Tribuna/Футбол/Блоги/Філіжанка футбольної кави/«Ліверпуль» постійно страждає в Неаполі… але ці 1:4 - просто катастрофа!

«Ліверпуль» постійно страждає в Неаполі… але ці 1:4 - просто катастрофа!

8 вересня 2022, 01:34

Аби після такого не звільнили ще й Клоппа…

Головний перфоманс цього вечора: "Наполі" просто виніс "Ліверпуль" з рахунком 4:1, забивши в першому таймі три голи. Але навіть це не показує повної картини катастрофи, яка твориться у захисті мерсисайдців.

У першому таймі «Наполі» мало 7 явних гольових моментів.

• Перший гол стався вже на п'ятій хвилині, коли Петро Зелінський реалізував пенальті. Але вже до цього моменту «Наполі» двічі пробив з-за меж штрафного майданчика.

На 16-й хвилині неаполітанці заробили другий пенальті, але удар Віктора Осімгена вгадав Аліссон. Щоправда, навіть це не замотивувало «Ліверпуль» почати грати, і за 15 хвилин «Наполі» забив другий м‘яч.

Це був лише початок, бо потім у справу вступив Джо Гомез. Гомез взагалі пам’ятає, що він захисник?

В Англії багато знущаються над Магвайром, але захисник «Ліверпуля» сьогодні умудрився його перевершити. На 28-й хвилині Гомез був першим на м'ячі, але подарував Осімхену вихід віч-на-віч з воротарем. Нападник вирішив скотити під удар Хвіче - той пробив із вбивчої позиції, але з лінії воріт м'яч виніс Ван Дейк.

Гомез зрозумів, що свою місію ще не виконав, і продовжив створювати небезпеку біля своїх воріт. У властивій йому манері захисник спочатку заволодів м'ячем, а потім віддав його супернику, коли його команда була максимально беззахисна. Цього разу "Наполі" не пробачив і довів атаку до кінця. Відзначився Ангісса.

Здавалося, що Гомез нарешті виконав свою місію, але і цього йому було замало. Хвіча поставив йому корпус (так, Хвіча поставив корпус – це не помилка) і віддав гольову передачу на Сімеоні – 3:0. Результат матчу на цьому було зроблено.

Після перерви Клопп зробив деякі заміни. Випустив Матіпа замість Гомеза, що прославився своїми найкращими захисними якостями. Минуло лише кілька хвилин і… «Ліверпуль» знову пропустив. Другий асист за матч зробив Хвіча, другий гол поклав Зелінський.

Жахливий день для «Ліверпуля».

Луїс Діас залишався чи не єдиним, хто вирізнявся серед гостей. Цілком логічно, що саме колумбієць і забив, а Фірміно і Салаха, що теж забули, за що вони змагаються, замінили на 62-й хвилині. Схоже сьогодні тільки у Діаса було реальне бажання виграти Наполі та взяти очки у цій ЛЧ. Що відбувається з іншими - загадка. Свою думку скажу нижче.

А тепер до статистики:

• У «Наполі» у першому таймі набралося 7 (!) очевидних гольових моментів (за підрахунками Opta). Для порівняння, у Ліверпуля з Борнмутом, де матч закінчився з рахунком 9:0, їх було лише 6.

• Очікувані голи (xG) першого тайму: 3,28 у «Наполі» та 0,67 у «Ліверпуля». За підсумками матчів цифри також сумні: 4,59 проти 1,17.

• «Наполі» частіше бив по воротах(18:15), більше обводив (9 успішних спроб проти однієї), віддавши супернику лише володіння (39%) та кутові (3:12).

Це друга поразка Клоппа з «Ліверпулем» у три голи в ЛЧ. Перше думаюточно пам'ятаєте (через камбек)

• «Ліверпуль» постійно страждає в Неаполі, причому щоразу пропускає все більше: 0:0 у 2010-му, 0:1 у 2018-му, 0:2 у 2020-му, 1:4 зараз.

• У «Наполі» дуже хороший старт цього сезону: 4 перемоги у 6 матчах (і 2 нічиї), одразу три великі – до цього розібралися 5:2 з «Вероною» та 4:1 з «Монцей».

• «Ліверпуль» видав найгірший старт при Клоппі: всього 2 перемоги у 7 матчах (а ще 3 нічиї та 2 поразки).

• Клопп не так часто програє так розгромно: у «Ліверпулі» він двічі поступався (в офіційних матчах) з різницею у п'ять м'ячів – 2:7 від «Астон Вілли» та 0:5 від «Ман Сіті». З «Майнцем» теж була така поразка, а ще двічі – з різницею у чотири м'ячі.

• А ось у Лізі чемпіонів це повторення найгіршого показника Клоппа: з «Ліверпулем» він програвав 0:3 лише «Барселоні» у півфіналі у 2019-му (щоб у матчі-відповіді зробити 4:0), а ось з «Боруссією» 0:3 траплялося тричі (з «Марселем» 2011-го, з «Реалом» 2014-го та «Ювентусом» 2016-го).

• Більше того, команда Клоппа всього вдруге пропустила чотири голи в ЛЧ. Перший випадок теж стався в Італії – у півфіналі-2018 із «Ромою», але тоді мерсисайдці приїхали до Риму з 5:2 у першому матчі.

Що ж, авторка цього блогу є вболівальницею «Ліверпуля» і я не хочу виправдовувати їхню гру, тому що це кошмар. Об‘єктивно. Що сьогодні творилося з захистом - не знаю. Гомез забув, що він грає на позиції захисника? Чи він хоче, щоб про нього говорили так як про Магвайра? Невже Салах зловив зіркову хворобу? Ще з початку сезону єгиптянин поводиться розгублено і за всі сім Ігор встиг відзначитися лише двома голами.. Невже таким чином «зливають» тренера? Ясно тільки одне, «Ліверпуль» з такою грою не зможе боротися ні за ЛЧ, ні за АПЛ, ні за Кубки, бо з такою грою вирок один - провал. Споідваюся, що Клоппа після такого не звільнять і ми зранку не побачимо новину про відставку німецького коуча. А мерсисайдцям хочеться надавати по головам за таку гру.