Tribuna/Футбол/Блоги/Ноу Баланса/5 найбільш неоднозначних суддівських рішень на ЧС-2022

Три з них – на користь Аргентини.

Блог — Ноу Баланса
16 грудня 2022, 17:00
18

Чемпіонат світу в Катарі не назвеш зовсім вже скандальним в плані суддівства, але, водночас, не можна сказати, що свою роботу рефері ЧС-2022 виконали гладко.

Претензії судді почали вислуховувати з перших матчів, коли зненацька стали додавати до таймів незрозумілу кількість компенсованого часу. Згадати хоча б гру Англії та Ірану, у якій команди переграли на 24 хвилини більше, ніж мали б. Навіть з урахуванням тривалої допомоги травмованому воротарю іранців це було занадто.

Але далі на катарських полях трапились куди курйозніші рішення арбітрів, які прямо вплинули або могли вплинути на результат важливих матчів. Зібрали пʼять найяскравіших з них в підтвердження.

Пенальті в матчі Аргентина — Хорватія (зіткнення Альвареса та Ливаковича)

За рахунку 0:0 у першому таймі півфіналу нападник Аргентини Альварес вийшов віч-на-віч із голкіпером Хорватії Ливаковичем і, перекинувши мʼяч, врізався у суперника у його штрафному.

Мессі забив пенальті, а аргентинці в підсумку довели поєдинок до перемоги 3:0

Після гри саме до цього епізоду апелювали хорвати. До того ж, так завзято, що це рішення італійця Даніеле Орсато прокоментував чи не кожен гравець балканської збірної. Не витримав навіть зазвічай спокійний Лука Модрич:

«Цей суддя – один з найгірших, яких я знаю. У мене немає жодної хорошої згадки про Орсато, він жахливий. Як на мене, це не було пенальті. Аргентинець вдарив та врізався у нашого воротаря, він йшов на нього, не можу повірити, що це пенальті. Пенальті, якого не було, все змінив».

Непризначений пенальті в матчі Франція — Марокко (зіткнення Тео Ернандеса та Буфаля)

За рахунку 1:0 на користь французів всередині першому тайму сталось зіткнення в штрафному Лє Блє. Під час атаки марокканців в боротьбі за мʼяч зійшлись Буфаль та Тео Ернандес, після якого останній зазнав незначного ушкодження. Мексиканський арбітр Сесар Рамос угледів не пенальті, а фол в атаці.

В підсумку Франція виграла 2:0.

Марокканці після гри не надто скаржились на цей епізод. А от англійці, які вилетіли від Франції у чвертьфіналі, звернули на це увагу. Насамперед телеексперти. Наприклад, Ріо Фердінанд:

«Як на мене, це пенальті за фол на Буфалі, а не його порушення правил в атаці».

Невилучення Паредеса в матчі 1/4 фіналу Нідерланди — Аргентина

Цей поєдинок обернувся найскандальнішим суддівським перфомансом турніру з тих, що ми вже бачили. Іспанець Матеу Лаос показав рекордні в історії ЧС 16 жовтих карток та одну червону, але не заспокоїв, а, навпаки, розбурхав емоції принципового двобою аргентинців та нідерландців, які виявили сильнішого лиш в серії пенальті.

Цьому передував неоднозначний епізод на 87 хвилині зустрічі, коли Нідерланди саме відквитали один гол і встановили рахунок 1:2. Аргентинець Паредес після жорсткого підкату проти нідерландця Аке і свистка арбітра в емоціях вибив мʼяча прямо в бік лави запасних суперника. Точно не випадковий постріл, а спрямована злість на опонента.

Втім, Лаос не став витягувати з кишені червону картку. В підсумку після гри дії арбітра критикували обидві команди, а іспанець, за чутками, втратив можливість судити фінал ЧС в Катарі.

Призначений та непризначений пенальті в матчі Гана — Уругвай

Як і в попередньому поєдинку, у цій принциповій зустрічі (вона відбулася в останньому турі групового раунду та вирішувала долю путівки у плей-оф) спірних суддівських рішень теж було декілька.

За рахунку 0:0 німецький арбітр Даніель Зіберт після втручання ВАР призначив пенальті у ворота Уругваю після зіткнення в штрафному південноамериканців голкіпера Роше та нападника Кудуса. Хоча була підозра на те, що африканець домалював падіння.

А вже в другому таймі за рахунку 2:0 на користь уругвайців, яким все одно бракувало забитих для виходу з групи, рефері не призначив пенальті після зіткнення Нуньєса та Амарті. Навіть після втручання ВАР.

Це настільки вибісило уругвайців, що після гри вони накинулись на суддівську бригаду, а захисник Хіменес сказав на камеру: «Вони [рефері] – це купка злодіїв, с##і діти. Так, знімай мене». А потім ще й вдарив ліктем представника ФІФА.

Пенальті в матчі Польща — Аргентина (зіткнення Мессі та Щенсного)

Хоч підсумок матчу залишив задоволеними обидві команди — попри перемогу Аргентини 2:0, Польща вийшла з групи разом з нею, — дивність конкретного епізоду з пенальті це не перекреслює.

Під кінець першого тайму Щенсний намагався перехопити навіс на Мессі в штрафний поляків, не дотягнувся та влучив рукою в обличчя Ліонеля, який уже завдав удару. Нідерландський суддя Данні Маккелі після втручання ВАР угледів таки порушення з боку польського голкіпера.

Втім, результативного впливу на зустріч це рішення не мало, бо Войцех удар Лео з точки відбив.

А які суперечливі рішення суддів на цьому ЧС запам'ятались вам найбільше?