Tribuna/Футбол/Блоги/Філіжанка футбольної кави/Розбір спірного голу «Ліверпуля». Забили на 98-їй хвилині, хоча суддя додав всього 5 хвилин

Розбір спірного голу «Ліверпуля». Забили на 98-їй хвилині, хоча суддя додав всього 5 хвилин

1 вересня 2022, 17:53
4
Розбір спірного голу «Ліверпуля».  Забили на 98-їй хвилині, хоча суддя додав всього 5 хвилин

«Так нечесно», «Потрібна апеляція», «Суддя тягнув мерсисайдців як міг», «Це несправедливо по відношенню до Ньюкасла», - і ще сто мільйонів коментарів вчора посипалося на головного арбітра матчу за зарахований гол мерсисайдців на 98-їй хвилині, враховуючи той факт, що давалося лише 5 хвилин додаткового часу.

"Ліверпуль" видав черговий потужний матч. Якщо у 4-му турі була перемога з рахунком 9:0 над «Борнмутом», то у 5-му – потужним вийшов саме сценарій гри. «Ньюкасл» відкрив рахунок у першому таймі (гол у Ісаака, що дебютував), а «Ліверпуль» відігрався в середині другого тайму. Здавалося, матч вже закінчиться внічию, але команда Клоппа таки здобула вольову перемогу.

До того ж переможний гол був забитий, коли на табло було 97:09. І це при тому, що суддя додав до другого тайму п'ять хвилин. В результаті в соцмережах спалахнули суперечки, наскільки арбітри допомогли «Ліверпулю».

Я вирішила розібрати кінцівку матчу, щоб ви зрозуміли, чому рефері не свиснув на 95:00, а дав зіграти ще більше двох хвилин.

89:51 – 90:29. Воротар "Ньюкасла" Поуп 38 секунд вводив м'яч у гру після неточного удару Карвалью.

90:46 - 90:57.

Воротар тримав м'яч у руках 11 секунд, хоча за правилами можна не більше шести. Тобто перевищив допустиме значення на п'ять секунд.

92:29 – 94:05.

Воротар 96 секунд вводив м'яч у гру. Частину цього часу він лежав на газоні, спираючись на болючі відчуття після падіння з м'ячем у руках. Поупу навіть надали першу допомогу, тому пауза затяглася більш як на півтори хвилини.

94:50 – 95:28. Воротар 38 секунд вводив м'яч у гру після удару Гомеса вище воріт.

96:31. Почалася небезпечна атака «Ліверпуля», яку дозволяється закінчити навіть у компенсований час. Атака одразу призвела до кутового, який також допускається виконати в компенсований час.

97:09 Гол після передачі з кутового

Виходить, що м'яч не був у грі 177 секунд (2 хвилини та 57 секунд). Не варто вважати, що арбітр допомагав «Ліверпулю» – частину потрібно залишати воротарю на три удари від воріт, але загалом суддя мав усі підстави грати понад 97 хвилин. Не дати закінчити атаку на 96:31 було б дивно, як і не дати виконати кутовий.

Все це не претензія до Поупа, котрий явно тягнув час. На його місці, ймовірно, так зробило б більшість футболістів. Але претензії до судді, який нібито тягнув час до гола Ліверпуля, невиправдані. У цій ситуації було б помилкою закінчити зустріч на 95.00 або навіть на 97.00. Проте, врешті-решт можна сказати, що з воротарем Ньюкасла його затягування часу зіграло злий жарт і врешті-решт, мерсисайдці заслуженно одержали цю перемогу.