутовий у матчі виконало «Динамо». Перший млинець гливкий - подача пішла в зону, де взагалі нікого не було.

14' І ще одна жовта. Її отримує Ванат за відвертий зрив атаки - він не по правилах зупинив Мудрика.

12' Забарний спробував лонгболом доставити м'яч до Ваната, але м'яч перехопив Матвієнко.

10' А ось і пішли перші відверті грубощі. Михайличенко у підкаті влетів у Тимчика біля бокової лінії. Монзуль виписала заслужений гірчичник.

8' Віталій Буяльський отримав пошкодження в ігровому епізоді, але продовжить гру.

7' Зубков сам заробив і сам же пробив. Олександр влучив у стінку, потім ще було спроба прострілу з флангу - також заблокована.

6' Перша жовта в матчі! Вівчаренко фолить на Зубкові в кількох метрах від лінії штрафного.

5' «Шахтар» відповідає непоганим розіграшем через центр з подальшим кросом у штрафний майданчик. Але там вже Нещерет впевнено зіграв на виході.

3' Перший удар у площину в виконанні гравців «Динамо»! Ванат пробив з-під захисника прямо в руки Трубіну.

1' Тепер і «Шахтар» розвів м'яч з центра поля. Гра розпочинається з контролю «гірників».

1' Символічний перший удар по м'ячу в головному матчі року зробив герой України Михайло Діанов!

«Шахтар»: Трубін - Михайличенко, Матвієнко, Бондар, Конопля - Степаненко - Мудрик, Судаков, Бондаренко, Зубков - Траоре.

«Динамо»: Нещерет - Вівчаренко, Сирота, Забарний, Тимчик - Сидорчук, Шепелєв - Караваєв, Буяльський, Циганков - Ванат.

Цей день настав. Вперше більш ніж за рік відбудеться українське класичне. Сам факт проведення цього поєдинку в Україні, на «Арені Львів» - це вже чудо. Чудо, що нам подарували ЗСУ. Давайте про це пам'ятати щосекунди й робити донати на підтримку армії та волонтерів.

Що стосується футболу, то зрозуміло, хто сьогодні фавор… стривайте, це дербі України. Не може йти мова про чийсь фаворитизм у протистоянні «Динамо» та «Шахтаря» – у якій би формі не були команди і в кого б наскільки не був переповнений лазарет. Ці команди звикли щоразу дивувати в очних зустрічах - голами, фолами, камбеками, розгромами й навіть сутичками.

Проте хочеться, щоб сьогодні був максимально чистий та справедливий футбол. Щоб фанати киян та донеччан, пліч-о-пліч сидячи в окопах, разом відчували гордість за свої улюблені команди й просто насолоджувалися найпринциповішим протистоянням в українському футболі.