Tribuna/Футбол/Блоги/Ноу Баланса/«Він як Мессі. Це Голлівуд». Мусіала – герой «Баварії»

Йому всього 20.

Блог — Ноу Баланса
27 травня, 20:36
1

Герой напруженої розвʼязки сезону для «Баварії» – молодий хавбек Джамал Мусіала. Саме його гол на 89-й хвилині останнього матчу в сезоні приніс перемогу над «Кельном» 2:1, а з нею і чемпіонське звання, яке мюнхенський клуб втратив би без цих трьох очок.

Чудовий привід звернути увагу на те, який класний сезон провів 20-річний німець попри загалом суперечливі виступи «Баварії» загалом.

🔹 По-перше, у Мусіали вийшов найрезультативніший сезон в Бундеслізі. З трьох проведених. 12 голів та 10 асистів – за цим показником він поступився в лізі тільки Коло Муані, в якого 26 очок за системою «гол плюс пас».

Додати сюди ще три голи в Кубку Німеччини та дві гольові в Лізі чемпіонів, і це буде офіційно найкращий сезон Джамала в карʼєрі.

🔹 Чи не головна зброя Мусіали – техніка та вміння її застосувати. Наприклад, на початку травня він увійшов у десятку найкращих дриблерів у топ-пʼятірці ліг Європи від ThePopFoot. Тобто, за кількістю успішних обігрувань суперника.

Ба більше, за відсотком успішних спроб – 53% – Джамал поступався лише Мессі серед гравців, у яких понад 170 спроб.

🔹 Окремим успіхом гравця слід відзначити ЧС-2022 в Катарі. Хоча б тому, що там він також відзначився дриблінгом. А саме найкращим його виконавцем турніру – 19 успішних спроб (13 з них провів у одному матчі проти Коста-Рики).

І це при тому, що Німеччина доволі рано покинула змагання. До того ж Джамал став одним з наймолодших учасників ЧС в історії німецької збірної.

🔹 Не дивно, що футболіст, який у 20 років має в активі під сотню матчів у Бундеслізі (конкретно 89 ігор), отримує похвалу від легенд. Наприклад, Лотар Маттеус навіть порівнював німця з Мессі:

«Він як Мессі. Це Голлівуд. Він ніколи не повинен залишати «Баварію». Він завжди повинен грати. Його вартість становить чверть мільярда».

🔹 Не знаємо щодо чверті мільярда, але за оцінкою Transfermarkt Джамал вартує 110 млн євро. А в березні портал включив Мусіалу в символічну збірну найдорожчих футболістів світу – разом з Мбаппе, Голандом, Вінісіусом, Беллінгемом та іншими.

Зрештою, той же Мбаппе, який має найбільший цінник, компліментарно відзивається про німецького таланта, називаючи його «топом, просто топом».

🔹 Мусіала у свої 20 років уже вписав себе на кількох сторінках в історію «Баваріх». Зокрема, ставши наймолодшим гравцем, який провів 100 матчів за мюнхенців з моменту заснування Бундесліги.