Трибуна

Ліга Націй: Шотландія-Україна. Перемога на фронті, але не на полі - закономірна поразка

22 вересня, 09:19
3

Збірна України після тривалої паузи зіграла матч Ліги Націй проти Шотландії, який мав відбутися ще в червні. На жаль, але цей матч ми ганебно програли. І це той випадок, коли не те, що не пощастило, а по грі вийшов цілком закономірний результат. Тож зараз ми з вами проаналізуємо цей матч і спробуємо розібратися, чому так ганебно його програли.

Прикро програвати команді, яку ти нещодавно обігрував, буквально 3 місяці тому, ще й на кваліфікаційному раунді до Чемпіонату Світу. Тобто Ліга Націй, порівняно з ЧС виглядає як такий собі аутсайдер.

Для початку давайте розберемося з основним складом.

Центр захисту був прогнозований. Якщо ми всі розуміємо, що Забарного не буде через перебір жовтих карток, відповідно дискваліфікація. Тому замість нього зіграв Валерій Бондар у зв‘язці з Матвієнком. Якщо судити по грі цих гравців в «Шахтарі», то мало виглядати непогано, адже гірники грають в ЛЧ і там ці футболісти показують хорошу гру. Зліва, замість Миколенка, зіграв Миколайченко. Справа - Караваєв.

Трубін - воротар. Певно єдиний гравець цього матчу, до якого не виникає питань.

Степаненко - в опорній зоні. Маліновський - в центрі півзахисту.

Піхальонок замінив Зінченка.

Довбик був у нападі, що було досить неочікувано, якщо чесно. Хоча наразі він грає в ЛЄ і показує високий професійний рівень (чого не скажеш по вчорашній грі). До того ж, символічно, що він забивав Шотландії того разу, під час відбору до ЧС, так і тут, схоже розрахунок був на це.

Зліва був Мудрик як атакувальний півзахисник. На даний момент, Михайло є двигуном атаки збірної.

Справа - досвідчений Андрій Ярмоленко.

Тепер давайте до гри.

До цієї гри збірна потерпіла значні кадрові втрати - вибули Бущан, Шапаренко, Миколенко, Зінченко, Забарний. Впринципі, майже всі лідери збірної вибули через травми та і загалом, учора на полі не було лідерів, які б допомогли забити бодай один гол.

Але і у шотландців втрати були не менш значні.

Вибули відразу два латералі збірної - лідер команди Ендрю Робертсон і Нейтан Паттерсон, який травмувався на початку гри. Замість нього вийшов Аарон Гікі. Ці два гравці і молоді (по 20 років кожному), швидкі, технічні, можуть грати як в атаці, так і в захисті і, до речі, шотландці при захисті грали у 5 захисників, а при атаці у 3 захисники. Хороша варіативність гри.

Перші 15 хвилин матчу, як і в цілому весь перший тайм не натякав на те, що гра закінчиться з рахунком 3:0. Як на мене, перший тайм гра була рівна і ось намагання створити якийсь момент були у кожної зі сторін. В українців були хороші контратаки. Перші 15 хвилин була досить швидка, що у збірної, що у шотландців. Вже з початку гри гра йшла на Мудрика, він виривався з м‘ячем, створював небезпеки біля воріт.

Далі, десь після 20-Ї хвилини шотландці поступово почали забирати ініціативу, але не в плані володіння м‘ячем, а в плані гри і моментів. За перший тайм нам завдали 8 ударів. На хвилинку, у України тільки 2. Моментів у нас взагалі не було небезпечних. От дійсно, Гордон там просто відпочивав. В деяких моментах виручав Трубін, тому що ми могли отримати принаймні один гол в першому таймі, але завдяки воротарю цього не сталося.

Варто також пригадати фол Валерія Бондара на 45-їй хвилині, коли Адамс мчав до наших воріт, а Бондар бачить, що за спиною тільки Трубін і потрібно щось з цим робити. Залишилося тільки сфолити, тому він грубо пихнув шотландця. Чесно кажучи, тут Бондар здивував в хорошому сенсі цього слова. Він показав, що готовий не тільки тактично грати, а ще й боротися за м‘яч. Можливо гра була не на висоті (але у вчорашньому матчі вона у всіх збірників була жахливою), але з-поміж інших він виглядав непогано. Перший тайм закінчився нічим, більш менш контрольовано.

Цього не скажеш про другий тайм. Він почався з високого пресингу шотландців і майже всі 45 хвилин ми сиділи на своїй половині поля. Проблема нашої збірної була в тому, що вона не могла довести свої атаки до кінця. Коли Мудрик вривався в штрафну площу, прострілював на нападників і передача не доходила, тобто був брак в одній вирішальній передачі. Те саме було і у шотландців десь до 60-Ї хвилини. Але все ж таки, збірна України грала набагато гірше, ніж Шотландія.

3 удари проти 23, вибачте, але що це? Ще й 0 ударів в площину воріт…

Перший тривожний дзвіночок стався на 63-їй хвилині. Гравець збірної Шотландії влучив у поперечину, програв верхову боротьбу Бондар. Через пару секунд після цього Адамс пробив на Трубіна, але Анатолій зробив феномальний сейв, відбивши ногою цей м‘яч. Певно, тут збірники почали розуміти, що настає повна лажа і потрібно забити якось той один гол, поки не забили нам. Але все ж таки, мотивації грати далі всеодно не було і перший гол стався сам собою.

Вже на 70-їй хвилині нам забивають перший гол, відзначився Макгінн, де боротьбу програв Валерій Бондар, проте й виграти її було важко, тому що українець був за м’ячем, а Макгінн був ближче до нього, тому йому залишалося розвернутися і пробити.

Якщо чесно, той гол вже дійсно напрошувався сам собою, тому що шотландці дуже сильно пресингували, постійно були біля наших воріт, пробивали по них і ми мали пропускати. Після цього пішли заміни - на полі з‘явилися Яремчук, Циганков, Зубков. Сидорчук вийшов замість Степаненка, який отримав у першому таймі жовту картку. Але оці всі атакувальні футболісти, які виходили нічим сильно збірній не допомогли.

А далі все посипалося вщент.

80-та хвилина, програємо верхове єдиноборство (Маліновський) пробиває Дайкс і буквально через 5 хвилин футболіст збірної Шотландії оформлює дубль і забиває третій. Знову з кутового, цього разу виграв верхове єдиноборство у Матвієнка. Тобто голи при стандартах. Це говорить про те, що у збірників низький захист. Шотландія реально має високих, здорових гравців, які досить сильні і якраз підходять для таких єдиноборств. У нас же Бондар і Матвієнко. Вони впринципі невисокі і це не їх сильні сторони.

Напевно вперше ми побачили збірну України такою. Мало того, що хлопці ганебно програли, так ще й не створили жодного небезпечного моменту. Такого не було дуже давно. Навіть з топовими збірними. Ми хоч щось створювали, а тут нічого, абсолютно. Що це було?

Невже втрата Шапаренка, Зінченка, Миколенка так сильно вплинули на збірну? Я навпаки вважаю, що у нас було достатньо лідерів на цю гру і можна було поборотися хоча б за нічию.

Статистика теж невтішна:

24 удари в ствір проти наших трьох ударів. Жах.

Оцінки за матч теж не супер втішні, але варто віддати належне Трубіну - воротар все що міг, те і зробив. Насправді якби не він, то збірна могла пропустити набагато більше. Впринципі і Бондар непогано себе показав. Так сказати кращий серед гірший. В атаці нікого похвалити. Всі провал. Маліновського, Мудрика, Ярмоленка - всіх закрили, їх не було видно. Андрію було важко підключатися на контратаках.

Висновки.

Збірна України втратила перше місце. У нас ще є матч-відповідь з Шотландією, де ми ще можемо поборотися за перше місце. Але нам важливо обіграти Вірменію і взяти три очки. Тоді можна сказати, що питання буде вирішено і ми вийдемо до Ліги А. Проте все ж таки надважлива гра буде проти Шотландії 27 вересня. Там вирішиться все.

Я навіть не знаю, що сказати. Хоча в мене є одна думка на захист збірної України. Можливо то така тактика. Не витрачати всі сили зараз, аби зіграти на повну у наступних двох вирішальних матчах. Цілком ймовірний варіант.

Не погоджуюся ще й з тими, хто звалює всю вину на Петракова. Повірте, що і при Шевченку вистачало косяків. Діло не завжди в тренері, діло ще в гравцях.

З Петраковим збірна досягла теж неабияких висот, тому що за цей рік хлопці демонстрували хорошу гру, майже наблизившись до ЧС. Ніхто не дає гарантій, що таке саме було б і при Шевченку.

Але все ж таки погано, що вчора збірники показали таку ганебну гру. Не видно було бажання грати, на жаль. Проте ви знаєте, могло б бути і гірше, бо є куди. А взагалі збірній потрібній якийсь пинок під зад, тому що тільки після хвилі хейту вони починають грати. Подивимося як буде далі, але ясно одне - з такою грою ми полетимо і повз Чемпіонат Європи…

Як прокоментуєте вчорашню гру? Чи здатні взагалі щось сказати?

Р.Омано🇲🇦
"Низький захист" то не проблема, якщо є стрибучість, грамотний вибір позиції, гра корпусом тощо)) Тута ще 1 нюанс - нема гравців, котрі б могли кинути пас на 50-60 метрів "за комірці", як то кажуть, у простір. А ще це - доволі банальний та дієвий спосіб від контрпресингу. Побачим 27го, які висновки і зміни в деталях гри будуть☝️😉