Tribuna/Біатлон/Блоги/Ноу Баланса/Потужний виступ України на Паралімпіаді: 2-е місце в заліку, рекорд за кількістю медалей, найкращі в біатлоні

Пишаємось.

Блог — Ноу Баланса
14 березня 2022, 11:06
4

Пишаємось.

В Пекіні закінчилась зимова Паралімпіада-2022, яка тривала десять днів. Участь в ній взяли 46 збірних команд, серед яких не було відсторонених росіян та білорусів, але були ми.

Наша збірна, чисельністю у 20 паралімпійців (плюс 9 спортсменів-гайдів), виступила у змаганнях з двох видів спорту з шести представлених на цих Іграх. Мова про біатлон та лижні перегони. І виступила саме так, як і потрібно в ці важкі для країни часи – героїчно, натхненно та переможно.

Лідери медального заліку за підсумками першого дня

Тон успішному виступу наших паралімпійців у Пекіні задав перший день Ігор. За його підсумками українців взяли одразу сім медалей – в біатлоні ми здобули три золота, три срібла та одну бронзу.

Як наслідок перше місце в медальному заліку за підсумками дня:

Одразу три подіуми в Пекіні стали повністю українськими

На Паралімпіаді-2022 чотири рази подіум повністю брали представники однієї збірної. У трьох випадках це були наші спортсмени, що є унікальною подією в історії виступів України на Іграх.

В перший день змагань всі три місця на п’єдесталі в біатлоні (спринт, порушення зору) посіли Віталій Лук’яненко, Олександр Казік та Дмитро Суярко.

На четвертий день це досягнення нам вдалось повторити двічі – теж в біатлоні. В жіночій гонці на 10 км стоячи п’єдестал посіли Ірина Буй, Олександра Кононова та Людмила Ляшенко.

В чоловічій гонці на 10 км серед атлетів з порушенням зору результат повторили Віталій Лук’яненко, Анатолій Ковалевський, Дмитро Суярко.

Україна вперше в історії виграла медальний залік у біатлоні

Більшість успіхів наших спортсменів припали на змагання в біатлоні. Загалом нічого дивного, бо і на попередніх Іграх ми вдало виступали в цьому виді.

Проте цього разу в біатлоні ми здобули рекордні 22 медалі. Для порівняння на деяких зимових Паралімпіадах стільки нагород Україна не брала загалом.

В ці 22 медалі увійшли 8 золотих нагород, 9 срібних та 5 бронзових, володарями яких стали десять українців:

• Оксана Шишкова (2 золота, 1 срібло)
  • Віталій Лук’яненко (2 золота, 1 срібло)
  • Людмила Ляшенко (1 золото, 1 срібло, 1 бронза)
  • Григорій Вовчинський (1 золото, 1 срібло, 1 бронза)
  • Олександр Казік (1 золото, 1 срібло)
  • Ірина Буй (1 золото)
  • Тарас Радь (2 срібла, 1 бронза)
  • Олександра Кононова (1 срібло)
  • Анатолій Ковалевський (1 срібло)
  • Дмитро Суярко (2 бронзи)

В підсумку збірна України вперше в історії стала найкращою в медальному заліку зимової Паралімпіади в біатлоні.

Найкращий наш результат в історії за кількістю медалей і золота – підсумкове друге місце в заліку

До 22 медалей в біатлоні українці змогли додати ще сім нагород в лижних перегонах – 3 золота, 1 срібло та 3 бронзи.

В цьому виді нам підкорилась і єдина командна перемога – в естафеті перемогла команда Дмитра Суярка, Григорія Вовчинського, Анатолія Ковалевського та Василя Кравчука.

Крім цього, до медалей в біатлоні нагороди в лижних перегонах додали Олександра Кононова (1 золото), Оксана Шишкова (1 золото, 1 срібло), Ірина Буй (1 бронза), Дмитро Суярко (1 бронза), Григорій Вовчинський (1 бронза).

В підсумку найтитулованішими нашими атлетами в Пекіні стали Оксана Шишкова (5 медалей) та Григорій Вовчинський (5 медалей).

Загалом Україна здобула на цій зимовій Паралімпіаді 29 медалей, з яких 11 – золотих. В обох випадках це є найкращий результат для нашої країни в історії виступів на зимових Іграх для паралімпійців.

В підсумку ми посіли друге місце в медальному заліку, в якому ми поступились лише господарям змагань. До цього найкращим нашим результатом на зимових Паралімпіадах була третя сходинка в Турині-2006.

Війна в Україні спонукала паралімпійців воювати за країну і в Пекіні

До українців на цій Паралімпіаді зі зрозумілих причин була прикута особлива увага. І вони цим користувались.

На відкриття Ігор наша збірна вийшла з антивоєнними лозунгами та виступили проти російської окупації.

«Ми приїхали з України та через Україну. Багато членів нашої команди ледве вибралися з-під бомб, які є в країні сьогодні. Це чудо, що нам вдалося приїхати сюди», – розповів президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич.

За підсумками першого ігрового дня, який Україна закінчила на першому місці в заліку, майбутня 5-разова призерка Паралімпіади-2022 Оксана Шишкова своє дебютне паралімпійське золото прокоментувала так:

«Коли я виходила на старт, усі мої думки були лише про сім’ю, родичів та усіх тих, хто зараз знаходиться в Україні. Саме їм я присвячую свою гонку та свою перемогу».

Оксана Шишкова разом зі спортсменом-гайдом Андрієм Марченком

В підсумку всі свої п’ять нагород харків’янка Шишкова, чий батько в цей час захищав на фронті Харків, присвятила також «Україні та українському народу»:

«У нас всі питають: «Де ви берете сили? Як вам це вдається?» Я кажу – ми повинні, мусимо захищати тут нашу Україну, нашу державу. Підіймати прапор і так показувати, що Україна є і буде. І буде найкращою, набагато сильнішою».

І не лише вона виступала в Пекіні з важкою душею. Дмитро Суярко, наприклад, свої нагороди здобув, знаючи про бомбу, яка вцілила в його будинок в Чернігові:

«У перші два дні після нападу Росії на Україну наша команда навіть не хотіла їхати – всі були дуже пригнічені, всі переживали за своїх рідних, за країну.

Але на третій день Україна почала давати надзвичайно потужну віддачу, знищувати всіх загарбників. І наша команда дуже сильно ожила, бойовий дух піднявся – ми зрозуміли, що нам потрібно всі сили докласти, аби потрапити в Китай. Щоб якомога частіше лунав гімн України, якомога частіше бачили на п’єдесталі українців.

Це і відповідальності додавало, і ще більшу мотивацію».

Наші потужні паралімпійці зробили все так, як і планували. Змушували пам’ятати про Україну як результатами на змаганнях, так і поза ними – хвилинами мовчання або зверненнями до наших воїнів.

Тепер вони покидають Пекін беззаперечними героями, на яких чекає ще одне випробування – переліт до Варшави, де – як з’ясувала Tribuna.com – й вирішуватиметься питання їхнього повернення в Україну або осідання десь у Європі.