Tribuna/Футбол/Блоги/Філіжанка футбольної кави/Диво на Енфілді: як мерсисайдці змогли вирвати перемогу над «Аяксом» на останніх хвилинах?

Диво на Енфілді: як мерсисайдці змогли вирвати перемогу над «Аяксом» на останніх хвилинах?

14 вересня 2022, 09:59
5

Розбираємо.

Так, це нарешті сталося! Мерсисайдці показали клас не тільки з середянячком «Борнмутом», а й з серйозним конкурентом «Аяксом». Хоча якщо чесно, я вже починала писати про нічию, розчаровуватися і плакати. Дякую Жоелю Матіпу за другий гол!

В рамках другого туру кваліфікаційного етапу Ліги Чемпіонів «Ліверпуль» приймав вдома нідерландський «Аякс». Гра закінчилася з рахунком 2:1. Голами відзначилися Мохаммед Салах та Жоель Матіп.

Цього разу тренер "червоних" Юрген Клопп відреагував на поразку 4:1 від «Наполі», прибравши зі стартового складу Джо Гомеса, Ендрю Робертсона(отримав пошкодження коліна), Джеймса Мілнера та Роберто Фірміно. Їх замінили Жоель Матіп, Костас Цімікас, Тіаго Алькантара та Діогу Жота.

Мерсисайдці виглядали набагато краще, ніж у попередньому матчі і показали достойну гру.

З Тьяго почав працювати пресинг, а з Матіпом вже не було брутальних косяків в обороні. Плюс обидва просували м'яч – хавбек пасами, а захисник тяг сам. В результаті моменти у Ліверпуля стали з'являтися з перших хвилин. Ну а гол на початку матчу багато в чому зробив третій футболіст Клоппа, якого не було у Неаполі – Жота. Португалець опинився в хорошій позиції, але зробив її ще краще: стягнув на себе двох захисників і вивів Салаха віч-на-віч з воротарем.

Проте через 10 хвилин Мохаммед Кудус вільно прийняв м'яч у штрафному майданчику від партнера, пробивши другим дотиком з відскоком від штанги. Той момент, коли у Аліссона дійсно не було шансів, аби завадити цьому голу.

В другому таймі мерсисайдці почали пресингувати ще більше. Підопічні Юргена Клоппа настільки контролювали гру, що «Аяксу» було важко зробити навіть 3–4 точні передачі, і гості вже навіть не доходили до штрафного майданчика суперника. Різниця ударів по воротам за перші 25 хвилин другого тайму – 8:0 на користь «червоних». Щоправда, потім Дейлі Блінд мав чудовий момент, щоб вивести «Аякс» вперед. Цього не сталося, і «Ліверпуль» став створювати момент за моментом. По кількості ударів в штрафну зону ще один гол напрошувався сам собою. Здавалося що ось ось і хтось точно заб’є. Мерсисайдці були біля воріт постійно, шикарний шанс втратив Нуньєс, після передачі Салаха м'яч влучив у перекладину, а Діас трішки не встиг замкнути на дальній штанзі. Але на 89-їй хвилині, коли здавалося рахунок матчу вже був остаточним і можна було вимикати трансляцію, Цімікас пробив з кутового, а Матіп виграв боротьбу на другому поверсі та пробив головою. Сталося диво! «Ліверпуль» вже вдруге перевертає хід гри на останніх хвилинах. Вперше це зробив Фабіу Карвалью у матчі проти «Ньюкаслу». Тоді новачок мерсисайдців забив на 98-їй хвилині. Цього разу хід гри перевернув Матіп.

Проблеми, які нікуди не зникли

Що ж, як би це прикро не було усвідомлювати, але у мерсисайдців все ще є проблеми у захисті. Цей матч не став виключенням, не дивлячись на добре підібраний склад.

Трент Александр-Арнольд у першому таймі знову провалювався в захисті.

Були моменти, коли гравці «Аяксу» виходили один на один з воротарем суперника, і тільки невдала реалізація рятувала «червоних».

До речі, у цьому матчі добре зіграв Цімікас. Якраз таки завдяки йому «Ліверпуль» не отримав у свої ворота ще декілька голів.

Висновки

В цьому матчі ми побачили команду, яка готова боротися за перемогу, за себе і за нас всіх. Можливо і не доречно когось критикувати, усі молодці, перемога є.

Дуже приємно було спостерігати за грою Салаха. Єгиптянина багато критикували на початку сезону, адже було видно, що він не дуже старається перемогти та допомгти своїй команді. Чутки були різними, але найбільше таку погану гру пов‘язували з перепідписанням контракту. Але у матчі з «Аяксом» Салах не тільки відзначився голом, але й був активним по ходу матчів. Віддавав кілька точних пасів, старався реалізувати кожну можливість і зберегти контроль над м‘ячем.

Дарвін Нуньєс певно ще пристосовується. Мені здається, що його трохи надломила червона картка у матчі проти «Крістал Пелас». Проте він старається, сподіваюся, що скоро ситуація стане іншою.

І «Аякс» сьогодні також був на висоті. Статистика у матчі з «Ліверпулем» майже рівна: 58/42. Нідерландці швидко включилася і класно контратакували суперників. Да і перший гол вийшов видовищним.

Ще трохи статистики:

• різниця ударів 24:3. У площину воріт – 10:1;
  • кутові: 10:0
  • Трент став наймолодшим гравцем «Ліверпуля», який зіграв 50 матчів у єврокубках. Захиснику 23 роки та 341 день;

У наступних двох матчах ЛЧ «Ліверпуль» зустрінеться з "Рейнджерс", а "Аякс" зіграє проти "Наполі".

Шкода, що наступна гра в АПЛ відбудеться тільки першого жовтня.